Кажете на майките си (а и на свекървите, с извинение)

  • 2 698
  • 27
Днес пак се оказа, че родителите ни не гледат внимателно новините.
Няма да се впускам в подробности, но за измамите по телефона иде реч.
Хубаво ще е да знаят, че няма как да сме участници в пътнотранспортно произшествие, ако изобщо не сме шофьори.
И да затварят телефона веднага, когато чуят някого да им реве "Мааайкооо".
Така, преметнали са свекърва ми днес - не можа точно да ми каже какво е станало (някакви сюрреалистични неща). Не ми е жал за стоте лева, които е пропиляла, за да спаси сина си ужким, а за това че тя е на 78 години и сега (на 250 км от нас) се опитва с чайчета да си върне нормалния пулс.
Виж целия пост
# 1
Абсолютно същото е станало с лелята на мъжа ми един рев,ама рев и викал майко убих човек,тя се шашнала първия момент и после се сетила за какво става на въпрос.Много трябва да внимават възрастните направо това българите сме супер изобретателни хора за пари.
Виж целия пост
# 2
Абе, не я вини толкова жената. Няма майка, която да остане с всичкия си, ако някой ѝ изреве по телефона: "Майкооооо...". Аз още скачам, щом чуя бебешки плач, преди да осъзная, че синът ми беше бебе преди 15 години.
Трябва да им набиваме в главите първо да звъннат на близките си, преди да се опитат да ги измъкват от ареста.
Виж целия пост
# 3
Милинката. Успокойте я.
Подсети ме да говоря с нашите по въпроса. Моята свеки са се опитали да ментат, но не се могли.
Виж целия пост
# 4
Абе, не я вини толкова жената. Няма майка, която да остане с всичкия си, ако някой ѝ изреве по телефона: "Майкооооо...".

Абсолютно. Моята майка, много преди да се появят телефонните измами, подскачаше при звъна на телефона ако е след 21 00 ч., с мисълта за нещо лошо. А то - някой подпийнал приятел на дъщерите и  Laughing
Виж целия пост
# 5
Абе, не я вини толкова жената. Няма майка, която да остане с всичкия си, ако някой ѝ изреве по телефона: "Майкооооо...". Аз още скачам, щом чуя бебешки плач, преди да осъзная, че синът ми беше бебе преди 15 години.
Трябва да им набиваме в главите първо да звъннат на близките си, преди да се опитат да ги измъкват от ареста.
Изобщо не я виня.
Искам други да са подготвени и да не реагират така.
Виж целия пост
# 6
Преди време бяхме под прицел от разни такива , през ден звъняха..  LaughingМного са досадни, но наистина възрастните хора им се връзват и аз имам позната роднина, която така излъгали та си дала парите жената...
Виж целия пост
# 7
Предупреждавала съм познати и след предупрежденията пак са се връзвали на измамниците. Това как може да се обясни?
Виж целия пост
# 8
Обяснява се с това, че човек, най-много милее за децата си. Колкото и да знаеш, че стават измами, като ти звъннат, като ти го кажат и се връзваш. Ако си по-паниращ се, хич няма да се сетиш че е измама.

Едно време навсякъде тръбяха да не се сменят пари пред чейндж, понеже ставали измами, знаех го много добре, обаче бързах, на обяд заминавах в чужбина на екскурзия, исках да си сменя парички в кварталния чейндж, той затворен отпред седи човек и го отключва уж, в този момент дойде едно момче даде му левове оня се качи до офиса и се върна с долари, говориха си на вие, като клиент и продавач, аз нали бързам, казах му и на мен да ми смени,  дадох му парите, той се качи уж до офиса, да вземе долари, и хич не се върна. Най-интересното е ,че го чаках 10 минути, докато не се усетих, че е избягал. Още се чудя как може да съм била такава патка. Хем знам!
Виж целия пост
# 9
Вчера една е пищяла на майка ми по телефона  Twisted Evil Но тя много бързо се е усетила и ще ви кажа защо. Онази по същия начин е викала "майкооооооооооо", а аз никога не наричам моята така. Винаги съм и казвала "мамо". И когато онази е млъкнала за секунда майка ми я попитала- " И сега какво? Колко хиляди трябва да ви донеса?" От другата страна веднага са затворили. И все пак за това се говори от толкова дълго време. Чудно ми е, че все още има хора които се връзват.................  newsm78
Виж целия пост
# 10
И на моята свекърва й бяха изкарали акъла така, та после имаше тирада как ще мре.
Виж целия пост
# 11
Обаждали са ми се и "братовчед ми Митко",  от не нам къде си и "синът ми"  Rolling Eyes, който говори на диалект "майкоо, направих една бела", които след хладнокръвно зададени въпроси - кой, какво, веднага затварят. Но във всеки случай изпълненията бяха много артистични, така, че някои хора се връзват.
Виж целия пост
# 12
И на майка ми и се разминало така. Обадили и се по телефона и реват: Майкооо, блъснах човек! Ама аз от 8 години не ползвам стационарен и даже и майка ми разбра, че няма почти никаква вероятност да я търся на него, а не на мобилния. Та взела жената да съчувства на момичето и да и обяснява: Моето момиче, не съм майка ти, объркала си се. Спокойно, спокойно, всичко ще се оправи! Опитай да избереш наново.  Joy ooooh! След няколко опита да убеди майка ми ,че всъщност съм аз, а майка ми, от своя страна, да и обяснява,че е разстроена и бърка, ревлата затворила. После майка ми преживява: "Горкото момиче, как се е объркало, притеснено..." Чак след известно време, като чула по ТВ се усъмнила дали и нея не са се опитвали да измамят.  Crazy
Виж целия пост
# 13
и на мен вече няколко пъти се е случвало да ми реват. Телефонът се води на свекито и те явно гледат човек в пенсионна възраст и хоп. Ама не са познали. Аз се забавлявам с тях. Правя се на зарибена..Те обаче се усещат, че гласът не е на възрастна жена и това ме проваля.  Laughing То не е за смях де. На такива мошеници и 100 тояги са малко Confused

И аз все още се чудя как се хващат хората newsm78
Виж целия пост
# 14
Вчера четох темата като мислех да пиша,че около мен това не се е случвало и вечерта леля ми се обажда.
Споделя,че сутринта са и се обадили от Вива тел като са и казали,че печели награда от 500 лв,цветен телевизор и два мобилни телефона
защото е била лоялен клиент и винаги е плащала редовно сметките си.Единственото условие е било да купи валчери за сумата от 60 лв и да ги
продиктува на казан от хората номер.След като го направи до 45 минути ще и доставят наградата.Жената която е на 60 години/което не е извинение
разбира се/го направила и съответно е поредната излъгана.На всякъде се тръби за такива кражби и да внимаваме,а като се случи на теб все едно губим разсъдък и се връзваме на такива шашми.Дано повече хора се замислят предварително и има по.малко такива шашми.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия