Помощ някоя от вас да си е купила на скоро шевна машина

  • 22 432
  • 32
Реших да си купя шевна машина ,но не знам нещо за марките на пазара.Всеки хвали това каквото продава.Знам че една техника колкото по -малко електроника има толкова е по-издържлива.Да знаете от къде мага да си купя или поръчам .МОЛЯ Cry Cry Praynig.
Виж целия пост
# 1
Аз си купих май месец нова шевна машина Сингер Мадмоазел за около 270 лева от Техномаркет. Да кажа - никога преди това не бях шила на машина, имах мерак да си купя и си я купих. Многоооооооооооо здрава машинка излезе. Съпругът ми ми показа как се шие ама аз дърпах плата и така счупих две игли ( в последствие стана ясно, че дърпам де), шила съм с неподходящи конци ( къде тънки къде дебели), веднъж я блокирах. По тоя повод посетих и сервиза на Черни връх - много свестни хора и бързо ми я оправиха, тя си е гаранционна де. С две думи - много съм доволна
Виж целия пост
# 2
Цените на Сингер в момента са съвсем различни, доста по високи.
Ето ти идея http://www.axioma.3clab.com/pr_tojota.html
А моята е AEG, купена е скоро, евтина е, но ми върши чудесна работа
Виж целия пост
# 3
Завиди какви средства си приготвила. Аз съм с две ръце за Сингер. Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им. Там цените са малко по нормални. Също предлагат и марки, които са добри. Само спрямо Сингер са по нисък клас и цена. Руските машини също са хубави, както и полските.  Peace Кажи каква машина искаш да си купиш? С какви операции? Само за шиене или и за бродиране?
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми завърши техникума по облекло. Като беше 8 кл. питах учителките по практика каква машина  да и купя. У нас има една допотопна ръчна, а тя не можеше да шие на нея. Та те ми казаха, че  най-важно е зъбците да не са пластмасови. Да питам за машина с метарни зъбци.
Така и не купих - тя се ориентира към маникюр и ноктопластика. Е, завърши си у-щето, но не шие
Виж целия пост
# 5
Даже не знаеш, че има машини с пластмасови зъбци!!! Естествено, че има значение каква е машината и за какво ще се ползва.
Виж целия пост
# 6
Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им.
Ще кажеш ли и на мен  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.
Виж целия пост
# 8
Аз си купих май месец нова шевна машина Сингер
Многоооооооооооо здрава машинка излезе. 
   "Мнооого здрава" е Сингер-ът на чичо ми-50-60 годишна антика,крачна,ама работи като за световно.Няма износване на части,няма дефекти.
   Иначе аз съм фен на PFAF
Виж целия пост
# 9
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.
Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 10
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.
Благодаря   bouquet
Hug
Виж целия пост
# 11
   "Мнооого здрава" е Сингер-ът на чичо ми-50-60 годишна антика,крачна,ама работи като за световно.Няма износване на части,няма дефекти.
 

Сега "Сингерите" ли ще си мерим?  Mr. Green
Вкъщи е машината на баба ми - почти стогодишна е, ръчна. Още работи.  Laughing
Лошото е, че иска разглобяване и почистване, но дядото, който им беше майстор последно, починал. Младите не се наемат, не им разбирали.  newsm78
Виж целия пост
# 12
Благодаря че се отзовахте толкова бързо,просто не очаквах Heart EyesДвоумя се между тойота и сингер (за сега)На 26 окт.имам път към София,ще видя ако имам време да проверя там,или остава вариата от Варна или интернет (дали от къде ще ми излезе по-евтино). Thinking newsm78 Money
Виж целия пост
# 13
Завиди какви средства си приготвила. Аз съм с две ръце за Сингер. Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им. Там цените са малко по нормални. Също предлагат и марки, които са добри. Само спрямо Сингер са по нисък клас и цена. Руските машини също са хубави, както и полските.  Peace Кажи каква машина искаш да си купиш? С какви операции? Само за шиене или и за бродиране?
И аз от около месец обикалям форумите и търся мнения и препоръки за шевни машини , но се оказа трудна работа . Търся машина за шиене на елементарни неща - чаршафи, завеси (оверлог ), корекция на дънки (може би трябва да е по-здрава) ,зашиване на разпрани тигели на тениски (май има някакви опции за еластични материи), смяна на цип (за това даже не знам има ли някави екстри)  newsm78  и това е май . Простете невежеството ми и ми помогнете какви точно характеристики да търся за изброените неща !  Praynig
Виж целия пост
# 14
Ariana трябва ти съвсем непретенциозна машина, която да шие и трико с еластични конци. Трябва ти допълнително краче за циповете, но повечето се предлагат в комплектите. Оверлог не може да има, той е професионален и няма общо с тези, които правят прав тегел. Оверлога освен, че почиства и реже плата. Трябва ти машина, която е със обшиващи бодове. Всички вече имат такава възможност. Значи ти трябва такава с не повече от 21 функции.  Полските и руските, които са до 350-400 лв са идеални за тази цел. На пазара има и такива, китайски за по 200 лв., но смятам че не си струва. В повечето случаи гаранцията е малка, което говори за лошо качество. Ако също така машината е много лека, то значи и не е качествено направена. Машината трябва да е поне над 8.00 кг Препоръчвам да се купи от представителен магазин на дадената марка. Дано съм била полезна Peace

На Тойота има прилична за около 350.00 лв
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия