Турските мами лъчезарни турски земи озаряват и из форума подвизават-Турция 15

  • 34 080
  • 287

Добре дошли всички в петнадесетата ни турска тема!
Тук обсъждаме всичко за страната и споделяме ежедневието си.
Заповядайте при нас на сладък мухаббет с турско кафе, локум и баклава.





Кои сме ние:

Турция
Drize –            ТР /Истанбул (Габрово) 12.10.1980г. , мама на Селин и бъдеща мама
benmary –      ТР /Истанбул (Габрово) / 03.02.1971г , мама на Атилла
снежана01-    ТР/ Истанбул (Бургас) / 06.01. 1980г. , мама на Дениз
Джорди–        ТР/ Истанбул (Варна) / 14.07.1977г. , бъдеща мама
mistik –           ТР/ Истанбул (Добрич) / 29.01.196....  г.
bz –                ТР/ Истанбул / 20.08.1978г.
sonyaz –         ТР/ Истанбул (Казанлък) / 30.07.1978
tsvetykus –     ТР/ Истанбул (София) / 23.02.1977 , мама на Алекс
Erset -             TR/ Истанбул (Варна)  , мама на Есер
Kukuleta -       TR/ Истанбул
hilinili -            TR/ Исатнбул , мама на Нили
miramila -       TR/ Истанбул (Стара Загора)  / 15.04.1976
Prizmo -          ТР/ Истанбул (София) , мама на Неда
kaigi –             ТР/ Анкара (Карлово) / 20.02.1976г. , мама на Мелис
maryhen -       TR/ Самсун
ninagunduz-   TR/ Соке (Габрово) , мама на Мелисса
haksev-          TR/ Истанбул , мама на Селин Ирис


България
Olgarita –      БГ /Свиленград, Измир, (София) / 07 06 1976г.
pina –               БГ /Варна / 8.03.1977г.
DilQRa`-          БГ/ Варна/ 09.1986г.
desert princess - БГ/ Варна/09.1986г.
Снеж –            БГ /Хасково / 30.12.1978 г.
tsve_te –          БГ/ Варна / 06.03.1980г. , мама на Иво
Ghosn – БГ/ Пловдив / 03.04.1980г.
sisa g –            БГ/ Бургас / 19.10.1978г.
sladka hapka – БГ/ Стара Загора , мама на
Елена -           БГ/ Варна
емел -             БГ/София
Звезделина Георгиева - БГ/Сливен
una_loca -       БГ
Mavi Gozyasi - БГ
alaran -            БГ
Berina -          БГ/Варна , мама на Берк и Ерай
Steffi_k -        БГ/ Сандански / 29.01.1977г. , мама на Благовеста и Елеонора
Tsvetence-      БГ/ Пловдив / 29.11.1974г. , мама на Мартина
magito1986 - БГ/Пловдив


Турска кухня =1=
Рецепти от турската кухня ! =2=
~~~ Турция ~~~
Турция`2 ~*~ MERHABALAR ~*~
~*~ Hosgeldiniz! ~*~ - Турция 3
~*~ Bir varmis, bir yokmus.... Имало едно време... ~*~ - Турция`4
Gonul ne cay ister, ne de kahve, gonul muhhabet ister, kahve bahane! ТУРЦИЯ- 5
Сърцето граници не признава! - Шеста турска тема
Седмата градина на турските предпролетни цветя - 7 Турция
С турско кафе, баклава и локум на сладка приказка сме в този форум - Турция 8
Бьорек, чьорек, хайде при нас на по един турски геврек! - Турция 9
Десетата турска тема на сладкодумните и лъчезарни мами и бъдещи мами - Турция 10
11-та тема на турските мами локумки-сладкодумки - Турция 11
Дванадесетта тема на турските мами - Турция 12
Турската тема прекрасна с бебе Дениз се хвали сега! =Турция 13=
Рамазан Мубарек! - четиринадесетата тема на турските мами ~ТУРЦИЯ 14~

Имаме си и албум с наши снимки. Всеки с който сме се опознали достатъчно и желае да се запознаем и визуално е достатъчно да поиска паролата за албума от нас.
Ако има грешка или някой не е написан (рожден ден, деца, град) да пише на ЛС, за да бъде добавен.










Виж целия пост
# 1
Да ни е честита новата тема!!!  Heart Eyes
пу - запис!  Whistling
Виж целия пост
# 2
Ако някой изявява желание към обявата нека ми пише на този адрес...baronmunhauzen'abv.bg!
Виж целия пост
# 3
Честита нова темичка и от мен  Wink
Desert Princess много е хубава   bouquet
Виж целия пост
# 4
Добро утро и от мен момичета.Пр'инцеске както винаги отлично си се справила.Висш пилотаж Laughing Grinning Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Аааааааааааа,честита нова темичка на всички ни.
Дезърт бейби,добра си-признавам те. Hug
Много ранобудни тази сутрин,бре. Heart Eyes
За оток знам,че се налага с домат,за да изсмуче отока(нали съм бивша спортистка). Embarassed
Но болката си остава,за нея мога да предложа ракийка  Grinning,но предвит обстоятелствата на Джорди-няма как.
По-късно пак,че съм на работа.А вие пишете,че като ви чета и ми става едно хубавоооооо. newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51.
Виж целия пост
# 6
Здравейте всички лъчезарни момичета!
Ама Принцеске, решила си твърдо, че ще е "бакАлава" и толкоз Joy hahaha Joy
Е, нищо де, и така ще я изядем! Ха, честита нова тема!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Добро утро, момичета - кокичета!
Лек и според ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 8
Привет и от нас в новата тема Simple Smile Както винаги най-готината тема и най-готините момичета  Party..Ние позакрепихме положението ..живи сме Wink Снимки не мога дак ача *Гхосн нали питаше Simple Smile, защот multiply е толкооовааа бааавен че ми идва да се гръмна  ooooh!...като ми дойдете на гости през ноември , нали така бяхме решили да има МЕСЕЧНИ СРЕЩИ Simple Smile да заплюйте една събoта от ноeмври и елата насам Simple Smile Ша има и бакалава и баклава може би ще видим ... Mr. Green

Сега за срещата /Рождения ден на Дризето Simple Smile Вчера се чух с нея , нямат интернет все още Sad но са добре ...Та ТЯ КАНИ ВСИЧКИ И НОВИТЕ И СТАРИТЕ МОМИ4ЕТА. АКО НЯКОЙ ОТ НОВИТЕ МОМИЧЕТА ИМА ПЪТ НАСАМ В НЕДЕЛЯ И ИСКА ДА Я ВИДИ ДА МИ ПИШЕ НА ЛИЧНИ ще ви дам нейния номер с нейно разрешение Simple Smile А да и кажа ,да предам ,че това е нейния рожден ден тъй че никакви неща за децата )Simple Smile ..ама е скромно нащ'о Дризе:) Аз и викам ние идваме dа видим Селин и корема , а ти hahaha Та така , никакви бебешки подаръци мацки !  Mr. Green Laughing Heart Eyes

А чух се и със Снежеви- добре са, били са на имуни3ация вчера ! Hug Hug Praynig

Мистик дано си по-добре вече ... Praynig Hug Hug

Джорди - и на теб мнoгoооо Hug Hug ..Как си  Thinking

Адаш- как върви даскалото  Heart Eyes Hug

Каиги -новият дома, новата крепост, как е що е , разказвай ние ще слуshаме ..Как е черешката ///Ти знаеш ли езика и как ще се оправяш ..Имаш ли познати и приятели там ? 

Елена - моите саболзневонаия!! Hug Hug Hug Hug Praynig Praynig

Дилара , Дезарт - и аз се рисуBам редевно с henna ,и мен и детето ...даже и нейните приятелки ме гонят да ги украсявам ...Като дойдете следващия път ша има и танци и украса Whistling Mr. Green

Хапке - как си ..как ти беше блог-а ...Може и на лични , исках да видя рецепти , ако може Simple Smile

Лепотица - ко става с теб ?? Момъка, семейството Hug

Дели - а при вас как се развиват нещата? Hug

Цвете - как минава вакaнцията ..Бам бам с вас ли е ...нещо сам изпуснала

Steffi-как е Сандански ...дечурлигата..Новата работа

Ерсет - вие как сте ?? Как е Есер , училището ...Кога шет се видим и с теб ?

Хили- еее забрави ни ...кажи барем едно здр: Mr. Green

Призмо - добре дошли ...Как е НеДА

Мирамила- разбрах ,че си в Истанбул и не се обаждаш , а Simple Smile КОга идваш пак

Хаксев - ще вземеш ли и щерката на рождения ден (да се чете , вземи я вземи я Simple Smile И кога на Пиер Лоти newsm78

Мая(дюзтепе) - не мога да помогна с много инфо, но знам ,че има много агенции за babysitter-i ; защо не пробвате чрез тях ...Вярно има commission, но според мен си заслужава ...Все пак не бих си поверила детето на всеки ..Успех !! Hug

Дюнича -Добре дошла !! Вижте в Cilek http://www.cilek.com.tr/ .Vidyah ,che veche ste kupili leglo, no vse pak for future information.  Влади ще ходи ли на детска тук или ти ще си го гледаш ? Не се притенсявай да питаш каквото те притенсява или имаш за питане ..Тук сме , много сме, а бе нЕма да те оставим сама в Desiktas с такава гледка Simple Smile До скоро (Защо не дойдеш на рождения ден на Дризето - ще има поне 5 мацки форума,вземи и Влади..ще е забавно и за теб и за него Simple Smile Hug


До скоро мацки Hug Laughing Mr. Green Heart Eyes
Да се пазите !! Ео нещо за brunch:
http://www.theabbeyresort.com/dining/images/lg_sunday_brunch.jpg
http://www.restaurantlemeac.com/images/Img_Menus_Brunch.jpg
http://www.tasteofturkey.com/images/product/Turkish_Coffee-Special_Server-Q.jpg


Виж целия пост
# 9
Sorry, ама забравих - това специално за Джорди - може ли да не знаеш такива основни познания  hahaha Joy Mr. Green Embarassed-- Sin Kaf ..потърси го в http://sozluk.sourtimes.org/ ..Там е обяснено подробно Simple Smile А в seslisozluk.com има преводи от Тurkish на English/German etc. ... Хайде успех ...после ще те изпитаме  Mr. Green ( +18 с червена точка !  Naughty )
Виж целия пост
# 10
Ай-ла-ри-пи, и от мен.

Ехе, нова тема, и една страничка изписана, браво-браво.   bouquet

Джорди, то не останало,  Hug

Дезърт Принцес, браво за темата, много е красива.

Стефи, загуби се нещо, задачките те натовариха. Поздрави на Бубето, на Ели и на Боби, а нашия приятел Кирчо - не сме го забравили.

Бз, никакви болести вече, това чеше последно за 2008 и половината 2009, 2009 към септември се обади пак за разрешение.  Hug

И на останалите  Hug  bouquet Hug

Офф, ние пак малко тая седмица по болници, ама дано да е минало всичко, защото не мога повече, гледам да съм позитивна и да не се самосъжалявам, че вече ще превъртя.

Айде, хубав ден. Аз отивам да опаковам багаж, ама преди това ще пия кафе с една приятелка.
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета!  Hug Радвам се, че пак ви хареса оформлението на темата. Ако имате някакви идеи или желаещи да направят новата тема кажете...хем така ще е по-разнообразно и интересно. Сигурна съм, че много от вас ще се справят по-добре даже от мен.  Simple Smile

Кака БЗ Радвам се, че вече сте добре.  Hug
А за хената , и аз си направих миналата вечер за пръв път и мисля, че се получи. Тъкмо вчера с това се хвалих на арабските мами, че те ми дадоха съвет за тънкостите, когато се прави. Но аз не се рисувах сама, а един мой приятел ми донесе от Сирия шаблони с хена фигурки и къна. Мислих си, че няма да е мн сполучлив много резултата, но стана само дето не ми харесва мн цвета на естествената къна. Следващия път смятам с черна да се нарисувам. Кака ми БЗ, На теб колко време ти издържа къната? Flutter

Ето я моята първа хена  Grinning
http://prikachi.com/images.php?files/391991P.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/391992H.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/391993T.jpg

Гхосн дано по - най бързия начин отмина неприятностите. За съжаление има и такива моменти в живота и човек колкото и да му е трудно трябва да е търпелив и силен.  Hug
Мистик  Joy оф с таз бакалава. Хем предния път като ми писа на ЛС я бях поправила и сега пак не съм забелязала..и се чудя как пак е станала бакалава.  ooooh! hahaha Уфф как ми се прияде бакалава сабах сабах.  Laughing

Момичета били ли сте на къна геджеси (henna night), че аз никога не съм била и ми е много интересно. Разкажете нещо интересно. Аз доколкото знам се събират само жени и се слага къна на ръцете на булката и свекървата май слагала в ръката злато (cumhuriyet altini).

П.С. За не знаещите, ако случайно има такива , cumhuriyet altini е злато.
http://img1.blogcu.com/images/f/b/a/fba/sk500.jpg
http://www.bestkartne.com/images/kasmir-hali-altin-hediye.jpg

И кафенцето  Party


Виж целия пост
# 12
Здравейте отново момичета.Първо едно гплямо здравей на бз.Както казват турците който ви види респ,чуе хаджия ще стане Heart EyesНадявам се ,че вече сте добре.Хора пазете се стази промяна на времето с тези вируси тежък грип се изкарва.Дано и Бенмари е по=добре HugЗа срещата късметсе сме на линия.Има едно малко /но/.Моята скъпа половинка също изказа желание да дойде.Ужас Mr. GreenПод предлог че ще се изгубя в Бейл'кдйузйу представете си newsm78 #2gunfireЕй кат почнат да ми се правят тез мъже на много отворени,бяс ме хваща.Абе как ще се загубя от 14 год. съм тук аз на 17 като бях се изгубих в Прага ама без паника отново открих пътя.И още нещо смешно в сряда се обадила Дризето ама аз съм на работа,говорили с мъжо ама той моя не знае бълг/ представям си какъв разговор е бил,нейсе ще разберем в неделя. Mr. GreenУф да ставам да приготвя един късър=следобед след у=ще дъщеря ми с приятелките си ще правят домашно =проект на тема турската кухня със снимков материал.После на семинар от работното място на тема Диетично хранене и физическа активност на болните на диализно лечение.Ей днес все хам=хум блях Mr. GreenАйде чао красиви момичета кокичета.Целувам ви горещо  bouquet
Виж целия пост
# 13
дзааааак и от мен  Heart Eyes :mrgreen
принцеске поздравления за темичката   bouquet
bz в истанбул съм ама за кратко...дойдох за байрама , че приятеля ми почиваше цялата седмица за да приключим с избора на мебелите..Е УСПЯХМЕ НАЙ-НАКРАЯ   Praynig  Grinning ..след месец ще ги докарат и монтират, но на мен ми се налага да се върна в бг за студентска виза и ще остана там поне месец..та нито на тази среща пак ще присъствам, нито на следващата през ноември  Cry Close
снежи благодаря за гостоприемството миналия ден   bouquet..то моето идване стана историческо ама.. Whistling а малкия Дениз е такъв бонбон и толкова послушен  baby_neutral. Да ти е жив и здрав и много да те радва  Grinning
дризе на финалната права си вече нали  bowuu весело изкарване на рожденния ден от мен и леко раждане  Praynig  bouquet
джорди  и твоя юнак напира да излиза май..какво ли е усещането да очакваш да се запознаеш с човече, което е част от самия теб? newsm78 предполагам , че няма по-голяма радост за жената от тази и по-истинско щастие от това.
а това за хената и на мен  ми е интересно..който е по-запознат нека разкаже малко повече  Party кога се прави? по какъв повод? какво символизира?

поздрави на всички мами и не мами от форума   bouquet Hug
аз отивам да мия прозорци..ама то май пак заваля... Tired
Виж целия пост
# 14
Здрвейте момичета   bouquet . Новата тема е чудесна, много свежа и полезна-особено за мен.  Simple SmileИзключително ми е приятно да ви чета и да се запознавам с вас, компанията ви е наистина страхотна.  Hug Моля да ме извините, но ще ми трябва време да науча имената и историите на всички ви. Дано не бъда натрапница, но ще се радвам и ние с Влади да се включим активно във вашите срещи и разходки.
bz , благодаря за поканата да присъстваме на рожденния ден на Дризе, но се притеснявам, че още съвсем не мога да се оправям тук, трябва да ни води съпругът ми, а това май са си типични женски сбирки, та ще се присъединя когато вляза малко в час. Вие къде се събирате иначе, по заведения или в къщите си ходите? Аз вече усещам липсата на приказките така по женски - кафенце, дъра бъра  Laughing Чудя се и къде да водя детето да се забавлява, около нас не съм видяла нито едно детенце до сега, на неговата възраст, с което да си поиграят. Ходихме вчера до един парк, в близост до техническия университет, там има детска площадка, ама явно като няма с кого да се гони му е скучно и бързо се прибрахме.
По отношение на детската градина - много искам да започне да ходи, но отново съм в пълно неведение - има ли право като е чужденец, в каква градина да го пусна, притеснявам се, че не знае още добре да говори бг, а пък за турски да не говорим. Давайте съвети, пишете  Simple Smile ще сте ни от полза.
Ако някой живее наблизо или минава от тук, а и дори специално ако имате желание и се наканите - ще се радваме да ви посрещнем. Аз все още нямам телефон, но пишете на лични или тук за да се подготвим и ви чакаме. Поздрави на всички от нас. Много въпроси имам за вас, ама няма да прекалявам. Следобяд пак ще се появя  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия