гадене

  • 1 152
  • 15
Здравейте, дано някой да може да ми помогне. От три дни взимам фолиева киселина, витамин С и Е, но откакто започнах да ги пия започна да ми се гади. Моля ви за съвет какво да правя, благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Ако си в първото тримесечие е нормално да ти се гади,после ще отмине.Поне при мен беше така.Фолиевата киселина е хубаво да си я пиеш до 4 месец.Не мисля,че от нея ти се гади.
Виж целия пост
# 2
И при мен беше така в началото
Виж целия пост
# 3
И според мен не е от хапчетата. На мен ми бяха казали да хапвам сутрин по-сухи храни-сухар, обикновени бисквити.Честно казано не помага особенно.Всичко е въпрос на време. При мен спря да ми се гади към 5 мес. Ама при всеки е различно. 
Виж целия пост
# 4
ох, съчувствам ти.
при мен вече месец животът ми с това гадене е абсолютен кошмар!проявява се по всяко време. Повръща ми се и когато не съм яла, и когато съм яла, и сутрин, и нощем, дори в момента.... само на моменти ме облекчава - например като хапна 1 праскова - но ефектът е за не повече от час Cry
трябва да си го изтърпим!
без да искам изключих суровите зеленчуци  и всички там противопоказни за чувствителни стомаси храни - с поправки, пържени, мазни... но...
Виж целия пост
# 5
Пробвай след като изпиеш витамините да измучеш резанче лимон ако ти се догади. Аз открих, че много ми помага, но малко късно. Изповръщах си червата с извинение почти до 5 месец на бремеността.
Виж целия пост
# 6
Колкото  и странно да звучи на мен само мазна баничка ми облекчаваше стомаха! Не знам защо беше така, но станеше ли ми лошо си хапвах нещо мазно и ми минаваше за 20 мин! Пробвала съм и със сухи храни, но ми ставаше три пъти по-лошо!
Виж целия пост
# 7
И на мен много ми се гадеше първите месеци. Не можех да хапна нищо. В трети месец бях отслабнала с 4 кг. Изписаха ми ДЕГАН, но не ми помагаше. Положението се пооправи, когато влязох в петия месец. Тогава пък се появиха ужасните киселини, които ме мъчиха докато родих. И аз пиех Фолиева киселина, но мисля, че гаденето не е от нея.
Виж целия пост
# 8
И при мен, момичета е ужасно  Rolling Eyes
По цял ден съм  Sick
На моменти ми иде да викам - тъй като ходя на работа и понякога е доста неудобно  Cry
А колкото до това, от което ми се гади - все нещата, които обожавам да ям - плодове, зеленчуци и кисело мляко. Бясна съм    #2gunfire  Единственото, от което се чувствам малко по-добре, това са тестените храни - обикновено закусвам с такива... Но така килограмите ще вземат да литнат и няма стигане  Embarassed
Виж целия пост
# 9
Че то аз без да съм бременна, като пия витамин В ми се гади. Така, че пий фолиевата след хапване или заедно с храната.
При мен за повръщането помогна много чай от джинджифил (коренче) - има го по магазините за подправки.
Виж целия пост
# 10
...Колкото  и странно да звучи на мен само мазна баничка ми облекчаваше стомаха! Не знам защо беше така, но станеше ли ми лошо си хапвах нещо мазно и ми минаваше .....
На мен въобще не ми звучи странно, защото и аз бях същата. От момента в който започнах да пия Фолиева киселина ( от края на 1-вият месец ), като започна едно повръщане......не е за приказка. До средата на третият месец, повръщах ежедневно и открих, че само банички, мекици, пици и т.н. тестени храни ми помагат донякъде. Никаква друга храна не можех да ям, а месо видех ли... Sick В резултат на което се оказа, че в началото на бремеността трупнах повече килограми, отколкото в края  Embarassed
Виж целия пост
# 11
Аз също пиех фолиева, но  я спрях към 3-ия месец, а повръщането продължи до края. Не знам от какво е, но дори и в предродилна зала тичах (образно казано) до тоалетната да повръщам. Добре че родих, иначе щях да остана без черва!
Виж целия пост
# 12
и аз миличка съм така бях на системи и на инджекции ДЕГАН и сега започна ли пак да повръщам пак ми бият но се надявам ти да не си така и на никой не го пожелавам успокоявам се само с това ,че е за хубаво нашите бебета които чакаме
Успех ти желая от сърце!!!! Hug Hug Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 13
Фолиевата киселина няма нищо общо с гаденето.Хормоните са виновни #Cussing out.На организма му трябва време,за да се приспособи с новото тяло вътре в теб.И аз хапкам праскови,само че е хубаво да им се махат обелките,защото дразнят стомаха.Варени картофи с малко сиренце също успокояват стомаха.Сок от ябълки,сухари,лежене на топка....Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз пия фолиева киселина сутрин на гладно от две седмици, а нищо ми няма. Вероятно тя не е причената. Но да не казвам голяма дума, че не се знае мен какво ме чака, но........ ще поживеем, ще видим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия