Болничен и неплатен отпуск.

  • 4 705
  • 14
В момента съм неплатен отпуск. Искам да попитам мога ли през това време да взема болничен и да прекъсна отпуска си?
Виж целия пост
# 1
Може.
Виж целия пост
# 2
Не знаех, че може newsm78.
Виж целия пост
# 3
Благодаря. Нещо счетоводителката ми се опъва и казва, че не може да исках да и натрия носа.
Виж целия пост
# 4
Болничен може да прекъсне и платен и неплатен отпуск  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Има ли значение по кой член е болничния?
Виж целия пост
# 6
Неплатен отпуск може да се прекъсне с болничен и трябва да подадеш молба за отлагане ползването му.
Виж целия пост
# 7
Няма значение.
Виж целия пост
# 8
А при липса на стаж, знаете ли на какво обезщетение при болест мога да разчитам?
Виж целия пост
# 9
За да получите обезщетение от НОИ, трябва да имате минумум 6 мес. общ осигурителен стаж през живота си, може и при различни работодатели.  За база за изчисление на болничния се взема доходът през последните 6 месеца, ако през този период не сте работили, се взема за база минималната раб. з-та за страната.
Виж целия пост
# 10
Аз нямам 6 месеца стаж, но ми изплатиха някаква сума от НОИ. Имам 1 месец при друг работодател, а при настоящия имам 3 месеца.
Виж целия пост
# 11
Аз имам 12 години стаж, а преди болничния и неплатения отпуск бях в платена отпуска.
Виж целия пост
# 12
Въпросът ми е малко встрани от темата, на за да не пускам нова, питам тук - на колко дни болнични имам право за гледане на болно дете в годината /не наведнъж, а по принцип/ и дали са отделно от тези, които ползвам за себе си? Тази материя се тълкува доста различно и ми е малко неясна, пък живо ме интересува.
Виж целия пост
# 13
Седем дни мисля, че беше. Болничния за малко дете не е отделно от твоя и се взема предвид при изчисляване на допълнителното материално стимулиране в края на годината т.е. брой отработени дни.
Виж целия пост
# 14
Можеш Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия