Високо дете

  • 9 471
  • 59
Здравейте! Чудя се да се притеснявам или да се радвам, детето ми е на 1г и 6м и е високо 88см. , което е повече от 2годишно дете. Момиче е. Старчи над всичси свои връстници. Знам че има и болестни състояния в бързия разтеж. Ние с мъжът ми сме средно високи. Каката на нейната възрас беше в горната граница, но не и това. Как са с височината на вашите деца на тази възраст, момичета?
Виж целия пост
# 1
Мисля,че няма място за притеснение Peace
Моята дъщеря сега е 91-92см....почти колкото племенницата ми,кочто става на 3г другия месец  Wink
Виж целия пост
# 2
Не се притеснявай. Моята дъщеря е на 2,5г. обаче я сложиха в групата на големите в градината и дори и там е по-висока от повечето деца.
Децата растат строго индивидуално, освен това е вероятно да бъде по-висока като стане голяма. Това притеснява ли те? Мен не би ме притеснявало.
Виж целия пост
# 3
Дъщеря ми вървеше дребно бебе, но след 8 месец настигна и подмина връстниците си.
В момента е  на1.7г и е висока 90см, предполагам е около 14кг. Лелките в градинките ми казват че е над нормите.
Същите тези жени преди това не пропускаха да изтъкнат, че детето ми било под нормата.
И давамата с баща й сме високи, тя няма как да бъде ниска.
Да не ти пука - важното е да е здраво детето.
Честно казано на нейната възраст са рядкост по-ниските деца на площадката където се събираме.
Виж целия пост
# 4
Радвай се LaughingНа 1 год. и 6 месеца баткото беше 84см.,а малкия 82см.Средно тегло /за тази вьзраст/го дават:момчета-82.0,момичета-80.0 Wink
Виж целия пост
# 5
Чудя се педиатър нямате ли си да ви отговори компетентно newsm78
Виж целия пост
# 6
Ох, аз имам обратния проблем, синът ми е дребничък.
Но си мисля, че в тази възраст децата дали  са под или над норма не е толкова решаващо, колкото в ученическа възраст.И не е така определящо,нещата търпят промени .
Винаги съм била от най-високите деца.Хората около мен ми казваха, че ще стана като баща си ,при което аз се ужасявах, защото го приемах буквално, а той беше 185см, за неговото поколение- висок мъж.

Ами в 8 клас бях някъде по средата.Сега съм най-ниска от приятелките си.Съжалявам, че поне 170 не успях да стана/имам почти 10 см до този ми идеал!/

Мисля, че в случаите когато има притеснения в смисъл ако има съмнения за заболяване и това се отразява на ръста/ било в една или друга посока/, то педиатрите биха го забелязали и биха предупредили родителите.

така, че спокойно, важно е детето да е здраво и жизнено.А и освен това по-високите хора са по-харесвани според мен.
Виж целия пост
# 7
Не виждам защо пък да се притесняваш,ами високо е детето,супер и аз  съм висока и мъжът ми и нашият син.В момента е 97-98см. а е на 2г. 1м., винаги стърчи над другите и редовно ме питат "Той има вече 3г.,нали?" - Ами не,няма..... JoyИзобщо не ме притеснява това,ама аз съм свикнала,цял живот съм била висока,в училище все стърчах над другите....
Виж целия пост
# 8
Това много ли е? Познавам дете, което на 11 месеца беше толкова  Rolling Eyes
Не мисля, че е чак кой знае колко странно.
Виж целия пост
# 9
по принцип е много, за 1,6м е 82 см за момичета и 86см за 2г и 92 см за 3г, ние тия 92 см ще ги направим сигурно на 1,9м. Ще бием какичките със сигурност  Laughing . Аз по поринцип не съм се притеснила много. Просто гледах един филм за хората гиганти по дискавъри и от там разбрах че височината е болестно състояние, сериозно. А пък колкото до това за 11м бебе ако е момче може, те по принцип са по високи, а и зависи колко се е родило. Моята дъщеря се роди нормално 50 см.
Виж целия пост
# 10
не се втелявай.
Виж целия пост
# 11
Мерките не са точно както си ги написала,86- 1г.6м., 92 - 2г., 98 - 3г.,така,че не сте толкова високи,ние например отговаряме на 3 г. но това не ме притеснява
Виж целия пост
# 12
Не се притеснявай - няма повод за притеснение. Това, че сега е висока нищо не означава. Аз съм била най-висока във всички групи в детската градина и до втори клас. Всички други бяха по-ниски от мен, само в градината имаше едно момченце, което беше по-високо (и бяхме гаджета с него). Сега съм 166 см и даже не съм висока колкото майка ми.
Децата растат различно, а и понякога имат периоди на бърз растеж - примерно моята дъщеря не расте постепенно, а дърпа с по 6 см. Така е от една година насам. Когато беше бебе растеше по-равномерно. Сега седи 7-8 месеца на едни сантиметри - и изведнъж скочи на горния размер. Не ме притеснява и изобщо не гадая дали ще бъде висока или не (баща и е 190 см). Ще видим.
Виж целия пост
# 13
Синът ми е 96 см на 2 години и 2 месеца. Февруари т.г е бил 86 см на 1 година и 6 месеца т.е е пораснал с 10 см за половин година. Въобще не мисля, че е притеснително. Просто идва момент, когато растат на височина, а не на тегло.
Виж целия пост
# 14
Стига мерки и теглилки.
Важното е децата да са здрави, а колко са високи и колко тежат не е особено важно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия