Критическа на 27 години

  • 1 310
  • 11

Здравейте, става въпрос за моя приятелка с диагноза критическа, тя е само на 27
години и е в шок. Как е възможно, няма менструация от година ,
лекарят казал евентуално след години може от само себе
си  да се възстанови организма и цикъла ....даже се и случвало и на 17 годишни момичета
казал.
Виж целия пост
# 1
Как са установили че е в критическа?
Нека потърси и второ мнение
Виж целия пост
# 2
и аз нямах цикъл една цяла година, бях на 21, но никой не ми постави диагноза -критическа. изписаха ми хормонални препарати и всичко си дойде на място! Peace
Виж целия пост
# 3
Как са установили че е в критическа?
Нека потърси и второ мнение

Абсолютно съм съгласна с Тани.На базата на какви изследвания лекарят е стигнал до този извод?Ако е само заради това,че няма цикъл една година,да потърси непременно и друго мнение и да се направят необходимите изследвания.
Виж целия пост
# 4
Аз също се включвам отчасти за да подкрепя Тани и Цецинка, че трябва да се потърси друго лекарско мнение, но и да кажа че за съжаление е възможно, аз самата бях на 23, когато получих тази диагноза - всъщност - преждевременно изчерпан яйчников резерв. Искрено пожелавам на приятелката да не се потвърди тази диагноза Peace Praynig, но все пак трябва да потърси друго мнение - какво означава, че след години може да се нормализира - от самосебе си newsm78
Виж целия пост
# 5

Точно ,освен липса на овулация има и изчерпан яичников резерв или както тя
каза няма яицеклетки, като на 50 годишна жена ,да се възстанови организма
защото е много млада има вероятност нищожна ,лекаря смята ,но все пак.
Правени са всякакви изследвания.
Виж целия пост
# 6
Понякота природата си прави лоши шеги и за съжаление това е възможно. Sad
Виж целия пост
# 7
Имах една позната по същия начин не и идваше цикъла къде ли не ходи тъчеха със хормони и нищо накрая някой и беше казал 3 месеца да пие противозачатъчни Ясмина и се оправи каза че всичко е наред във момента
Виж целия пост
# 8
Аз също съм с високо ФСХ и се предполага ,че може да има нещо такова.
Ако някой може да каже доктори-гениколози или ендокринолози които се занимоват с това Praynig
Тепърва ще правя изследвания ,но вече година ме мотат и никой нищо от нета разбрах за какво става въпрос и смятам да ходя вече в София защото тук при нас е пълна мъгла.
Аз съм на 33г.  така ,че май в последно време чувам за такива случаи  редовно за съжаление.
А това ,че след време може да се нормализира ,ако има наистина изчерпан яйчников резерв как ще стане това  newsm78
Виж целия пост
# 9
Наистина ли е възможно такова нещо? Простете за невежеството ми.
Виж целия пост
# 10
dididid, да за съжаление е така, по-лошото е че когато ходех в началото при един лекар, той  доста притеснено ми каза "ти си на 23-24, а имам едно момиче с такав диагноза, а тя е само на 17" ooooh!
Виж целия пост
# 11
Аз не мисля че е критическа по скоро хормонален проблем нека потърси и второ мнение
За първи път чувам подобно нещо  Shocked
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия