За борбата на една майка

  • 4 940
  • 40
   здравейте, момичета
  в неделя /12.10/ по BTV репортерите от 19.30 ч.  гледайте репортажа за една майка на близнаци и мъките през които минават те всеки божи ден от 4 години, и двете деца са с ДЦП  Cry  Пепи и Теди /така се казват /.
Виж целия пост
# 1
Ще гледам Peace Последното изречение не го разбрах newsm78
Виж целия пост
# 2
DiaNa_1 , благодаря за информацията и аз ще гледам.
Не знам дали трябва да коментирам преди да гледам репортажа, но това, което пишеш няма особен смисъл.
Не ме разбирай погрешно, прекланямам се пред такива майки, аз се чувствам изморена , а имам едно дете с ДЦП, предствям си майката как се справя с две.  bouquet
Не може да живеят в болница, защото не могат да посещават нормална детска градина.
/не разбрах това/
Няма как да живеят в болница.
Как според теб да посещават нормална детска градина, а полезно ли ще бъде те да са в такава, помисли.
Аз си представям моето дете сред 20 здрави деца цял ден, кой ще я вдига от количката всеки път , за да и даде водичка, да я нахрани и куп други неща от които има нужда.
Детските градини според теб разполагат ли с нужните специалисти , за да полагат специализирани грижи за тези деца със "специфични нужди".
Нещата не са черно-бели, всеки говори за интеграция, трябва ли тя да е "на всяка цена", за да стане възможна интеграцията трябва да се променят много неща, но това е тема, която много пъти сме обсъждали.

Виж целия пост
# 3
момичета , майката ме помоли да пусна тема, няма възможност да го направи самата тя / няма комп в къщи/, по цял ден е на работа сутрин излизат в 6ч. вечер се прибират в 19 ч., но утре като е почивка ще я помоля да се включи самата тя за да може да ви обясни по-точно как стоят нещата

а аз редактирах първият си пост, защото исках само да ви информирам а не да изказвам мнение за нещо което самата аз не съм преживяла.
Виж целия пост
# 4
Ще го гледам задължително!   Hug
DiaNa_1, виждам че си редактирала поста си - предполагам, че майката на близнаците и ти искате да провокирате обсъждане на репортажа или се лъжа?
Виж целия пост
# 5
майката...  по цял ден е на работа сутрин излизат в 6ч. вечер се прибират в 19 ч
а кой гледа децата по цял ден? от кой град е? защо не ги е записала в специализираните групи и градини, които съществуват? освен това има различни степени на увреденост, в случая как е?
Виж целия пост
# 6
Гледах предаването...търси си правата, майката...нещо, което всички правим....по различен начин...и си носим кръста...
Виж целия пост
# 7
Гледах предаването! Мария така се казваше майката-силна жена!
Прекланям се пред нея ,една упорита и борбена жена и това ,което най-много ме впечатли бе ,че тя каза,че си харесва живота,просто не иска държавата да и пречи да си гледа децата.Напълно я подкрепям относно желанието и децата да посещават масово детско заведение.
Виж целия пост
# 8
И аз мисля, че майката е права да настоява да има специални групи по райони... Дано Господ й дава сили, защото наистина й е трудно... Hug
Виж целия пост
# 9
момичета , майката ме помоли да пусна тема, няма възможност да го направи самата тя / няма комп в къщи/, по цял ден е на работа сутрин излизат в 6ч. вечер се прибират в 19 ч., но утре като е почивка ще я помоля да се включи самата тя за да може да ви обясни по-точно как стоят нещата

а аз редактирах първият си пост, защото исках само да ви информирам а не да изказвам мнение за нещо което самата аз не съм преживяла.

Ще сме в очакване от включването й, не е сама в таз борба, гледах предаването.....
Виж целия пост
# 10
момичета , майката ме помоли да пусна тема, няма възможност да го направи самата тя / няма комп в къщи/, по цял ден е на работа сутрин излизат в 6ч. вечер се прибират в 19 ч., но утре като е почивка ще я помоля да се включи самата тя за да може да ви обясни по-точно как стоят нещата

а аз редактирах първият си пост, защото исках само да ви информирам а не да изказвам мнение за нещо което самата аз не съм преживяла.

Ще сме в очакване от включването й, не е сама в таз борба, гледах предаването.....
Виж целия пост
# 11
Здравейте Майчета,
Аз съм Емилия, майката на близначетата от репортажа по БТВ.
Най-после имам възможност да се включа. Благодаря на всички, които ме подкрепят.
Ако имате въпроси към мен, на разположение съм. Ще Ви отговоря при първа възможност.
Сигурна съм, че има много майки, в моето положение и всички ние имаме нужда да говорим за проблемите с нашите специални дечица.
Аз съм абсолютно убедена, че мястото на децата ни е при всички здрави деца, като започнем от детските градини, след това в училищата и накрая по работните места. Те са деца като всички останали и имат право да бъдат щастливи и обичани.
Поздрави на всички.
   
Виж целия пост
# 12
Аз съм Емилия, майката на близначетата от репортажа по БТВ.

Здравей, Еми!

Ти наистина си майка-героиня и ти се възхищавам! Що се отнася до филма, мисля, че май аз поне не разбрах точно за какво е борбата ти (като сравнявам написаното по-горе от мен, с това, което са разбрали другите мами). Според мен е ясно, че децата ти не могат да бъдат на същия режим, както са здравите деца без проблеми, просто не биха се справили самостоятелно, както другите деца. Това, за което се бориш, е специална група към най-удобната ви градина ли?

Имам и още няколко въпроса. На колко години са децата ти? Опитвали ли сте в специализирана градина? Опитвали ли сте в 17 ЦДГ в Младост 1? Къде ходят децата ти в момента на градина и по колко часа на ден? Имате ли баби, които да помагат поне малко?
Виж целия пост
# 13
Здравей Мария,
Много съжалявам, че не е станало ясно от филма за какво се боря. Честно казано боря се с държавата, с бюрокрацията и с всички безмислени закони, които имат за цел да унищожат децата ни. Аз съм майка на 2 деца с ТЕЛК 100% с чужда помощ и на мен не ми се полага социален асистент или асистент придружител, само защото работя и съм на трудов договор !!! Дават ми 72 лв. за проходилка, а аз съм платила 2460 лв !!! За да осигуря рехабилитацията на децата си пътувам 170 км. всеки ден и 6 часа от 24 възможни прекарваме в колата вече 2 години и половина. Живея в Самоков и пътуваме всеки ден до Света София в Красно село.  А имам още едно дете, което също има нужда да бъде с мама. Полагат ми се по пътека 10 рехабилитации, да но на месец са поне 20 и естествено 30минути на ден не са достатъчни, ако искаме да има резултати.
И
С това се опитвам да се боря. Не е честно да полагаш толкова усилия да се справиш с ежедневните проблеми с децата си плюс
Виж целия пост
# 14
Пак съм аз,
Не си довърших мисълта. Сега от понеделник записвам и трите си деца в 17 сдгц в Младост и стискайте палци да се справят. За Теди не се притеснявам, той е много контактен, но Пепи е по труден. С Габи сигурно също ще имам проблеми. Намерих трудния въриант, децата ще бъдат придружавани от моя близка в детската градина, която ще помага на персонала в обгрижването им. Абсолютно убедена съм, че те трябва да бъдат в масова детска градина.
Е може би имам известни колебания, но ще ми се наложи да се справя. На малките също.
Поздрави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия