Как се обяснява за какво служи тоалетната седалка?

  • 939
  • 15
Ами това е въпросът. От скоро има седалка, до сега изобщо не е бил "повдиган въпросът  Sunglasses", че тези неща могат да се правят и другаде, освен в памперса. Сега има седалка за WC, с "подпирачка" за крачета. Няма нищо против да седи на нея (докато му писне, което става - според мен - бързичко и реши "да си ходи от там), но изобщо не може да разбере поради каква причина го слагам да сяда там - или по- скоро може би мисли, че е част от някаква нова игра. Как мога да му обясня каква е идеята?
Виж целия пост
# 1
Нищо не съм обяснявала Rolling Eyes
Като дойде времето да каже, че иска да ползва тоалетната като нас - големите, първо пробва без нея, следващия път я предложих и тя сама откри, че е по-удобно.
Беше на 2г. и 8м.
Виж целия пост
# 2
Е, не, че особено държа да почне да ползва тоалетната по предназначение. Обаче се чувствам супер тъпо дето не мога да го обясня... все едно не мога да ... контактувам достатъчно ефективно с беб.
Виж целия пост
# 3
Гушкане и мачкане е ефективното общуване с бебе, останалото не им прави впечатление Simple Smile
Виж целия пост
# 4
А детето сядало ли е на гърне досега? Ако да, просто му покажи как изхвърляш съдържанието на гърнето в тоалетна. След време ще поиска сам да си носи гърнето. Може да сложиш гърнето в тоалетната - детето чува шума от струята, когато пишка в гърнето. Ако ти седнеш на тоалетната, а той на гърнето и чуе шума ще схване за какво е тоалетната, ако не е станало ясно още при изхвърляне съдържанието на гърнето.
Ако проблемът е в памперса, карайте наколко дни само по гащички със или без берхетна пелена в тях. Така ще се разбере, че е много неприятно да е мокро и ако му предложиш да се изпиока в гърнето примерно след сън, ще започне да усеща разликата.
Можеш като го слагаш на гърне или седалката да предложиш някоя играчка. Детето ще се улиса, ще се отпусне и по-лесно ще си свърши работата. Никой не може да се изпишка, ако се стегнал.
Само маркирам идеи...
Виж целия пост
# 5
Не искам да му махам памперсите. Още по- малко - да се опитвам да го дресирам. Но много бих се радвала, ако почне да си върши голямата работа в тоалетната... Голяма досада е частта с равномерно размазани от игра - примерно яздене на разни люлеещи животни из къщи - акита, когато не съм го разбрала веднага, че я е свършил. А и адски тъпо се чувствам, като седи на седалката и ми бърбори, без изобщо да разбира защо е посаден там...

Такова устройство като гърне изобщо няма и не мисля да вземам. Едва ли по- добре ще разбере за какво служи гърнето, само дето ще играе с него.
Виж целия пост
# 6
.... А и адски тъпо се чувствам, като седи на седалката и ми бърбори, без изобщо да разбира защо е посаден там...
....
А не ти ли става тъпо, че се опитваш
да научиш едно бебе да бъде голям човек?
Кате, както ти е каза и Никол- гушкай си бебето
и му се наслаждавай, че е такова.
Като му дойде времето, ще се научи, споко!
Никой не е останал ненаучен да ака в клозета Peace
Виж целия пост
# 7
Моят син сма прояви желание за тоалетната седалка,но беше на 1г9м....при вас има време
Виж целия пост
# 8
Вижте сега, аз не искам да стане голям човек, който да ходи само в тоалетната. Искам да знае за какво служи... така, както знае за какво служат обувките, примерно - при все, че не може да с обува. Или чорапите. И да, не може да се обува, но се събува успешно... Та бих искала да му се случва да го прави... по някога. Но явно не знам правилните думички или действия, за да обясня за какво изобщо става въпрос.
Виж целия пост
# 9
Така. Според мен, и това е лично мое мнение, детето е още малко. Доколкото успях да разбера, ти искаш не толкова да го научиш да ходи по голяма нужда като възрастните, колкото само да му обясниш, за какво служи въпросната седалка. Ами няма как да стане това. Единственото нещо, което би могла да направиш, е да му демонстрираш. Моят син често ме придружаваше до тоалетната, защото нямаше как да го оставям сам, а когато имаше някой вкъщи, той ревеше за мен, ако вляза в тоалетната. И така ме виждаше, какво правя всеки път, и сам се научи, какво се иска от него, и сам пожела да ходи до тоалетна като възрастните.
Ако държиш обаче непременно да го научиш да се изхожда там, мисля, че мисията ти е обречена на провал. Аз съм от майките, които оставят децата да следват инстинктите си, и сами да показват, когато са готови за нещо ново.
Успех.
Виж целия пост
# 10
А детето на което ще обясняваш на каква възраст е?
Виж целия пост
# 11
Искам да знае за какво служи...

Моят син ме следваще навсякъде включително и тоалетната. Така вижда къде какво се прави и кое за какво служи.
Децата обичат да наблюдават възрастните и да им подражават.
Виж целия пост
# 12
Ох... Ами, май ще трябва да накарам татито да го направи. Не мисля, че съм в състояние да го правя пред публика...
Виж целия пост
# 13
Според мен е още малък и не може да те разбере. Единственият шанс е демонстрация.
Виж целия пост
# 14
Съвсем просто е. Когато детето започне да разбира собствените си отделителни процеси /синът ми вече казва кога "ака"/, тогава  вече можеш да обясняваш, че отиваш в тоалетната, за да правиш същото. Иво вече е наясно за какво служи тоалетната чиния, но просто трябва първо да се мине през този етап-на осъзнаване на собествените нужди. Така разбираш и чуждите, и въобще човешките  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия