За отношението към възрастните

  • 4 598
  • 24
Провокирана от прочетеното в този форум за майки и свекърви и прочетеното тук http://www.bghelp.co.uk/viewarticle.php?articleid=14045 си задавам въпроса:
Уважаваме ли възрастните хора?
Виж целия пост
# 1
Разбира се, уважавам и почитам възрастните хора. Отнасям се с респект и особено внимание към тях( не само заради възрастта и мъдростта им). Така съм възпитана, така възнамерявам да възпитам и децата си.
Не разбирам, обаче защо визираш в чудесната си тема прочетеното във форума по отношение на майките и свекървите.
Смятам, че не е проява на неуважение, когато някоя от тях се намесва  прекалено да и бъде направена забележка с подходящо подбрани думи, умерен тон и без обиди. Премълчаването в подобна ситуация и прекалените компромиси водят до натрупването на напрежение, което би могло само да ескалира нещата и вместо да засвидетелстваме уважението си мълчейки и съобразявайки се,  да постигнем точно обратния ефект, когато 'чашата прелее'. Повечето от оплакванията от майки или свекърви тук се дължат точно на напрежението натрупано, заради това 'криво разбрано уважение' към по-възрастния в семейството и невъзможността ни да намерим умерения и уважителен тон с който да разрешим конфликтните ситуации по между си още в зародиш или просто на 'простотия и проклетия' (както често казва една мъдра съфорумка).
Виж целия пост
# 2
преди ни възпитаваха че по-възрастния трябва да се уважава безпрекословно.
сега битува мнението, че само ако заслужавал ...
а взаимоотношенията снаха-свекърва излиза от обичайнато общуване между хора на различни възрасти
Виж целия пост
# 3
Възпитана съм да уважавам възрастните хора. Такова е и отношението ми към тях.
Взаимотношенията снаха - свекърва не ги коментирам, защото никога не съм ги имала и най - вероятно няма да ги имам.
Виж целия пост
# 4
Уважавам, почитам, заитам!
Но! Възраста не е оправдание за никой и не дава на никого право да изисква , парадира или системно да се опитва да налага мнение и стил на живот и поведение.
Виж целия пост
# 5
Повечето хора уважават възрастните, проблема е че възрастните не уважават по-младите. Защото повечето от тях не могат да разберат, че техните деца вече са пораснали и са зрели хора със собствено мнение и способни да се справят сами с живота си. Възрастните трябва да спрат да се отнасят към децата си като към невръстни хлапета, ако искат подобаващо уважение.
Виж целия пост
# 6
Смятам че възрастните хора са много интересни. Аз такива неща научавам от тях дето никъде (даже в нетЯ) не могат да се научат Simple Smile

Ако предразположиш един човек над 75 да разказва, историите им са невероятни!

Виж целия пост
# 7
Уважавам хората, които уважават мен. Без възрастови дискриминации, моля  Laughing
Виж целия пост
# 8
Зачетох се в статията и си мисля следното: ако човек е отгледал деца, дал им е образование и ги е възпитал добре, значи те ще се обърнат след време и ще се погрижат за него.
Ако човек е купил на децата си жилища, значи той е преценил, че инвестицията си заслужава и ако е бил прав децата му ще му помагат на стари години.
Ако човек е видял, че от отрочетата му и чеп за зеле не става, но с цената на всичко им е купил дом или им е преписал своя - лош избор, нормално е да клечи премръзнал под дъжда и да проси за хляб.
Ако човек си има дом, може да го продаде, да живее колкото Бог му даде на квартира и да има за топло и хляб. Но ако държи да остави жилище на децата си след като почине, ами редно е те да се погрижат за него.
Ако човек не е имал свои деца и не е осиновил, т.е. цял живот е мислил само и единствено за своя си задник - съвсем в реда на нещата е сега да няма кой да го погледне, но пак си остава варианта с жилището.

А уважение се заслужава, не се дава при навършване на определена възраст, защото днешното калпаво поколение е възпитано именно от тези хора, които сега трябва да уважаваме.
Виж целия пост
# 9
Повечето хора уважават възрастните, проблема е че възрастните не уважават по-младите. Защото повечето от тях не могат да разберат, че техните деца вече са пораснали и са зрели хора със собствено мнение и способни да се справят сами с живота си. Възрастните трябва да спрат да се отнасят към децата си като към невръстни хлапета, ако искат подобаващо уважение.
smile3501
Виж целия пост
# 10
Сиси, като понатрупаш годинки под Слънцето и започнеш да ставаш по-възрастна, което въобще няма да усетиш колко бързо ще се случи, друга песен ще запееш.
 Истината е, че на възрастните хора не се обръща достатъчно внимание. Безмислено е да се коментират неща в негативна посока.
Виж целия пост
# 11
Уважавам хората, които уважават мен.
И аз така  Peace
Виж целия пост
# 12
Уважавам, почитам, зачитам!
Но! Възраста не е оправдание за никой и не дава на никого право да изисква , парадира или системно да се опитва да налага мнение и стил на живот и поведение.


Подкрепям това мнение, като добавям и помагам.
Виж целия пост
# 13
Разбира се! Но у нас, провокирани от мизерията и нищетата - условията, на които ги подлага дъжавата, доста възрастни хора са настроени лошо към младите. И за това се получава този порочен кръг - кое от кое уважение е провокирано.
Виж целия пост
# 14
Възпитана съм да уважавам !
Само понякога  ми се иска да не ги уважам много,нооо по принцип съм уважителна Grinning
Скоро в градския транспорт отстъпих мястото си на един възрастен господин,който след като ми благодари ми каза следния виц,като предварително се застрахова да не се засегна :Ето го и вица
 Пътувал в автобус възрастен човек- прав - местата били заети
До него на седалката стояли двама млади,но не ставали да му отстъпят място
Той казал - деца ,не са ли ви учили ,че се отстъпва място на възрастен човек,мен ме болят краката!
А младите - а ти като беше млад отстъпваше ли?
Дааа - казал възрастния човек!
А младите - ами ей за това сега те болят краката ! Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия