Упокоително на дете

  • 1 068
  • 7
Здравейте мами! Както вече съм разказвала във форума моят син въпроки че е вече на 2 години и 5 месеца плаче всяка божа нощ в определен час. Понякога толкова силно че се налага да го разбудя напълно за да го успокоя. Най-накрая се навих да го заведа при детски невролог. Много мила беше лекарката - и заключението и беше, че е много емоционален и чувствителен и при преминаване от една фаза на съня в друга се получавало така. Изписа ни успокоително сиропче, което се оказа хомеопатично, но въпреки това се притеснявам да му го давам. Казва се Quetude. Чували ли сте го?
Виж целия пост
# 1
Ако ще се чувстваш по-спокойна, и мойта щерка допреди около месец ревеше всяка нощ, а почти на 4 години.
Не съм я водила на невролог, не съм и давала успокоителни сиропи (не харесвам свекърва ми, която за щяло и нещяло пие лидокаин)
Виж целия пост
# 2
Аз може и да ставам банална вече, но с тоя 'таратор' Кюетюд-а няма да постигнеш нищо. По-добре заведи детето при добър класически хомеопат.
Виж целия пост
# 3
Явно, детенцето се стряска нещо на сън. Защо не пробваш с успокоителен чайна Блевит?
Виж целия пост
# 4
Quetude? Сигурно е нещо ново. Навремето за такива неща невролозите даваха само Thioradazin. Едни такива дребни хапченца. И аз съм пил от тях. Лично мнение: ефект никакъв. Та то с медикамент не върви, ти искаш с хомеопатия. Но все пак невроложката трябва да знае най-добре.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички ви за отношението!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз като малка съм ревяла така всяка нощ в точно определен час. Майка ми ме е носила по 1-1.5 часа и ми е пяла. така се е спрявала с мен  Blush
Невроложка си ми е била изписала някакъв барбитурат. НЕ знам дали ми е даван?!  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Синът ми е хиперактивен. ДжиПи-то му изписа Quetude, защото се мяташе много на сън. Освен това сиропа има като странично действие повишаване на апетита, а Боби има нужда от килца.

Трябваше да му дам, мисля, 5 мг. първата вечер (или 2,5 - не помня). Обаче, аз съм против лекарствата пити "по принцип" и със страх му дадох 1 мг. Той спа непробудно 12 часа (обикновенно спи 9 или 10) през нощта и на следващият ден вместо 1,5 часа, както винаги проспа 6... Повече не съм давала нито грам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия