Боли ме гърло. Ама ЗВЕРСКИ! Помогнете!

  • 8 793
  • 27
Кърмещи майки, реве ми се, но и това не мога - толкова ме боли! От 2 нощи не съм мигвала, а съм яла по 3 хапки, може би просто от инат за бебето, отколкото заради друго. А съм толкова жадна, но аз и слюнката си едва преглъщам, а какво остава за друго. Никога не ме е боляло толкова!

Всичко започна преди 2-3 дни с лек гърлобол, главобол и температура - тресях се до 38 и нещо около 12 часа, но и след като я свалих, продължавам да се потя като свиня и до днес. Това е грипът, който мъжът ми изкара преди около 2 седмици, а мен ме закачи сега. Продължавам да кърмя бебето, което засега не проява никокви признаци да е прихванало нещо от мен, а само мисълта, че може така да я боли и нея, кара сълзите ми да текат! Вече почти не говоря - всяко мърдане на езика ми, предизвиква болка и се щадя - с мъжа ми само дето не си пишем (той вече слабо ме чува, заради гърлото и допълнително ме натоварма, че по 3 пъти трябва да му повтарям), на бебето само се усмихвам в отговор на нейните усмивки, но и те са вече рядкост - тя явно си е реагирала преди и на гласа ми - гледа ме без да ми се усмихва много-много. На всичкото отгоре май и кризата на растежа ни се заформя...

Но да ви кажа какво съм вземала досега - разтворим Ефералган (може би той ми смъкна температурата), Осцилокоцинум и един спрей за локално приложение на гърло - Гексорал, от който никакъв ефект не виждам. От време на време и Стрепсилс смуча, но както разбрахте - гърлото ме боли и ни грам оправяне! Днес съм решила да отида и при моя лекар, но той май за кърмене не е чувал и кой знае какво ще ми предложи...

Дайте съвет! Вече какви ли не мисли ми минават през главата! А и вече се съмнявам, че Биби няма да прихване нещо от мен през кърмата - на мен положението ми е толкова тежко...
Виж целия пост
# 1
Първо се успокой - бебето едва ли ще прихване нещо,а дори да стане,при малките деца ангините обикновено протичат без особени болки в гърлото - синът ми е на 6г,досега е карал безчислени гнойни ангини и преди месец-два за първи път в живота си се оплака,че го боли гърло.
И отивай веднага на лекар - така както описваш нещата,явно положението е много зле и ще се наложи да пиеш антибиотик.Не е страшно,стига антибиотика да е съобразен с това,че кърмиш.Не слушай доктора,ако ти каже,че трябва да спираш кърменето - повечето антибиотици са съвместими с кърменето,а при подобни състояния обикновено се дават пеницилинови антибиотици,които са ок за кърмачки.Като ти изпише нещо,кажи какво е и ще го чекнем в специалните сайтове за съвместимост на лекарствените средства с кърменето и ще се успокоиш Grinning
Хайде тичай при чичо доктор и бързо да се оправят нещата Grinning
Виж целия пост
# 2
Една бабешка и изпитана от мен рецепта как да си оправиш гърлото:Купи си йодна тинктура.И в една чаша с вода сипи около милилитър ,да стане бледо кафява водата.Правиш си гаргара хубаво и плюеш,докато свърши водата.Това сутрин,обед и вечер.гадничко е ,но е много ефектно.Другото което съм правила със себе си при болно гърло,е че си мажех гърлото с йодна тинктура с тампон за взимане на секрет от гърло.Тогава ми мина за един ден.Ама ти си прави гаргара.Simple Smile newsm10
Апропо,бебе на кърма ангина толкова рано не хваща!
Виж целия пост
# 3
Йод в никакъв случай при кърмачки!!!Даже за външно приложение не разрешават!
Виж целия пост
# 4
Спрей Биопарокс помага за гърлото много, безвреден за кърмачки, пробвала съм го на два пъти с такива симптоми. Локален антибиотик (каза ГП-то).
В аптеката продават разни хомеопатии за смучене (на Хийл и Боарон, ще ме простят привържениците на класическата хомеопатия), вземи си нещо, помагат също, смучат се на всеки час или по-често, аптекарките ще ти кажат.
Топъл чай с мед - хем ще се оводниш, хем помага за гърлото. Отделно само мед (може размесен с малко лимонов сок).
През останалото време смучи Олипс на корем (аз обичам цитрусов Олипс), обогатен е с вит. С и също облекчава болките, както и помага при кашлица.
Пий 3-4 пъти на ден по 3-4 таблетки вит. С.
Бързо оправяне и да кажеш как си!
Виж целия пост
# 5
Лъжица мед, обаче истински....слагаш си го в устата и го оставяш да се разтапя бавно.....също и чай с мноооооого мед, така че да стане супер сладък и лимон и го пиеш топъл, не горещ, на бааавни глътки....това според мен е супер ефикасно ....винаги ми минава гърлото, но трябва да си упорита....иначе облекчава моментално
Виж целия пост
# 6
Връщам се от лекаря. Той се хвана за главата, но и аз като се върнах вкъи и се видях на огледалото се уплаших - гърлото ми е покрито с бели петна. Но ето какво ми предписа, като за кърмачка:

Ospen - антибиотик, по 1 на 12 часа. съдържа Phenoxymethylpenecelin
Hexoraletten N - за смучене, в указанията пише, ако съм кърмачка да се посъветвам с лекаря преди употреба
Tantum Verde P - за смучене, в указанията пише, че не бива да се приема от кърмачки, освен ако не е наложително
Виж целия пост
# 7
На твое място преди да взема антибиотика, бих си направила изследване на гърлен секрет. Не всяка гнойна ангина е бактериална, а боренето на вирусна ангина с антибиотик е безсмислено, даже вредно.

Лимон и мед. За болките предполагам може да вземаш и парацетамол.
Виж целия пост
# 8
Ох, ужасно е да те боли гърло.
Искрено ти съчувствам и мога да ти предложа това, което на мен много ми помагаше на няколко пъти през бременността. Хомеопатично лекарство е, на Боарон. Продава се в почти всяка аптека, казва се "Хомеожен 9".
Налагало ми се е да го пия поне 4-5 пъти и ми е помагало много. Облекчението идва само след 4-5 часа. Таблетките се смучат през час, а при подобрение приемите се разреждат.
По-добре ползвай него вместо Тантум Верде!

Пожелавам ти бързо оздравяване
Виж целия пост
# 9
Аз бях така преди 2 седмици! Помогна ми ТАНТЪМ ВЕРДЕ - спрей, защото има и таблетки. Пробвай, дано се оправиш бързо!
Виж целия пост
# 10
Това намерих за Оспен:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=252&TradeName … n&TradeId=612
Оздравявай бързо Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Оспена е сравнително слаб антибиотик, но наистина ако е вирусна инфекция няма смисъл. Хексоралетен помага и синът ми го ползва, а почти на 4, с Тантум го лекувам от две годишен. Та не е вредно това, дето док. ти е го изписал  Laughing. На мен при този вирус ми помаше мазането на гърлото с спиртен разтвор на прополис, много мед и ..... търпение - така е два дни и после бързо се подобрява. Алина го кара също и гърлото й беше на пукнати мехурчета даже, но дори не си намали храненето.
Оздравявай бързо и не се тревожи за бебе !!!!
Виж целия пост
# 12
Потърси Vit. C - таблетки за смученер след след таблетката не пий и не яж поне часр остави аскорбиновата киселина да действа (вит. С)л Така прави и след резен лимон или мед.
Виж целия пост
# 13
Спрей Биопарокс помага за гърлото много, безвреден за кърмачки, пробвала съм го на два пъти с такива симптоми. Локален антибиотик (каза ГП-то)..........
Пий 3-4 пъти на ден по 3-4 таблетки вит. С......
И аз бях с такъв гърлобол миналата седмица - при мен ме болеше адски 3 дена, дано при теб е по-малко... И аз ползвах Биопарокс - 3 пъти на ден по 4 впръсквания (е, не съм кърмачка отдавна де Wink), непрекъснато чайчета, 3 пъти на ден по 3 вит. С, по 2 аспирин. Хайде оправяй се бързо и да се похвалиш!!!
Виж целия пост
# 14
Знам, че аспирин не трябва да се пирема от кърмачка!!!!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия