ПИРОГОВ - платено и за децата

  • 5 138
  • 121
Днес се наложи да заведа детето по спешност в ПИРОГОВ - влязохме , прегледаха го и .... ми написаха бележка да отида и да платя на касата 25лв за прегледа !!! Shocked ooooh! #Crazy
Преди месец ходих нямаше такова нещо ... от кога е този РЕКЕТ / пиша го с големи букви , защото до края на прегледа никой не ме попита нося ли си пари и изобщо и не ме уведоми за промяната в правилниците / .
Отговора на касата беше ..."И лекарите трябва да взимат заплати!"  ooooh!
Виж целия пост
# 1
A защо продължаваме да внасяме здравни осигуровки тогава?
Защо продължаваме да плащаме и лепим винетки по колите си? Защо? Защо?
Виж целия пост
# 2
Наистина защо??? Аман от алчни хорица! Уважавам професията им, на някои и професионализма, но повечето ме отвращават вече. Аман и от даскали, и от доктори, пискащи за пари и уважение! С какво са повече от другите?
Виж целия пост
# 3
И аэ немога да разбера защо плащаме здравни осигуровки,след като за всеки един преглед плащам ТАКСА!
Виж целия пост
# 4
И кое му странно да платиш някаква минимална сума като такса? Време беше да го направят.
Виж целия пост
# 5
И кое му странно да платиш някаква минимална сума като такса? Време беше да го направят.
Първо , защото става дума за дете , ако не знаеш децата до 18 години са освободени от всякакви такси.
Второ , защото е спешен център ... нашата лекарка беше първа смяна , дежурните покриващи нашето ДКЦ не искаха да го прегледат докато не стане 19ч .
Трето , защото не го казаха ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Не ми е яд за парите , а за това че има ПРОМЯНА и никъде не написано.
.... парите за мен не са толкова малко... но това е друга тема на разговор Wink
Виж целия пост
# 6
Аз знам, че може от девет дерета вода да се донесе, но...

Но, как пък, веднъж  не се погледна с положително око на подобна тема. Мислете, как плащайки, вадите заплатите не на лекари, а подпомагате нечий човешки живот. Защото, когато преди година, стана ясно, че нямат пари за медикаменти, работят с много остаряла техника и пр., тогава ЗК и правителството бяха виновни.
Таксата е достатъчно поносима, не се ходи всеки ден в Пирогов (дано не се налага никому).
Виж целия пост
# 7
Тук има нещо странно, не вярвам тихомълком да са променили закона. Да не би да не си имала здравна книжка на детето в теб? Братовчедка ми си взе парите обратно от здравна каса, които и бяха взели в "Пирогов" незаконно, но там случаят беше по-сложен.
Виж целия пост
# 8
Не се учудвам ама хич! Преди няколко години чрез форума се свързах с един лекар (наистина лекар не самозванец). Казах какъв е проблема, питах колко ще ми струва прегледа той ми каза, че нищо няма да ми струва и каза какво направление да занеса. Уговорихме се за час и в уречения ден и час аз и детето бяхме там а той дойде с около час и половина закъснение... Както и да е, прие ни но познайте къде?! В някаква студена и слабо осветена стая, повече приличаща на склад отколкото на кабинет. В стаята нямаше сестра, нямаше... нямаше НИЩО освен едно празно бюро и един счупен стол. Имаше и  разни други нахвърляни и счупени мебели явно на никого ненужни. Прегледа се състоеше в един поглед и тъпо обяснение от две / три думи. Дадох си аз направлението и рекох да си тръгвам (безкрайно разочарована от отношението). Реакцията на доктора беше "Ъъъъ и 20 лева..."аз ей така #Crazy казвам му нямам 20 а той "дай колкото имаш". Дадох му десет и си тръгнах потресена. Пък после уважение...

Кейси казваш, че не се ходи всеки ден в Пирогов. Може ти да не ходиш всеки ден на лекар (дай Боже винаги да е така). Но повярвай ми има хора, на които значителна част от живота им преминава в болници и прегледи.
Виж целия пост
# 9
Да не би да не си имала здравна книжка на детето в теб?
Никой не ме е питал за нея .. той е на 8 не на 17/18 години и му личи че е дете Wink
Виж целия пост
# 10
Какво положително да й видя на темата при разказаното от авторката? Ставало е въпрос за спеше случай и отива в точно в Пирогов, защото тази болница се занимава точно със спешни случаи. Тя не пише някъде да са й поискали здравната книжка на детето и тя да не я е носела. На всичко отгоре децата са здравноосигурени от държавата, а не от родителите, че да се получи детето да е неосигурено. Все пак тя отива в спешен институт, а не в частния кабинет.  И ако е трябвало направление защо не са й го поискали още от вратата?

Виж целия пост
# 11
И ти защо плати?
Не го вярвам  Stop станала е грешка или има нещо друго, което не казваш.
Виж целия пост
# 12
Да не би да са счели състоянието на детето като не изискващо спешни грижи (дай беже да е така)? И да са го таксували като рутинен преглед?

Иначе, няма логика-тичаш по пантофи, едва ли не, с наранено дете-а те ти викат-Я платете 25 лв? Shocked
Виж целия пост
# 13
В закона за здравното осигуряване все още пише, че здравната каса поема разходите при неотложна медицинска помощ. Не би трябвало да ти искат пари, просто нямат никакво основание да го правят.
Виж целия пост
# 14
Нищо чудно!
Съвсем наскоро един познат доктор неврохирург ми каза в прав текст: "Болниците са търговски дружества и за съжаление, трябва да постъпват като такива..."
Няма значение дали си завел там детето по повод нещо безобидно или е изпаднало в ситуация, с риск за живота му.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия