Проблем със съдомиялната-не източва водата.

  • 11 508
  • 11
Днес за пръв път пуснах миялната,уж всичко тръгна нормално,но не изкара програмата докрай,отворих вратата и имаше мръсна вода на дъното,имаше доста песъчинки,явно от тръбите.Изгребахме я,почистихме помпата,изплакнахме филтъра и я пуснахме,но резултатът беше същия.Незнам какъв е проблема,ще викам водопроводчик,дано не се окаже дефектна,че направо не ми се мисли. WhistlingМиялната е Бош.Ако имате някаква идея,пишете.Нямам упътване на бг,превеждах си от френски,доколкото разбрах проблемът може да е в запушени дюзи и помпа.Уж ги проверихме,не са запушени от остатъци,понеже е първо миене,може би от песъчинки по тръбите newsm78
Виж целия пост
# 1
Много неприятно... Дано не се изложа с обясненията, но до колкото зная маркуча за мръсната вода трябва да е под някакъв наклон. Самички ли си я свързвахте, дали сте спазили инструкциите правилно? А ти ли я прекъсна, че не е успяла да изкара програмата докрай? То хубаво ти пиша, но това са само мои предположения, лишени от всякаква техническа мисъл  Embarassed, но предполагам като дойде ВиК майстора или като се обадиш в сервиз, ще получиш по-компетентни мнения. Дано не се окаже сериозен проблема  Peace
Виж целия пост
# 2
Водопроводчик я свързва,но не я пробва,защото нямаше ток в кухнята,едва вчера решихме да я пробваме.прекъснах я,защото стоя 1 час и повече,а програмата беше 50 мин.Тя работи,работи и спря.Дано да е нещо от свързването Praynig
Виж целия пост
# 3
Изглежда ми като на нашия проблем.  newsm78 Неправилно свързване - сифона под мивката е предвиден с два отходни канала - ако ще се ползва и миялна има втори отвор, който е запушен /за да не се пълни ако няма миялна/ и трябва да се пробие при свързването. Нашият майстор - не беше и чувал за това. Викахме сервизен техник и веднага се сети - разглоби го и с една отверка проби пластмасовата запушалка.  Laughing Успех!
Виж целия пост
# 4
да, не е свързана правилно.
Виж целия пост
# 5
А ти сигурна ли си, че програмата е свършила. Доста често чета, че отварят миялната преди края.
Само напомням за една от причините де, не че се съмнявам,че правите всичко както трябва. Защото ако програмата ти е авто, дори и да показва 50 мин, в процеса на работа се мени- затова е авто. newsm78
Виж целия пост
# 6
Вчера идва пак водопроводчика,гледа,гледа,нямало нищо нередно в свързването,от другото не разбирал. newsm78.Аз мога ли да проверя дали е запушен отвора?Ако извадя отходния маркуч,дали ще се види?
Джемма-ами изчаках доста време след евентуалния край на програмата,тя просто не продължава докрай.
Благодаря,момичета,мъжът  ми днес ще звъни в сервиза,да видим какво ще кажат.
Виж целия пост
# 7
Мисля,че открих проблема,развъртях сифона,наистина отходния канал е запушен.Ето това,което е като човка http://www.snimka.bg/album.php?album_id=291326&pid=8136072 .Сега как да го пробия и какъв трябва да е размера на отвора? newsm78.
Виж целия пост
# 8
Да, както и предполагах.  Grinning Защо монтажистите не знаят, че е запушен и щом ще се ползва е нужно да го пробият?  ooooh! Пробихме го с отверка, колкото може по-голяма дупка. Ако имате дрелка ще е по-лесно. Успех!
Виж целия пост
# 9
 radost24 - много ти е сладка кухнята  Grinning
Виж целия пост
# 10
radost24 - много ти е сладка кухнята  Grinning

Благодаря,Шани HugМомичета,проблемът е отстранен,пробихме отвора,миялната направи един цикъл.Благодаря на всички за помощта.Още един въпрос имам-нормално ли е да има малко влага след края на програмата? newsm78.Някои от съдовете имаха малко капки.Аз ли нещо не съм направила както трябва или пак има някакъв проблем? newsm78
Виж целия пост
# 11
Radost 24, не си отваряй миялната поне 1/2 час, след края на програмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия