Злоядо бебе?

  • 1 339
  • 14
Здравейте! Проблемът с намалялата кърма отшумя. Отново си имам в изобилие. Но това бебе не яде! Започва да се върти, да гледа на всички посоки, мрънка и не иска да яде. Най-добре се храни нощем, докато спи. Проблмът е, че не е наддала достатъчно. За три месеца е наддала само 2 килограма - роди се 4020, отслабна 600 след раждането и сега е около 6100.

Съвети?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Проблемът с намалялата кърма отшумя. Отново си имам в изобилие. Но това бебе не яде! Започва да се върти, да гледа на всички посоки, мрънка и не иска да яде. Най-добре се храни нощем, докато спи. Проблмът е, че не е наддала достатъчно. За три месеца е наддала само 2 килограма - роди се 4020, отслабна 600 след раждането и сега е около 6100.

Съвети?

Според мен просто е прогледнало за заобикалящия го свят и всичко му е много интересно, разсейва се. Затова и нощем яде най-добре, няма какво да го разсейва. Опитай се да му осигуриш уединение. Ние на вашата възраст, понякога се хранехме прави и в движение Hug
Виж целия пост
# 2
И прави се храним понякога. Опасявам се, че храненето ни е пълен хаос и за това съм виновна аз. Четох, че уж трябвало да се храни през 4 часа - нищо подобно!
Нощем обикновено спи от 12 до 6 ( от два дни до 7), яде, после поспива пак, яде към 10-11. остатъка от деня е непредсказуем. Обикновено след обяд не иска, спи, играе, суква по мъничко, струва ми се, че само пийва от жажда, и не иска повече. А като не се наяде добре предлагам гърдата след малко пак, тя ако иска пак суква малко. И се получава едно хранене на части през 1 час.... Отделно давам гърда и като е нервна. Вода не пие, биберон не иска. Пробвала съм и кърма изцедена с шише,с лъжичка или чашка.Последно пробвах и с пипетка. Интересно и е,  но не яде повече от 10 мл така. Омръзва и и спира да гълта. А вечер сме си направо скачени съдове.
Виж целия пост
# 3
Прочети в Библиотеката за храненето на поискване и ще се успокоиш Simple Smile
На 3 месеца - 6 килца и малко.. доста добре си е наддало детенцето, не всички качват повече от  кило на месец ...
При нас всеки следващ месец беше свързан с нов "режим". Няма на поискване, няма под час.. нон стоп ядене. Но всичко минава за 10 дни примерно и се завърта нова схема. Така че не се притеснявай, не си виновна за нищо, даже браво че се водиш по бебенцето. То гладно няма да остане, стига да не се изнервиш от това непрекъснато закачане Simple Smile
 
Виж целия пост
# 4
Споко, детето е наддало добре, не е гладувало, ако това те тормози.
За храненето ти сама си си отговорила - нощем, сънено, яде.
Кърми докато още не се разсънило, ако трябва пускай завеси или щори, гледай да няма шум и други дразнители, може от това да е. Не чакай да изгладнее много, защото тогава са изнервени и е по-лошо.
Хранене по часовник на 4 часа е глупост. Когато през миналия век са почнали да хранят бебетата с млечни смеси - не адаптирано мляко, а краве мляко, подсладено и разредено, децата масово са имали стомашни проблеми и лекарите се опитвали да ги овладеят, препоръчвайки твърд режим.
Кърмата се усвоява бързо и почти изцяло, бебето скоро огладнява и иска да суче, така че ти давай, и не се тревожи, че се храни често. Това е естественият начин да се храни едно бебе.
 Hug  bouquet
Виж целия пост
# 5
A, на мен въобще не ми пречи, че сме закачени по цяла вечер. Даже ми е приятно - седим си, смучкаме си, мама гледа бебе, гледа  телевизия, не шета напред назад... Притеснявам се, че и преча да си останови актуалния си режим. Преди беше започнала да се храни на 3 часа, като часовник беше. Покрай намаляването на кърмата позагубихме тази тенденция. Може сега да иска и по нарядко, но аз някак си не мога да приема, че се е наяла (и най-вероятно да не се е наяла ) и я мъча по-начестичко.

С една дума - от една страна не ми се иска да я карам да яде насила, от друга страна ме е страх, че не яде достатъчно. От трета май и създавам навик на често похапване по малко... newsm78

ПП. И в банята на загасена лампа съм я кърмила. Само само да спре да се върти и да се кокори. Брей, голяма клюкарка ще стане като порастне... Само гледа да не изтърве нещо интересно.
Виж целия пост
# 6
Детето си наддава много добре....на 3 месеца 6100 не е никак малко Peace
Виж целия пост
# 7
Eто, пак не иска да яде! Последно яде, но малко, към 4 часа сутринта.
Виж целия пост
# 8
Ами защо не я оставиш да видиш кога ще огладнее. Може само ти да си мислиш, че в 4 часа е яла малко. След 3-я месец започват по-силно да сучат мъничетата и бързо се напапкват.
За честото сучене, аз съм забелязала, че колкото по-често й давам, толкова по-често си иска, т.е. според мен приема по-водниста консистенция така, вместо да изсуква задното мляко. Но нека и някой по-запознат да сподели Peace
Виж целия пост
# 9
Ами аз я чувам кога гълта и кога не гълта, усещам кога ми слиза млякото и знам кога само смуче и кога яде. Тъй и бях правила 2 дни пробни кърмения горе долу знам за колко минути в момента изсуква определено количество мляко. Като цяло яде винаги по-малко от препоръчваните количества - 120 мл не достига. Към 80-90 са и едно обикновено хранене...

А и ако се е наяла в 4 часа все пак до 10 са си 6 часа. Колко още да я чакам....

Сутринта порева, подърпа се, накрая засука и заспа...
Виж целия пост
# 10
Не се притесмявай!
И ние имахме същия проблем горе долу на вашите месец. Хранешме се под час, но аз реших да му давам на поискване и така постепенно нещата се оправиха. Сега си смуче като пиявичка...и даже нощем ми е залепен... Смятам че с повече спокойствие нешата ше се оправят. И на мен ми се струваше че Ники яде много малко, но прочетох някъде че децата знаят колко им се яде и ако е гладно детето няма да со ослушва а ще си яде. Така че спокойно...
Виж целия пост
# 11
Не се притеснявай, просто е някакъв период,  трябва само търпение и ще отмине, а относно наддаването си е съвсем нормално като се има предвид, че доста е спаднала в началото реално за трите месеца е наддала над 2,5кг.
Ето някои статии от Библиотеката, които сигурно ще ти бъдат полезни, можеш да ги погледнеш, ако искаш
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1971
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124928.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=50119.0
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай, просто е някакъв период,  трябва само търпение и ще отмине, а относно наддаването си е съвсем нормално

И аз мися така. Ние също сме в този период. Само не се предавай.  Peace
Виж целия пост
# 13
Мерси, момичета. Сега съм по-спокойна. Малкото зверче хапна малко повечко вечерта и си навакса за сутринта. Толкова се равам, че пак имам кърма! Чувството да можеш да нахраниш детето си е несравнимо.
Виж целия пост
# 14
Със спокойствие и търпение ще се справиш Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия