Изнервена и раздранителна млада мама, нормално ли е?

  • 6 392
  • 81
От скоро съм мама на хубаво бебче. Гледам си го сама с таткото и по 24 часа съм платно на разположение, но установих, че като се събера с роднините и с техните деца, последните особено много ме изнервят с неспирните си въпроси - аз сменям памперс и оправям бебчо, а то детето доскоро разполагащо с цялото ми внимание кръжи около мен и нон стом ми задава въпроси и търси вниманието ми, което вече е доста заето. така се изнервих и избухнах, скарах се да не ми досажда, но ефекта е 2 минути, забравя детето и пак. А шума от повече хора в една къща направо ме съсипа само за 5 часа, бебчо също се изнерви и не искаше да заспи цял ден. нормално ли е това, да ме дразнят най-близките роднини, и то виждайки ги рядко?
Виж целия пост
# 1
Абсолютно нормално липсва ти спокойствие Peace,и един здрав сън,дай на мъжа ти да гледа бебето повечко,че да си почиваш малко и веднага ще усетиш промяната.Споко както казват хората не е лесно да си МАМА Hug
Виж целия пост
# 2
Според мен, ненормално е обратното - супреспокойна, усмихната, търпелива и грееща майка на новородено  Laughing
Желая ти да имаш честа възможност да си почиваш и да правиш неща и за себе си. Знам, че не е лесно да си организираш такива, де.

Виж целия пост
# 3
Нормално е разбира се, но мен лично повече ме дразнят възрастните с тяхните безспирни въпроси, коментари, мнения и препоръки. Как гледали те тяхните деца, пък какво било едно време, пък сега какво било. Направо полудявам. Децата не ме дразнят с нищо, те са деца, все си искат внимание, все досаждат, все питат, все са неразбрали нещо. Сладури!
Виж целия пост
# 4
Нормално, всеки е минал по този път, въпроса е да срешнеш разбирателство от другата страна. Спи ли детето , спи и ти, тя къщната работа край няма, ама тъй де , не можем да огреем на всякъде.
Виж целия пост
# 5
Абсолютно нормално. Peace
Докато бебето е малко, изисква 100% вниманието на мама, освен когато спи. Това обикновено е удоволствие и за двамата, така че по-малко гости засега. С времето и двамата ще можете да отделяте повече внимание на роднините.
Виж целия пост
# 6
Естествено, че е нормално. Може би и ти се вживяваш много сериозно в новата си роля, но с времето ще свикнеш.
Иначе въпросите и съветите винаги ще те преследват. Научи се да ги игнорираш.
Специално за цитираните от теб случаи - докато преобличаш бебето спокойно можеш да отговориш на въпросите. На мен специално никога не ми е пречело да върша по няколко неща. Събирането с роднините е винаги изнервящо, но все пак става въпрос за малко време.

Докато бебето е малко, изисква 100% вниманието на мама, освен когато спи.

С това не съм съгласна. Бебето изисква внимание, когато е гладно или когато плаче. В останалото време определено можеш и да не седиш вперила поглед в него. Аз поне вършех страшно много неща, докато бебето ми си лежеше в креватчето първите месеци. Редовно бях в някоя друга стая и вършех нещо.
Виж целия пост
# 7
Няма нищо ненормално.Просто ти е нужно малко време,за да се ориентираш в новата си роля на майка.Скоро всичко ще си дойде на мястото.
Виж целия пост
# 8
Абсолютно нормално е.  Wink Аз бях същата и след двете раждания. Не спиш нормално, опитваш се да правиш всичко като изрядната майка, съветите и въпросите на околните те изнервят, все не ти остава време за нормално отпускане(а и не си го помисляш), не си позволяваш да спиш и друг да пази бебето, защото все мислиш, че е най-добре ти да го свършиш, усещаш на моменти, че отговаряш нетипично остро на околните... А и друго - всеки ти дава акъл за нещо или намеква как според него е по-добре, а пък на моменти не се усещат, че пречат с шум или присъствие.
Виж целия пост
# 9
Нормално е да.
Виж целия пост
# 10
съвсем нормално си е- и аз бях така. страшно се изнервях от външно присъствие и суетене около мене, постоянни въпроси за бебето и т.н. а и безсънието оказваше голяма роля. и аз сама си гледам детето, с минимална странична помощ. сега само на моменти съм супер изнервена и изморена, но и няма кой да ме смени за по-дълго време, за да разпусна и аз. обикновено има големи спорове кой да ни помогне с детето и затова се отказах вече. надявам се че по нататъка като порасне, че ще имам и аз възможността да си почина.
Виж целия пост
# 11
Може би си в следродилна депресия и най-незначителните неща те изнервят. Още повече, че си с две деца. На мен и до ден днешен ме дразнят "съветите" от страна на "добронамерените" ми близки и техните коментари, но това е част от живота ни. Бих те посъветвала да намираш повече време за почивка. Не знам, каква е възрастовата разлика между децата ти, но се опитай, когато бебето спи, да си почиваш и ти. Все пак е бебе, а едно бебе не изисква толкова много внимание (освен обгрижването), колкото иска едно поотраснало дете. Казвай си наум, че винаги ще има мърморещи роднини и ги приеми като даденост, а не лично.
Виж целия пост
# 12
Съвсем нормално си е.И аз бях супер изнервена в началото от недоспиване,от съветите на този или онзи, но нещата постепенно се нормализираха.Споко и кураж.Всичко ще си дойде на мястото. Peace
Виж целия пост
# 13
И аз мисля че е нормално ,даже си представям колко ще бъда и аз раздразнителна след раждането на бебка,сега ми е така спокойно и безгрижно,че после ще ми се види сигурно на нагорнище недоспиване ,гости,всички даващи съвети и пр.....,ама мама лесно се не става
Виж целия пост
# 14
Напълно нормално.
Честно казано, аз и сега не обичам такива семейно-роднински сбирки.Колкото по-рядко, толкова по-добре.
Събираме се с родата само по празници и то големи - Коледа, Велик ден и ми е предостатъчно.  Sunglasses
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия