бременност след секцио - кога?

  • 5 526
  • 9
Здравейте мили мами  Simple Smile
имам въпрос, който ми тежи и моля за вашето мнение и истории.
Преди година и половина се появи синът ми. Раждах с планово секцио, но се получиха усложнения  Sad. Доста тежка операция, слава богу без последствия. Възстанових се нормално.
Питането ми е следното: кога отново мога да забременея. Чувала съм, че трябва да минат поне две години. Но две години от бременност до бременност или от раждане до раждане?
Много искам още едно детенце, а не знам какво да правя?!  Sad
Моля дайте ми съвет
Виж целия пост
# 1
Най - добре е това да каже личният ти гинеколог, който знае с какви усложнения си се преборила и какво е сегашното ти състояние.
Моят лекар година и половина след раждането /със секцио родих и аз/ ми каза, че вече не е проблем да забременявам отново. Но всеки случай е индивидуален.
Виж целия пост
# 2
здравей Теди! Мен ме оперирараха преди няма и месец,не раждах но операцията беше като секцио и съм рязана долуниско от кокал до коал и мн се учудих, когато моя гинеколог ми каза, че трябва да забременея по най-бързия начин. Попитах го дали не трябва да се чака малко(доколкото аз знаех се чака поне 2 г.) Но той каза, че вече няма такова нещо. Така,че според мен най-добре е да попиташ гинеколога си! Wink
Виж целия пост
# 3
Раждала съм и двата пъти със секцио през 6 години.След първото ми секцио ми казаха да се изчака със забременяване поне 2 години.Проблема  е не в раждането , а в износването на бременноста след секцио.Матката е рязана веднъж, както и коремната мускулатура, а при една нова бременност матката започва да расте и  ако не е възстановена напълно са възможни доста проблеми. Имам приятелка , която забременя с близнаци след 1,5г от първото и раждане и получи смъкване на плацента и кървене и накрая за съжеление не можа да ги износи.Има и много случаи на майки , които забрменяват преди този период и износват и раждат без проблеми, именно затова твоя гинеколог трябва да прецени как са при теб  нещата.
Всичко най-хубаво ти желая каквото и да решиш.
Виж целия пост
# 4
Благодаря mama bube, няма да се откажа, каквото и да каже лекарят. Ще чакам колкото трябва.
Виж целия пост
# 5
Баткото се роди секцио януари 2006 а от две седмици се радваме и на второто ни сльнчице - пак секцио.  Grinning
Виж целия пост
# 6
Щом е имало усложнения при операцията само лекаря ти може да каже.Мама бубе ти е обяснила много добре,защо всьщност е чакането след секциото.
Виж целия пост
# 7
Моята приятелка забременя година след секциото - износи и роди детето, но категорично я предупредиха да не забременява повече, защото матката й няма да издържи.
Виж целия пост
# 8
...Проблема  е не в раждането , а в износването на бременноста след секцио.Матката е рязана веднъж, както и коремната мускулатура, а при една нова бременност матката започва да расте и  ако не е възстановена напълно са възможни доста проблеми....Има и много случаи на майки , които забрменяват преди този период и износват и раждат без проблеми, именно затова твоя гинеколог трябва да прецени как са при теб  нещата.
Всичко най-хубаво ти желая каквото и да решиш.
Напълно подкрепям! Peace
Виж целия пост
# 9
Щом си имала усложнение трябва да се консултираш с лекар Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия