Кърма в хладилника - за 24 часа или за 48 часа?

  • 1 150
  • 11
Здравейте,
Прочетох от различни места, че кърмата може да се пази до 24 часа. Но попаднах и на информация, че може и 48 часа да бъде съхранена в хладилник. Може ли да ми кажете кое от двете е вярното? newsm78
Благодаря ви! Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз съм я съхранявала 24 часа Peace
Виж целия пост
# 2
Pamsi, и аз така правя, но понеже се случва и да хвърлям кърма, тъй като е минал този срок, затова се питах не може ли и повече. Peace
Виж целия пост
# 3
Аз имам спомени,че бяха 24 часа  Peace
Виж целия пост
# 4
И мен ме интересува колко време може да се съхрани в хладилника. До сега не съм го правила, защото ме е страх да давам на бебчо  такава кърма.
 Hug
Виж целия пост
# 5
Цялата статия е тук - Указания за съхранение на кърма

•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана на стайна температура до над 10 часа (коластрата, или млякото което се образува до 6 дни от раждането, може да се съхранява 12 часа на стайна температура).

•   Прясно изцедена кърма може да бъде съхранявана на температура малко под стайната температура (например в хладилна чанта или друг охладител) за над 24 часа. Ако млякото е било държано на стайна температура преди да бъде поставено в охладителя, времето за безопасно съхранение в охладителя може да бъде намалено.

•    Прясна кърма може да бъде държана в хладилник за над 8 дни. Съхранявайте млякото на гърба на хладилника, а не на вратата. Ако млякото е държано на стайна температура или в охладител преди да бъде поставено в хладилника, времето за безопасно съхранение може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в камера в хладилника за над 2 седмици. Ако преди това то е държано на стайна температура, в охладител или в хладилник, времето за съхранение може да варира.

•   Прясно изцедена кърма може да бъде държана в камера със самостоятелно отделение в хладилника за над 3-6 месеца, в зависимост от това колко често се отваря вратата. Съхранявайте млякото в дъното на камерата. Ако млякото е било съхранявано на стайна температура, в охладител или в хладилник преди да бъде поставено в камерата, времето за безопасно замразяване може да бъде намалено.

•   Прясна кърма може да се остави в отделение за дълбоко замразяване (фризер тип „сандък”) за 6-12 месеца. Ако преди замразяването му е било съхранявано на стайна температура или в охладител или хладилник, времето на съхранение може да варира.

•   Предварително замразено мляко може да бъде държано в хладилник за над 24 часа след пълното му размразяване.

Виж целия пост
# 6
Срокът за съхранение зависи почти изцяло от температурата.
При 24-26 градуса - 4-6 часа
При 22 градуса - 10-12 часа
При 4-6 градуса - до 72 часа
При 0 градуса - до 7 дни
В самостоателен фризер при -19 градуса - 6 месеца

Най-сигурният начин обаче е да се опитва кърмата от хладилника или размразената кърма. Понякога и мирисът достатъчно ясно показва, че не е годна.
Виж целия пост
# 7
Както вече са казали момичетата, времето за съхранение зависи от температурата, която се поддържа в хладилника и времето, през което е била извън хладилника. За да си сигурна, че е читава - помириши я, а може и да я опиташ. Аз онзи ден изцедих малко, за да прибавям към пюрето, днес мислих да го ползвам, но нещо се усъмних. Помирисах я - ок беше, реших обаче и да я опитам -  Sick киселееше. Добре, че не я добавих към пюрето, че той и без това не им се радва много, съвсем щях да го откажа.  ooooh! Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз съм давала кърма,държана в хладилник за 72 часа.Не е имало проблеми,при това съм го правила нееднократно.
Четох точно тази статия на Ла Лече Лига за 8 дни в хладилник,което ми се струва множко,но 48 или 72 часа е ок  Peace
Виж целия пост
# 9
Забравих да кажа, че не я сложих веднага в хладилника, а и вчера като я извадих да си отсипя малко пак постоя извън хладилника. Със сигурност това е оказало влияние! Wink
Виж целия пост
# 10
Аз съм я държала до около 60 часа - нищо и нямаше, но тук някаде бях чела че за всяка кърма е различно. Май нещо хормоните влияеха. Най- добре пробвай. Остави малко количество и го проверявай. Освен това на теб може да ти се струва че и има нещо, защото придобива лек мирис, но ако на вкус си е същата, а и най-важното бебчо я харесва значи нищо и няма.
Естествено избягвай да я съхраняваш в хладилник дълго всеки път. По-добре замразявай. На мен замразената ми върши чудесна работа.
Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите ви! Hug
Ами аз гледам вече да замразявам, защото като я държа само в хладилника и все нещо ни се променя режима и често я хвърлям! #Crazy #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия