Пчелен клей

  • 55 650
  • 94
За какви болести го използвате?
Как се пие?
Има ли ефект?
Виж целия пост
# 1
Ползвам го като клеева тинктура. 

При хрема - като капки за нос - 5-10 капки в 10 мл вода и се капе в носа по 5-6 пъти на ден по 3-4 капки. За един, максимум два дни от хремата няма и помен!

Профилактично при грип и простудни заболявания за децата - по 1-2 капки за всяка година живот на детето, разтворени в малко вода, чай, по 2-3 пъти на ден.

Има една книжка - Лечебната сила на прополиса от В.К. Лавренов - има интересни неща; струва 3.30 лв, 80 стр.
Виж целия пост
# 2
nenaatoa, купуваш тинктурата от аптека ли? А пише ли какво се съдържа?
Аз се чудя как се приготвя. Майка ми я прави с етилов спирт, но според съпругът ми това е отровно и се наплаших. Сега се чудя да давам ли на Ива по 2 капки да пие, че ми писна - повече от 3 седмици е болна от яслата (хрема, усложни се с отит, кашлица, много висока Т). Сега остана само хремата. Мисля да й направя капки за нослето, но се чудя дали да й давам и да пие.
Виж целия пост
# 3
Моята баба разтваря клея в много силна ракия - първак демек  Grinning
Но и аз знам, че може да се разтваря и в етилов спирт.
Виж целия пост
# 4
Купувам я от аптеката, да. Не пише какво съдържа, но тинктурите са спиртен извлек по принцип. Няма нищо опасно - ако изпиеш една чаша спирт може и да се натровиш, но от няколко капки с вода .... Мъжът ти не знае ли, че в доста лекарства и сиропи има алкохол или спирт???  За всяка отрова е важна дозата.

Аз давам от капките на 4 годишната си дъщеря и на синът ми, който е на 1г4м. Няма нищо опасно!

Може да се приготвя и в домашни условия. Ето една рецепта от книжката, която съм цитирала горе:

Спиртен разтвор на прополис (1:10-1,5:10)
 В съд от тъмно стъкло налейте 1л 96%-ов етилов спирт. Добавете 100-150г нарязан на ситно (след замразяване) прополис, сложете капак и оставете да престои 2-3 дни при температура 20-25 градуса С, като периодично разбърквате с дървена лъжица.
Филтрирайте разтвора през платнен филтър в сух съд от тъмно стъкло. Съхранявайте при стайна температура на тъмно.
Спиртният разтвор на прополиса е прозрачна течност с червенокафяв, кафяв или тъмнокафяв цвят.

Спиртният разтвор на прополиса се използва външно, вътрешно и за аерозолно лечение на заболявания на дихателните пътища.

Ангина
- Някои специалисти смятат прополиса за най-ефикасното средство при ангини (през ноща - под езика, през деня - дъвчене след ядене). Дневната доза е 5г. Прополисът с добро качество предизвиква парене в устата и изтръпване на езика.
- Мажете сливиците със смес от прополисово масло и мед (1:1).
В чаена лъжичка мед разтворете 50 капки 30%-ов прополисов екстракт и с тазе смес намажете сливиците, като леко натискате. Процедурата се прави ежедневно до изчезване на температурата и интоксикацията.
- Правете компреси на гърлото с 30%-ов разтвор на мед и прополис.

Прополисът може да се използва и във вид на аерозола Пропосол - впръсква се върху сливиците.


Хроничен тонзилит (ангина) при деца
- Сливиците да се мажат с 4%-ов екстракт от прополис 2 пъти на ден в продължение на 2-4 седмици.
-Да се правят гаргари с водно-спиртна емулсия на прополис (2 супени лъжици екстракт на 1 чаша топла вода) 2 пъти на ден след ядене.

Остро възпаление на средното ухо
Използва се 30%-ова настойка на прополис, смесена с олио (1:4). С тази смес се напоява тампон и се поставя в болното ухо за през нощта. Тази процедура се извършва през ден. След провеждането на 10-12 процедури спира отделянето на гной, изчезва или намалява шума в ушите и се подобрява слухът на болните.
Сложете за през нощта в болното ухо тампони (направени от тесни ивици марля) с прополисова маз.
Капането на спиртен разтвор на прополис в ухото при повечето болни предизвиква болка, а тампоните със спиртна настойка на прополис не предизвикват неудобства и имат обезболяващо действие - болката бързо изчезва, а в случаите на остри отити отделянето на гной се прекратява след 4-5 дни.

Зъбобол
- При зъбобол, парченца прополис, колкото 2 грахови зърна, се поставят на зъба, до корена или в отвора на зъба и болката постепенно изчезва.
- Спиртен 10%-ов разтвор на прополис се използва при вадене на зъби, като се маже в продължение на няколко минути. Обезболяващото действие трае 10-15 мин.
- При появата на зъбобол се препоръчва апликация с 5%-ова прополисова маз. Парче марля или памук се намазва с мазта и се поставя на болезненото място за 30-40 мин. Отначало се усеща леко парене, след това болката изчезва.


Това са някои от рецептите в книжката, има много интересни неща, може да си я купите - няма да съжалявате!

Междудругото, д-р Михайлов много го препоръчва и има доста съвети от него във форума на Часът на Мама.
Виж целия пост
# 5
nenaatoa свършила си страхотна работа smile3501.
Аз също си взех клеева тинктура и от вчера давам на дъщеря ми да пие. Дали съм разбрала правилно? слагам и в сокче 10-12  капки и и го давам да го изпие наведнъж. и това се повтаря още 2 пъти през деня. Нали така? За капките за нос още се въздържам защото си сложих на мен и ми стана доста неприятно. дали ще и помогнат за хремата която е от третата и сливица провокирана? Клеят повлиява ли на хрема ако е причинена от бактерии? И имам още едно питане има ли в тази книжка и рецепта с клей при кашлица? Надявам се да не съм досадила с въпросите си.
Виж целия пост
# 6
Здравейте,и аз изчетох доста за клеевата тинктура и днес купих капките.Започвам да ги давам на синчето ми ,което е на 1г.и 5м за подсилване на имунната система.Препоръчва се за деца ,който боледуват често от октомври до март да се дава клеева тинктура веднъж на ден,а когато са болни по три пъти.
Виж целия пост
# 7
мдаааа, ето какво казва д-р Михайлов за дозировката, след като вече е приготвена тинктурата:
Цитат
Дозировката за деца : 1 – 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно.
За да е приятно лекарството, правим следното: прополисовият р-р може да се смеси със сироп за кашлица (например Бронхолинтин или арония на проф. Крачанов и пр.) или някакъв приятен сироп, например от ягоди или малини. Ако едно шише за сироп е с обем 125 мл = 25 чаени лъжички. Ако дозата на детето е 5 капки, в сиропа трябва да се добавят 125 капки клеева тинктура. Даваме 3 пъти дневно по 1 чаена лъж.= 3 х 5 капки. Чиста аритметика!
За профилактика, веднъж дневно, сутрин. Когато боледуват повече деца в градината, 2- 3 пъти дневно. Но вече в няколко окръга обявиха грипна епидемия. Значи 3- 4 седмици е добре да се прилага 2- 3 пъти дневно.
Чиста аритметика, от веднъж до 3 пъти дневно по 4- 8 капки в сок, мляко, чай.
Източник
Виж целия пост
# 8
nenaatoa свършила си страхотна работа smile3501.
Аз също си взех клеева тинктура и от вчера давам на дъщеря ми да пие. Дали съм разбрала правилно? слагам и в сокче 10-12  капки и и го давам да го изпие наведнъж. и това се повтаря още 2 пъти през деня. Нали така? За капките за нос още се въздържам защото си сложих на мен и ми стана доста неприятно. дали ще и помогнат за хремата която е от третата и сливица провокирана? Клеят повлиява ли на хрема ако е причинена от бактерии? И имам още едно питане има ли в тази книжка и рецепта с клей при кашлица? Надявам се да не съм досадила с въпросите си.

Не мога да ти отговоря на всичките въпроси, защото не съм специалист... Какво правя аз - сутрин в една чаша топла вода разтварям чаена лъжица мед, добавям 8 капки клеева тинктура (дъщеря ми е на 4 г.), добавям и 3-4 капки Цитросепт. Ако е болна и си е вкъщи, давам по-често, иначе е на градина и само сутрин.

За капките за нос - ако ти идват много силни, слагаш по-малко в 10-те милилитра, макар че дразни няколко секунди и минава. Слагам и на сина ми, който е на 1г4м - плачка малко, но му минава бързо. В началото дъщеря ми направо викаше като и слагах капките, но вече свикна и сама си ляга. То ако мислиш, че стандартните капки за нос са по-приятни.....

Иначе, за по-малки бебета и малки деца д-р Михайлов дава и друга рецепта за капки за нос: 1с.л  лайка и 1ч.л. мед се варят в 100 мл вода, докато остане на половина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух. Капе се 5-6 пъти на ден по 3-4 капки.   Това е за водниста хрема и запушен нос!

За кашлицата - може да е провокирано от различни неща - в книжката има рецепти за Фарингити, Ангини, Болести на горните дихателни пътища, Болки в гърлото, Бронхиална астма, Хроничен бронхит, както и за други заболявания.
Виж целия пост
# 9
nenaatoa, благодаря ти за подробната информация. Аз пробвах днес на няколко пъти да излъжа дъщеря ми която е на 3 год. и успях да и сложа капки. тя обаче взе да се усеща че и щипят и се притеснявам че скоро ще ми откаже да и ги слагам, но дано да греша. А кашлицата е провокирана от секрета който и се стича назад поне така каза личната. Така че се надявам ако спре хремата да се нормализират нещата. А книжката ще се опитам да си я купя явно ще ми е много полезна. благодаря още веднъж.
Виж целия пост
# 10
Не се притеснявай - и моята се бунтуваше, но свикна... То и бебето си реве, ама аз си слагам, само че таткото го държи, иначе съпротивата е голяма! Grinning
Виж целия пост
# 11
Само на децата ли го давате?
Вие не пиете ли?
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай - и моята се бунтуваше, но свикна... То и бебето си реве, ама аз си слагам, само че таткото го държи, иначе съпротивата е голяма! Grinning

Колко е голямо бебето? Има ли ограничения за възрастта - аз искам да го давам на дъщеря ми, но тя няма още месец.
Виж целия пост
# 13
Не се притеснявай - и моята се бунтуваше, но свикна... То и бебето си реве, ама аз си слагам, само че таткото го държи, иначе съпротивата е голяма! Grinning

Колко е голямо бебето? Има ли ограничения за възрастта - аз искам да го давам на дъщеря ми, но тя няма още месец.
Мисля , че все още е много малко детенце за клеева тинктура ... newsm78 Опасност от алергии все пак има  Rolling Eyes Аз не бих дала на толкова малко бебче  Tired
Виж целия пост
# 14


Колко е голямо бебето? Има ли ограничения за възрастта - аз искам да го давам на дъщеря ми, но тя няма още месец.

За какво ще му даваш на едномесечно бебе??? Ходи на ясла, на градина, на училище ли, среща се с много хора..... За хрема ли питаш или за профилактика? За хрема съм дала горе една рецепта с лайка, тя е точно за такива малки бебета, иначе профилактика не ти трябва.
Напълно достатъчна му е кърмата на бебето - тя го пази напълно до шестия месец от подобни леки инфекции. Надявам се да го кърмиш и да си спокойна! Кърмата си има ВСИЧКО необходимо, за да расте бебето здраво и защитено!

А иначе синът ми е на 1г. и 4 м.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия