Менюто на морето

  • 367
  • 3
Ще сме на море около седмица и мисля и премислям менюто. В стаята има хладилник, казах на мъжа ми да купи газово котлонче, пасатора и измислих следното меню:
сутрин - попара
наобед - готово пюре, само кажете хубави месни пюрета
следобед - пасиран плод
пак следобед - готова каша от бурканче или пасиран плод с бисквити
вечер - супа на нестле с жълтък и сухар
Понеже от месеци не съм купувала готови неща, дайте идея за нещо, като марки и продукти, което ще ми влезе в употреба. Цените нямат значение, понеже за една седмица, каквото и да е, ще го преглътна.

P.S. Зълва ми се върнаха преди няколко седмици от Турция, от един от най-новите и яки хотели - Сънгейт Порт Роял и като ми разказа каква отделна шведска маса с какво разнообразие е имало за бебета....
Виж целия пост
# 1
Аз от време на време/когато нямам време или сме навън/ предлагам готови каши на Hame- с бисквити, с грис, с овесени ядки, разни плодове с извара, сметана и т.н.
На Hipp плодовите дуети са добри,но са малко по скъпи.
А мисля че и Нестле имаше подобни. За съжаление не мога да ти помогна със зеленчукови манджи - не съм купувала никога.
Виж целия пост
# 2
любимото "готово" ястие на Ирина е шунка със спагети на Хип. Аз го купувам от Билла за 2,50/буркана. Иначе яде и другите им месни пюрета - пуйка, пиле - те са около 2,80 - 2,90 лв.

Препоръчвам ти рибните на Семпер - има т. нар. "малки" разфасовки - като за едно ядене, и големи - за два пъти. Изхождам от това,че Спас като мъж яде повече, защото моята такива пюрета ги яде на обяд и вечеря за два дни. Големите са по 3 лв., малките - по 2.

Месните пюрета на Гербер не ги харесахме. Иначе Гербер имат и супи, можеш и с тях да пробваш. Аз супи не давам, защото и без това яде малко, супата само ще й напълни коремчето. Плодовите дуети и кашите в буркани на Хип също не ги одобрихме, предпочита сухи каши. Аз купувам на Хип и Хумана, вече вземам млечни, че не ми се цеди.
Виж целия пост
# 3
За мен (т.е. за Ив4о   Grinning) най-хубавите от готовите месни са на Семпер. Имат голямо разнообразие в Била. Гербер не ги и помирисва даже, от тези на Хип с много мъки яде само заешкото с ориз и броколи и понякога маалко от пилешкото с домати и зелен4уци. На Семпер има и хубави рибни, както ти каза и Хап4ицата. Пове4ето месни са с говеждо, пилешко и телешко. Има едно с кюфтенца-супер вкусно е. Не си спомням дали си казвала, но ако Спас4о е капризен те съветвам да го пробваш 2-3 седмици преди да тръгнете кои предпо4ита, за да няма изненади на морето и да трябва да търсиш конкретно пюре там. Ина4е цените са (имам по слу4айност касова бележка от Била в мен Laughing  Хип (заешкото-от най-скъпите е Confused ) -3.04лв, Семпер-2.69 и 2.64лв. Те са по 190гр., аз понякога маалко ги разреждам с вода, защото Ив4о ги предпо4ита по-кашави. Само да ти кажа, 4е щом ще имате котлон4е (или електри4еска кана) следобяд имаш за вариант и каши (на прах). Ина4е и нашето меню на морето ще е подобно, но на ве4еря с кисело мляко+бисквите, а сутрин ще трябва да варя кус-кус или гриз със сирене и масло, 4е попарата не я долюбва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия