Рисуване върху фасаген

  • 7 898
  • 13
Здравейте на всички ! Ето за какво пускам темата : в градината , в която ходи голямата ми дъщеря ( а скоро и малката ) до скоро имаше ремонтни действия , които най - накрая приключиха . Сега нещата са далеч по - добри от преди , но директорката на градината иска по вътрешните стени да има рисунки на анимационни герои , цветя и др. мотиви , които подхождат за децата , за да придобие градината един приятен вътрешен вид . Аз и още една майка решихме да направим тези рисунки .
Ето го моето питане : какви точно трябва да бъдат боите , с които да рисуваме върху стените , които са фасаген ? На каква основа да закупим бои ? Кои са марките бои , които бихте препоръчали , за които знаете , че цветовете ще се запазят дълго време така свежи ?

Много благодаря за отговорите предварително !!! Hug Hug HugЛек ден на всички !!!
Виж целия пост
# 1
Поздравления за хубавата идея  bouquet
За съвет относно боите можете да попитате в специализираните магазини за художнически материали и пособия. Има такива във Варна, София, предполагам и в други градове.
Във Варна всички са много любезни или поне аз съм попадала на такива Simple Smile Можете да звъннете и по телефона, няма да  Ви откажат консултация (аз съм го правила) Ето и сайта им www.slanchogled.com
Там ще намерите и телефони  за връзка.
Колкото до магазина в София, за него съм чувала невероятни отзиви.Бил голям и спокойно може да се прекара цял следобед там. Може съфорумките от София да помогнат,мамите художнички също.
Бихте могли също да оставите едно кътче от някоя стена и там децата да порисуват на воля, в случай, че има безвредни бои и съгласни учителки Wink

Успех и комплименти за идеята newsm10
Виж целия пост
# 2
Аз направих детската на Валентина с подобни рисунки, само че бяха цветя и пеперуди, не анимационни герои.
Върху фасаген с фасаген рисувах и се получи много хубаво, но може и с акрилни бои мисля.
С фасаген мисля, че ще е по-ефтино, като може с различни оцветители да си направите цветовете, вероятно ще имате доста площ за рисуване..
Виж целия пост
# 3
Моята етърва рисува по стените на стаята за игра на пламенника точно анимационни герои, но с водни бои и четки.Първо ги очертава с молив и после ги оцветява.Но й отне страшно много време, става доста бавно. Наистина съвет най-добре ще ти дадат в специализираните магазини, както те е посъветвала redline. Идеята е наистина хубава, става много красиво и децата се радват!
Виж целия пост
# 4
Бих ви препоръчала акрилни бои, подходящи са за човек, който няма голям опит с рисуване върху стена. Боите са водоразтворими и лесно се работи с тях. Предполагат по-декоративен подход към рисунките. За да стоят свежо, не наслагвайте различни цветови пластове един върху друг.
Redine, ти е дала добра идея за магазин Слънчоглед, там има от пиле мляко, може да поразпиташ на място за различните марки бои и работата с тях. Успех!
Виж целия пост
# 5
Привет и от мен!
Поздравления за страхотната идея!   bouquet
Моето предложение е да рисувате направо с оцветителите за латекс. Цветовете са силно наситени, ако искате може и да разредитe с бяла акрилна боя /има големи кутии по 700 мл. за около 9 лв./. Мисля, че така ще ви излезе и най-евтино. Ползвам оцветителите на "ХамелЕкон", а акрилната боя на "Сократес" - доволна съм!
Успех и накрая да снимате и да покажеш!  Wink    bouquet
Виж целия пост
# 6
Първото нещо което ми хрумва е с колко пари разполагате.
защото за такива неща се сещам чееееее... #Crazy
чак и на мен ми се дорисува с вас.

Аз съм за акрила.
А към него има и едни брокатни добавки, които толкова тръц ще стоят на места.мани мани, наистина ми се дорисува.
Можете и релеф да направите, ох да не се отплесвам.

И да си кажа джунджурийки всякакви бих си купила от Слънчоглед, много го харесвам, но за боите залагам на друго място!!!!!
И ако някой нагоре каза че от пиле мляко може да се намери - то магазина от който аз купувам бои ще ви се стори извънземен.

П.П ; да се самодобавя- и да не забравиш снимките после!!!!
Успех, благородно ви завиждам!!!!!!
Виж целия пост
# 7
Сподели, кое е това вълшебно място за бои, моля. Laughing
Виж целия пост
# 8
http://www.arista-bg.com

заповядай, мисля си че ще ти хареса!!!!!
Виж целия пост
# 9
Благодаря много. Предполагам, че за доста хора ще е интересно.
Виж целия пост
# 10
Като прочетох темата и се зарадвах много ,щото и аз искам да рисувам върху стена с фасаген!Разбрах за желанието на много хора да рисуват -направо ми се рисува и на мен Simple Smile Hug Laughing!Много се радвам че успях да понауча къде да си търся бои-в "Слънчогледи"Варна-още днеска отивам!!!
Виж целия пост
# 11
Аз съм другата мама с Зарасузуки доста нарисувахме.Ето ги и рисунките ни.Може да сте ги виждали вече,тъй като съм ги пускала и в една друга тема.

Спряхме се на оцветители за латекс и мисля стана доста добре.







Има още малко за довършване.
Виж целия пост
# 12
Свалям ви шапка smile3501 страхотни неща сте направили-Завиждам най-благородно и много ми се иска и аз да имам такъв талант.Искам да попитам, Praynig мисля да нарисувам нещо такова с шаблон,готов само да се очертае и да се оцвети,но незная от къде да си набавя такива красиви шаблони,затова ви моля за помощ.
Виж целия пост
# 13
Незнам,ние всичко на ръка сме рисували
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия