За татковците и помощта

  • 2 953
  • 53
Интересно ми е да си сверя часовника - каква помощ очаквате и получавате от татковците, какви са му задълженията в къщи и към децата? Каква част се пада на вас?
Виж целия пост
# 1
думата задължения ми е любима ....
Виж целия пост
# 2
Чистим заедно, понякога само той, понякога само аз. Готвим заедно, преди се редувахме при миенето на съдовете, но вече имаме съдомиална.  Mr. Green Мразя да простирам, когато си е в къщи той простира, аз събирам прането след като изсъхне. Изхвърля боклука. Занимава се с детето, редуваме се при къпенето, сменя памперси.  Общо взето сега като го написах и го прочетох отново - няма място за оплакване.  Mr. Green Разбира се понякога, за да свърши някои от горепосочените дейности трябва много повтаряне и напомняне от моя страна. Това си е доста досадно.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Очаквам това, което и дава- да бъдем двамата родители.
Виж целия пост
# 4
думата задължения ми е любима ....

И на мен...  Grinning Особено, когато ми се ляга пред телевизора, а има дрехи за гладене, за готвене, за чистене и едно бебенце, което има нужда от внимание..
Виж целия пост
# 5
Ами очаквам да се държи като съпруг и баща.
Получавам всичко това че и повече...имам 2-ма сина ,пораснали ...които съм къпала като бебета не повече от 3-4 пъти...
той ги разхождаше,играеше с тях...
Сега ходи на родителски ,води ги за риба,на неделни разходки с малкия,абе татко един път...
Не готви,защото на мен ми е хоби и много ,много не му давам да припарва в кухнята,но мие чинии,
боклука е "негов",в неделя чистим заедно /с децата/,сигурно има и още,не се сещам...
Почти не се е налагало да напомням, или да изисквам,той просто така е научен - да помага...
Опитвам се да науча така и синовете си...
Виж целия пост
# 6
Не очаквам просто помощ от него.
Очаквам да се грижим, отглеждаме и възпитаваме детето си заедно.
Задълженията и отговорностите ни към дома и семейството са общи.
Виж целия пост
# 7
Не смятам, че някой е длъжен на другия.
Помощ очаквам само, само, когато съм болна.

Иначе като родител, разбира се 50% от отглеждането и възпитанито на детето са негови  и 50% мои.

Същото се отнася и за грижите за дома.

Виж целия пост
# 8
Очаквам да си остане толкова отговорен ,колкото беше още когато се запознавахме и колкото е сега. Разчитам на подкрепата му като мъж и баща, какви точно са му задълженията не бих могла да посоча, но когато човек сам има желание да допринася за семейния и домашния уют, мисля,че не е необходимо да се прави списък с такива.
Виж целия пост
# 9
Явно аз съм рядък случай - помощта, ако може така да се каже, е осигуряване на пари и играене с малката по 1/2 час на ден. В неделя може и 1 час.
И двамата ходим на работа, но всичко останало, от водене и прибиране от ясла, ябсолютно всякакви домакински и битови (поправки, плащане на сметки и т.н) са моя работа, защото той работи физическа работа и се изморява, аз в офис, ерго съм свежа птичка..... ooooh!
Виж целия пост
# 10
Мъжът ми работи, а аз гледам децата вкъщи. През работните дни аз готвя, чистя, пера и т.н. През уикенда пак аз готвя, но той пере, той чисти и повече от мен се занимава с децата.
Виж целия пост
# 11
.... защото той работи физическа работа и се изморява, аз в офис, ерго съм свежа птичка..... ooooh!
И при нас е така, но често по-уморената съм аз, ако и да работя седнала и на бюро.
Нашето разбиране е, че щом и двамата работим и носим пари в къщи- останалите задължения към дома и детето също са общи.
Друг е въпросът ако само единият от двамата работи и изцяло е поел финансовата издръжка на семейството, а другият е поел грижата за домакинството и децата. Но дори и при това положение двамата родители са еднакво отговорни за възпитанието им.
Виж целия пост
# 12
Ами... понякога се занимава с бебето, ако имам да върша нещо спешно. Иначе представлява родителски авторитет и толкоз. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Jordan, тези дечица в подписа ти всичките ли са твои? Направо съм изумена.  Shocked Браво!   bouquet Да са ви живи и здрави!
Извинявам се за отклонението от темата  Hug
Виж целия пост
# 14
Моя мъж е страхотен. Помага ми за всичко, което можете да се сетите. Чак понякога се замислям дали достатъчно го оценявам и му отделям достатъчно внимание поне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия