Ортодонтско лечение-поема ли се от здравната каса

  • 1 766
  • 7
Тъй като ортодонтското лечение е добре да започне при необходимост в ранна детска възраст и не се касае само за козметичен проблем, интересува ме дали здравната каса поема част от лечението. Направих консултации с ортодонти и никой от тях наред с големите числа за лечението, не спомена дали няма възможност част от лечението да бъде поето от здравната каса. Все пак става дума за децата!
Виж целия пост
# 1
Не се заплаща.
Виж целия пост
# 2
Здравната каса не поема тази услуга.
Виж целия пост
# 3
За съжаление не се поема от здравната каса .
Моят син сложи апаратче за около 200 лева преди три месеца , но пък резултата е видим Peace
Виж целия пост
# 4
Не, не се поема. Плащаме си брекетите и шината напълно, скъпо е, но си струва.
Виж целия пост
# 5
Не, не се поема. Плащаме си брекетите и шината напълно, скъпо е, но си струва.
Не искам да се заяждам, но не мисля, че има нещо свързано със здравето, което да не си струва. Просто ми се стори наистина странно, че нищо не се покрива от здравната каса, а в общия случай от лечението се нуждаят децата. Разбира се и порастналите, които са събрали смелост, също могат да бъдат подпомогнати.
Явно както много други неща у нас и от това не трябва да се учудваме.
 Hug на всички и благодаря за бързия отговор!!!
Виж целия пост
# 6
касата поема част от прегледа и 4 манипулации за лица до 18 год.това означава пломби или вадене на зъби.ако се налага кореново лечение,родителите доплащат.за сравнение,при възрастните има само 2 манипулации
Виж целия пост
# 7
Даамм... плащаме си здравни осигуровки и накрая като ни потрябва помощ пак трябва да си плащаме. Всичко е така в милата ни държавица - с краката нагоре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия