Пържени кюфтета

  • 11 076
  • 28
Вие как ги приготвяте
Виж целия пост
# 1
Аз слагам една глава лук,една филия хляб натопена във вода и после изцедена,
чер пипер,сол,едно яйце.
Меся и оставям поне 1 час в хладилника,за да поемат миризмите на подправките.
Слагам и чубрица.
Виж целия пост
# 2
Купувам кайма смес. Слагам настъргана глава лук, яйце, сухар, сол, магданоз. Омесвам каймата и в хладилника. После кюфтетата ги овалвам в брашно и пържа в силно сгорещена мазнина.
Виж целия пост
# 3
В каймата слагам яйце, галета и подправки /направила съм си универсална подправка  Laughing от смлени черен пипер, чубрика, кимион, мащерка, риган и семена от копър, получава се страхотна подправка за всякакви меса  Peace/, лук не слагам на мен лично не ми харесва и не овалвам в брашно, направо пържа в сгорещено олио  Wink
Виж целия пост
# 4







Аз слагам настърган лук,защото синът ми не обича лук,а така не се усеща.
Меся каймата с газирана вода и я меся от предния ден.Колкото повече престои в хладилника-
толкова по-добре!Оформям ги с мокри ръце и пържа в много мазнина,като ги поливам с лъжица,
така че да се запечатат и отгоре докато се пържат отдолу.Така стават много сочни.
Виж целия пост
# 5
При пържене не ги овалвам в брашно .Пържа ги в нагорещено олио.Омесвам каймата със ситно нарязан лук , яйце, сухар, черен пипер , кимион , чубрица , подправка за скара.
Виж целия пост
# 6
 ooooh!Ах,докато ги улуча тук в чужбина да ги правя ми отне доста време,все не бяха както трябва,накрая успях–смесвам 50телешка/50 свинска кайма,лук настърган,яйце,сол,червен пипер,магданоз,чубрица и понякога добавям чесън на прах.Колкото повече престои в хладилника с подправките,толкова по добре.Оформям с мокри ръце и пържа в сгорещено олио!
Виж целия пост
# 7
Замесвам каймата от предния ден,престоява в хладилника.
В нея слагам кайма,яйце,пасиран лук,подправки,
полу сварен и настърган картоф,една филия твърд хляб накисната във вода.
Овалвам в брашно и пържа.
Виж целия пост
# 8
Към каймата добавям яице, 2-3 с.л. кисело мляко, галета, подправки
/кимион, чубрица, къри, черен пипер.../, омесвам хубаво,
престоява поне час, после оформям кюфтета с мокри ръце
и пържа в сгорещена мазнина.
Виж целия пост
# 9
Към каймата(500 гр.) прибавям 1 голяма глава лук,нарязана много ситно(да не е настъргана),млян черен пипер,чубрица,магданоз,1 яйце,1 с.л. кисело мляко в което е загасена 1 щипка сода за хляб.Понякога слагам и един настърган суров картоф.Размесвам добре.
Оставям да отлежи...Колкото може повече.
Оформям кюфтетата с мокри ръце,потапям в брашно и пържа в добре сгорещено олио.
Поднасям с подходяща гарнитура и салата според сезона...
Виж целия пост
# 10
А пък аз да ви попитам колко време ги пържите и на много силен котлон ли,защото аз никога не мога да ги уцеля все си мисля че отвън са добре а вътре сурови.Сигурно въпроса ми е идиотски,но наистина не мога да преценя.
Виж целия пост
# 11
А пък аз да ви попитам колко време ги пържите и на много силен котлон ли,защото аз никога не мога да ги уцеля все си мисля че отвън са добре а вътре сурови.Сигурно въпроса ми е идиотски,но наистина не мога да преценя.
Котлона не е на най - силната си степен.Иначе ще изгорят доста отвън и много ще пуши мазнината.
Пържа ги от двете страни докато станат приятно кафеви на цвят,без да са изгорели.
Количеството на мазнината в тигана е....Като сложиш кюфтетата,мазнината да стига до средата им.Така се изпържват равномерно и отвсякъде.
Виж целия пост
# 12
А пък аз да ви попитам колко време ги пържите и на много силен котлон ли,защото аз никога не мога да ги уцеля все си мисля че отвън са добре а вътре сурови.Сигурно въпроса ми е идиотски,но наистина не мога да преценя.
Котлонът ми е включен на най-силната позиция,
пържа, докато станат кафяви, но не тъмнокафяви -
време не съм засичала.
Ако оформяш кюфтета сплескани/ а не като топки/,
няма как да останат сурови отвътре.
Виж целия пост
# 13
Не първа на най-силната позиция, защото ще изгорят отвън бързо, а вътре ще станат сурови. Моята печка е със шест степени. Пържа на четвърта.
Виж целия пост
# 14
Слагам сминдух, освен изброените досега подправки. С повече хляб стават по-пухкави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия