момичета помагайте

  • 1 333
  • 11
как се прави сирене по шопски??? Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 1
Много лесно  Simple Smile
На първо място ти трябват гюведжета. Слагаш малко олио или зехтин на дъното, отгоре по плочка сирене, по желание нарязана чушка, може и люта, но цяла, домат на шайби. Ръсваш с чубрица и малко черен пипер. Отгоре пак ръсваш малко зехтин. Печеш на 220 градуса 20 мин. После чукваш във всяко гюведже по едно яйце, пъхаш обратно във фурната до готовност.
Виж целия пост
# 2






Слагаш плочка сирене в гювече.
Сипваш малко разтворено с вода дом.пюре или настърган домат.
В/у него филийка от домат.
Слагаш в МВ за 2 мин.
Отгоре чукваш 1 яйце,разбъркваш малко жълтъка,
слагаш черен пипер и запичаш за още 2 мин.
Виж целия пост
# 3
  bouquetБлагодаря
Виж целия пост
# 4
И кажи после отзиви като го приготвиш!  Peace
Виж целия пост
# 5
Аз напоследък към сиренето и доматите прибавям кашкавал, топено, пушено сирене ... /каквото има в момента в хладилника/, малко масло и накрая едно яйце. Става много вкусно и на микровълнова, при това за по-малко от 10 мин.
Виж целия пост
# 6
Към всичко описано до тук, по желание на съпружеското тяло прибавям и някакъв месен деликатес, наденица, луканка, кренвирш, суджук, както и люта чушка. Всичко това в йенско стъкло и във фурната.
Виж целия пост
# 7
Аз го правя в йенско стъкло в микровълновата.В повечето случаи добавям и колбас макар че вече става не сирене по шопски Laughing
Виж целия пост
# 8
прибавям и някакъв месен деликатес, наденица, луканка, суджук, както и люта чушка.
Това е сирене по тракийски  Wink
Виж целия пост
# 9
На дъното слагам нарязан лук и малко масло ,захлупвам и задушавам в МВ-то. След това слагам домат на филийки, сиренето на плочка, пак домат, чубрица.Отново в МВ-то и след като е готово чуквам яйцето ,малко магданоз и за последно в МВ-то.
Виж целия пост
# 10
към всичко написано до тук да добавя, че аз гледам да го правя с по-безсолно сирене, та да мога спокойно да поръся с шарена сол - придава хубав нашенски аромат  Wink
Виж целия пост
# 11
Аз напоследък към сиренето и доматите прибавям кашкавал, топено, пушено сирене ... /каквото има в момента в хладилника/, малко масло и накрая едно яйце. Става много вкусно и на микровълнова, при това за по-малко от 10 мин.
чудесно звучи, ще опитам и аз да обогатя вкуса с други производни на сиренето
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия