Малко необичаен(тъпичък)въпрос за кърменето в тандем

  • 1 251
  • 15
Ако през цялата бременност майката кърми 1вото дете и то по много и кърмата й се е "нагодила" към него,след раждането каква е кърмата-същата или "бебешка"?И ако е "бебешка" в какво количество през първите 1-2 дни-по няколко капки колкото за бебето или има и за голямото?А ако си остава същата,достатъчно хранителна ли е за бебето?
Виж целия пост
# 1
До колкото знам след 5-тия 6-тия месец от бременността кърмата постепенно се превръща в коластра и ако детето желае може да суче и от нея. /тъй като тя има по-солен вкус, не е сладка/ След раждането кърмата е такава каквато я познаваме  Hug
Виж целия пост
# 2
Да, кърмата към 5-6 месец си променя вкуса и затова по-голямата част от големите кърмачета се отбиват сами. Което не пречи след раждането да има кърмене в тандем. При нас се получи така. След раждането нещата са си както при първото раждане-коластра, идване на зрялото мляко, нерегулирано количество.
Виж целия пост
# 3
Хормоналните промени по време на бременността обуславят промяната в количеството и качеството на кърмата - настройват се за нуждите на новороденото. Количеството намалява и се превръща в коластра. След раждането започва постепенно да се се регулира спрямо търсенето и предлагането. Ако по време на бременността (вече в по-напреднал етап) другото дете е малко - около 1 годинка, примерно, може да се наложи допълнително даванене на мляко и млечни продукти, защото наличното количество кърма има вероятност да не му е достатъчно.
Виж целия пост
# 4
Да, кърмата към 5-6 месец си променя вкуса и затова по-голямата част от големите кърмачета се отбиват сами.

Нашата кака така се отби, когато беше бебе.
Виж целия пост
# 5
Кърмата към 5-6 мес. направо си спира. В момента имам по няколко капки коластра, което не пречи на голямия бебо да цока поне по два пъти на ден. Като родя се надявам да има и за двамата, че ми писна да давам пари за някакви изкуственяци. Peace
Виж целия пост
# 6
Хм, при мен не е спирала. Като родих второто първите 1-2 дни беше коластра и след това тръгна кърмата.И добре, че голямото ми беше под ръка да суче, иначе никоя помпа нямаше да ми помогне при количествата, дето произвеждах ooooh!
Виж целия пост
# 7
А как да направя така,че голямото да не се отбие ако се промени вкусът или количеството?
Виж целия пост
# 8
Be careful what you wish for cause it may come true. Демек, внимавай какво си пожелаваш, защото може да се сбъдне.  Laughing

Защо държиш да не се отбива? Детенцето ти е голямо. Иначе, моят син не се отби. Напротив, започна даже още по-често да суче.
Виж целия пост
# 9
Да, кърмата към 5-6 месец си променя вкуса и затова по-голямата част от големите кърмачета се отбиват сами.

Нашата кака така се отби, когато беше бебе.
Момичетата имат предвид 5-6 месец от новата бременност, а не на бебето.  Peace
Виж целия пост
# 10
just_an_ODDalisque, да честитим ли??  Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 11
oshte ne.Prosto se podgotwian ot rano  Mr. Green
 
(izviniavam se,kirilicata mi iz4ezna)
Виж целия пост
# 12
Аааа добре, звучеше ми подозрително, въпреки лентичката.. И ти работиш с крайни срокове, а?  Wink  Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
накараха ме да чакам половин година понеже нямам още редовна(да не кажа никаква)менструация  Cry

И сега използвам този срок за подготовка Wink ,така че може да очаквато още тъпички въпросчета от мен   Flushed

Виж целия пост
# 14
Хм, при мен не е спирала. Като родих второто първите 1-2 дни беше коластра и след това тръгна кърмата.И добре, че голямото ми беше под ръка да суче, иначе никоя помпа нямаше да ми помогне при количествата, дето произвеждах ooooh!
Точно! През цялата бременост имаше какво да се суче (от 5-6месец беше коластра), а като родих и на 5тия ден текна като река. А, не родих, оперираха ме от бебе hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия