Уплътняване на входна врата да не духа отдолу

  • 6 754
  • 7
Имаме масивна желязна входна врата на апартамента, която, за съжаление не стига плътно до пода и не уплътнява добре. В резултат откъм пода на входната врата духа. За да не духа направихме прагче, обаче е ниска и има 1 пръст място, откъдето от стълбището влиза студен въздух.

Някой знае ли с какво може да се уплътни вратата?

Гледах по железариите продават едни четчици, които се залепват отдолу на вратата, обаче не ми се струва, че те ще спрат студения въздух. Чудя се дали няма някакви гумени уплътнители, които се залепват.

Аз си мисля да си изрежа една дъсчица, която да залепя с монтажно лепило, ама сигурно има и по-умно решение.

Някой имал ли е такъв проблем и успявал ли е да го реши?
Виж целия пост
# 1
Ние имаме от тези ленти с четчиците и вършат работа.
Виж целия пост
# 2
И ние. Много съм доволна. Четчиците са много гъсто разположени и вършат същата работа като гума.
Виж целия пост
# 3
И аз съм с четчица на вратата и съм много доволна.Вече от години ги ползваме.
Виж целия пост
# 4
И прагче, което стърчи над процепа под вратата, и лента с четчици. Защо не си наставиш прага така, че да покрива луфта от края на вратата до пода, а отделно да си залепиш и такава лента. Има и уплътняващи гуми, които се монтират отгоре и отстрани на касата и вратата прилепва съвсем плътно.
Виж целия пост
# 5
"Четчиците" са идеални. Продават се даже и в Била. Днес ги гледах и в Боро на околомръстното под Драгалевци. Даже и дупки не се пробиват - залепват се. Само трябва да се отреже до размера на вратата.
Виж целия пост
# 6
И аз съм с четчици. Пробвай с тях първо, а ако не те устройват лесно ще ги смениш.  Peace
Виж целия пост
# 7
"Четчиците" са много подходящи в случая, плътни са и не духа, пък и както са ти казали другите се поставят за минута - две. Има и  лесно залепващи се гумени уплътнения, може да ги комбинираш, ако се наложи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия