Болки в долните крайници

  • 1 813
  • 4
Привет на всички пишещи в настоящия форум.
Нуждая се от вашите мнения и евентуално съвет за специалист, към който да се насоча. От няколко дни дъщеричката ми се оплаква от болка/изтръпване по нейните думи/ в областта на прасците. Ходи по-сковано, трудно кляка и изкачва стълби, държи крачетата изпънати, дори и когато сяда. Водих я при личната лекарка, която назначи ПКК и директно даде направление за ортопед, при който ще ходим утре. Прегледа я и друг общо практикуващ лекар / наш близък/, според който няма нищо обезпокоително, просто болката била от интензивния растеж на детето. И въпреки всичко на мен не ми е спокойно, детето е по-отпуснато от обикновено, почти по цял ден иска да лежи в леглото, няма никакъв апетит и е само на течности. Иначе температура не прави, гърлото и гърдите са спокойни, няма видими признаци на някаква инфекция.
Притеснявам се дали състоянието и не е от липсата на някакъв витамин или жизненоважен елемент в организма, тъй като и през другото време не се храни добре. По-долу давам резултатите от направените и изследвания:
WBC                                    9,5   x10^9/L       
LY%                                    41,9   %                 
Mid%                                    4.7    %                 
GR%                                     53.4   %             
LY#                                       4.0   x10^9/L         
Mid#                                      0.4   x10^9/L         
GR#                                       5.1   x10^9/L       
RBC                                       4.87   x10^12/L           
Hgb                                        125   g/L               
Hct                                         38.0%
MCV                                       78.1  fL                     
MCH                                       25.6   pg               
MCHC                                     328   g/ L             
RDW                                       11.6   %                   
Plt                                           269   x10^9/L         
MPV                                          8.5   fL                   
Pct                                           0.228%
PDW                                          17.1                       
CRP                                            12mg/l
Зная, че по интернет не се поставят диагнози или назначават лечения, но всяка ваша препоръка или споделено мнение, ще ми бъдат от полза. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 1
Колко е голяма? Да не се е преуморила нещо? Подобно на мускулна треска? Крачето отпред на костта боли ли я?
Виж целия пост
# 2
Направи и консултация с невролог.
Виж целия пост
# 3
Колко е голяма? Да не се е преуморила нещо? Подобно на мускулна треска? Крачето отпред на костта боли ли я?
На 4 год. и половина е. Показва прасците като място на болката, няма никакви видими промени по крайниците / оттоци, синини или др/ и на мен също ми изглеждаше като мускулна треска, но тя твърди, че и изтръпват. Отпаднала е, по цял ден лежи и нищо не яде. Едва ли е от преумора.
Междувременно ми препоръчаха консултация с детски ревматолог.
Виж целия пост
# 4
Не мога да ти помогна за съжаление, но искрено ти желая детенцето да се оправи в най-скоро време Hug!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия