МамеШки форуми в чужбина

  • 1 913
  • 18
Четете ли, пишете ли в такива?
Или нямате време от БГ-мамата за подобни мероприятия.

Аз лично не пиша, но влизам, когато ми трябва някаква конкретна информация от Кебежкото майчинско воинство.
Виж целия пост
# 1
Да,и  чета,и пиша,и участвам в акции,плейгрупи и пр.
 Много полезен източник на местно инфо са ми,вися на един борд към местния ежедневник,има подбордове за обучение,храни,у-ща,ситери,паркове и пр,каквото ми трябва-някой го е обсъдил Laughing
Виж целия пост
# 2
Много хубава темичка  Peace
Моля, ви пуснете и линкове, така че да можем да ги съберем по държави.

Аз още нито един не знам  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Случайно са ми попадали холандски форуми. От любопитство съм ги преглеждала на бързо. Но откровено казано, на мен и този форум ми стига. За по- специфична информация за Холандия и всичко свързано с децата предпочитам контакта на живо с мами- холандки. Сега, когато синът ми тръгна на училище изведнъж контактите ми с други майки зачестиха. Намирам го за положителна промяна след като с майките на други деца говорим и обсъждаме всичко, свързано с училището на синът ми.
Виж целия пост
# 4
Чета редовно, пиша много рядко.
Виж целия пост
# 5
Ето тук понадзървам от време на време:

http://forum.doctissimo.fr/grossesse-bebe/mamans-quebec/liste_sujet-7.htm
Виж целия пост
# 6
Тука всичко е много локално. В големите градове дори форумите са по райони. Да, има няколко такива в моя град, но не са особено активни, и са главно за плейдейтс. Много от майките, които участват не работят или работят от къщи и плейдейтс са организирани в 10 ч. сутринта. Аз ги използвам за информация за прискуулз и други практични съвети, като място за парти или интересни класове в района.  Няма, обаче, дискусии или социални теми, така както тука.


Виж целия пост
# 7
по скоро чета но като има какво и  пиша Grinning
Виж целия пост
# 8
мда, в елтерн.де, съм регистрирана, но бях активна докато дребното беше по-малко. Сега кой ти оставя време за чатене Mr. Green?
Виж целия пост
# 9
Чета понякога за обща култура и да видя с какви проблеми се сблъскват майките тук, за да знам като дойде и нашето време да станем родители.
Понякога има ценни съвети и хитринки Wink
Но този форум тук е доста изчерпателен по принцип.
Виж целия пост
# 10
Тука всичко е много локално. В големите градове дори форумите са по райони. Да, има няколко такива в моя град, но не са особено активни, и са главно за плейдейтс. Много от майките, които участват не работят или работят от къщи и плейдейтс са организирани в 10 ч. сутринта. Аз ги използвам за информация за прискуулз и други практични съвети, като място за парти или интересни класове в района.  Няма, обаче, дискусии или социални теми, така както тука.
И моето впечатление е такова, не съм намерила още нищо подходящо и с такова изобилие от инфо, както описва Анет, или както е в този форум.
Виж целия пост
# 11
Регистрирана съм, но повече чета, за да науча терминологията за някои неща, отколкото да търся информация като цяло.
Виж целия пост
# 12
Когато ми трябва локална информация, прибягвам до него. Ценно място е.
Обаждала съм се, когато се е случвало аз да знам ценна локална информация, и виждам, че не е споменавана в отговорите.
Иначе - да, има разговори на социални и обществени теми, но не толкова активно, колкото тук.
А и аз като цяло ги избягвам. Имам например неприятни спомени от периодичното виртуално скубане на коси, което се вихреше между работещи и неработещи майки. Попадала съм и на расистки откровения. Явно анонимността действа освобождаващо, но на мене не ми се гълтат чуждите мътилки.
Просто отивам, търся каквото ми трябва, и после може да не се вясна с месеци.
В началото, когато се нанесохме в този квартал обаче, бях на линия почти всеки ден - предимно да следя въпросите за детските градини и къде да водим децата.
Виж целия пост
# 13
Ако ми потрябва локално инфо, контактувам с многото мами, които ми се налага да срещам покрай местата, на които водя сина ми - плуване, story-, rhyme-, playtime - достатъчно е само да отворя дума и купчина сговорчиви майки ми дават цялото инфо, което бих прочела по форумите им.

Единственият ми опит да се приобщя към един такъв завърши трагикомично, защото при регистрацията отказах да дам своя снимка, което било условие за приемане. Shocked Та си оставам с "вербалните форуми", ако мога така да ги нарека, и без това този ми е предостатъчен.
Виж целия пост
# 14
Чета редовно, пиша много рядко.

За мамивеб ли става въпрос или има някой наистина добър? Благодаря.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия