Системи и хапчета за предизвикване на раждането.

  • 22 340
  • 23
Моля, да ме просветлите.Предстои ми раждане-второ при това,но си нямам и идея как става с тези хапчета,системи и т.н. за получаване на разкритие.Първото ми дете се роди лесно и бързо-за 2 часа.Нормално раждане.Помня че сложиха система ,но нямаше време и тя не подейства/сложиха я и след 10 мин. се роди бебето/Сега е по-различно може би ще пренося-незнам.Получавам подготвителни контракции-имах един ден по-продължителен период на по-болезнени ,но пак отминаха.Като ходих на консултация споменах и ми направиха преглед-установи се че няма разкритие и чакам,следят ми тоновете.Доста чета за тези предизвикващи контракциите неща ,но моля разкажете по-подробно.Болницата в която ще раждам изглежда държи изцяло на естествения процес на раждане така че ,ако пренося най-вероятно по такъв начин ще предизвикат раждането и ще чакаме до пълно ракритие.Шаш и паника.За колко време се достига пълно разкритие с тези неща, и има ли обезболяващи /все пак болките се засилват и в един момент стават непоносими/.Със сигурност малко ще се успокоя като прочета по-подробни обяснения.МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО.


Виж целия пост
# 1
Аз за 24 часа не получих и милиметър разкритие и системата също не ми помогна - само направи болката непоносима.
Виж целия пост
# 2
Здравей,
Предизвикаха ми раждането с хапче Простин, поставено вагинално. Приеха ме с 1см разкритие и три часа след поставянето на хапчето, разкритието си беше същото. Лекарката каза, че ще ми сложи още едно хапче 5 часа след това (общо осем часа между двете хапчета), но докато мине това време вече бях родила. Чак тя се изненада, че стана толкова бързо. Аз пък даже не разбрах, че е станало време за раждане, все си мислех, че най-лошото тепърва предстои след второто хапче и си траех. Предлагаха ми епидурална и аз по едно време се съгласих, но то вече нямаше смисъл. Реално седем часа и половина от поставянето на хапчето до раждането. Леко и безпроблемно раждане пожелавам и здраво бебче!
пп Предизвикаха ми раждане ден след термин заради стара плацента.
Виж целия пост
# 3
аз също преносвах и ми предизвиаха раждането с вагинална таблета (не знам името) , след около 3 часа започнаха контрациите , в началото бяха безболезнени , само корема ми се втвърдяваше и то такава степен , че не можех да вървя , след около 1 час вече станаха болезнени и се оказа , че около беба се е увила пъпната връв , така че последва секцио.
Не се притеснявай , аз също бях много притеснена , но всичко мина добре Peace
Виж целия пост
# 4
Аз преносвах вече седмица,без разкритие и без контракции.Случиха се 4 почивни дни и трябваше всеки
ден да ходя до Шейново при акушерката да  слуша тоновете на бебето.Приеха ме в болницата на 8-ия
ден от преносването и почти постоянно ми правеха запис.Нещо не им харесаха записите и ми сложиха ФОТ
(система с окситоцин),започнаха слаби контракции,но щом махнаха системата и те спряха.Дадоха ми хапче Простин.
Половинката изпих в 4ч.сутринта,започнаха контракции,но слаби.В 7ч. сутринта ми сложиха другата половинка вагинално.
Спукаха ми водите едва на 2.5см.разкритие,а по принцип това се прави при 4 см.И като се почнаха едни болки....
Сложиха ми и кислород с тръбичка,акушерката ми слагаше обезболяващи непрекъснато в системата.
Но цялата тази суматоха продължи 2часа,родих точно с 2 напъна,много лесно.Но това основно се дължи на лекарския екип!Те
буквално го извадиха бебето.Не получих почти разкъсвания,нита хемороидите ми се възпалиха.
А проблемът се оказа в пъпната връв,която беше омотана 2 пъти около бебчо-веднъж през раменете и втори път
през шията.Затова не е могло да слезе надолу бебето и родовият процес да тръгне естествено.Благодарение на акушерката и
лекарският екип всичко приключи много бързо и лесно.Наистина болките бяха много силни,но пък си заслужаваше!!!

Леко и безпроблемно раждане ти пожелавам и най-хубавото бебче на света!!!  bouquet
Виж целия пост
# 5
Аз бях на система която поставиха в 10 сутринта а родих в 6 вечерта ooooh! Когато започнаха напъните бях със седем см разкритие вместо нужните 10 но за щастие всичко мина добре Доколкото си спомням слагаха в системата и обезболяващи но не усетих някакво облекчение от тях но не са толкова непоносими болките При мен беше по поносимо когато бях права като лежах болеше много повече Не се притеснявай всичко ще е наред Желая ти леко раждане и здраво и щастливо детенце
Виж целия пост
# 6
Окситоцинат (система) е гадна работа, наистина ще направи нещата непоносими, за таблетките - не знам. Ама защо изобщо искаш такива неща?! Никой няма да ти ги сложи насила - имаш право на избор. "Преносването" няма нищо общо с това колко време ще продължи раждането. А и тази щура идея у нас да се говори за преносване във всеки момент след термина Laughing Хем знаят, че по статистика едва 4% от бебета се раждат на термин, от десет бебета 7 ще се родят след термина, а 3 по-рано  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Аз бях на система която поставиха в 10 сутринта а родих в 6 вечерта ooooh! Когато започнаха напъните бях със седем см разкритие вместо нужните 10 но за щастие всичко мина добре Доколкото си спомням слагаха в системата и обезболяващи но не усетих някакво облекчение от тях но не са толкова непоносими болките При мен беше по поносимо когато бях права като лежах болеше много повече Не се притеснявай всичко ще е наред Желая ти леко раждане и здраво и щастливо детенце
Peace
Аз бях с изтекли води.Сложиха ми системата в 10:00h и родих в 18:00h.
Виж целия пост
# 8
И двата пъти съм раждала със системи.
Първия път преносвах седмица. Включиха ми системата в 9 сутринта и в 17 бебка се роди. Слагаха ми някакви обезболяващи, обаче не почуствах облекчение. Толкова бях изморена от болките, че нямах сили накрая да напъвам...
Втория път ми изтекоха водите , а нямах никакви контракции и съответно пак на системи... Включиха ги около 23 ч. Този път обаче си исках епидурална упойка. Сравнение изобщо не мога да правя. Докторката и акушерката само идваха да ме проверяват и да ми се радват какви хубави и силни контракции съм имала, а аз нищо не усещах. По едно време дори ми се доспа - беше към 3 часа сутринта. Не ми сложиха следващата доза упойка и леко започна да ме пуска, когато вече трябваше да напъвам и да усещам лека болка. На втория напън излезе бебо. От включването на системата до раждането около 5 часа и половина.

Всички казват, че при второто е по-лесно. А ти имаш още време до термин като гледам линийката. Докторите ли ти казват, че ще преносиш?
Леко раждане и от мен   bouquet
Виж целия пост
# 9
Имаш още много време до термин, за да си мислиш, че ще преносиш..
Аз родих 2 дни преди термин точно за 2 часа... без да имам никакви подготвителни контракции.. Всичко започна изведнъж с контракции на 5мин., които за 1-2 часа станаха на 2 минути.. и след още 2 часа имах бебе  Crazy
Но не пропуснаха да ми сложат система гадовете  Confused
Виж целия пост
# 10
Аз преносих цяла седмица. Когато отидох в болницата ми сложиха системи за предизвикване на раждането. Получих първите си контракции след около час и половина и бяха на около 15 минути. Общо пет часа и половина след поставяне на системата бях родила.
Виж целия пост
# 11
И аз преносвах /10 дена/, взеха ме в болницата за предизвикване на раждане. Само да вметна, че в картона ме водиха 50/50 нормално-секцио, ама аз тъпа и упорита, ще раждам нормално. В 8:00 ч. ми сложиха вагинално простин. Резултат никакъв. В 14:00 ми поставиха още един. Резултат пак никакъв. В 20:00 ч. скорострелно ме изстреляха в операционната.  Mr. Green  Ама като се има предвид, че ти вече си раждала, това на теб няма как да ти се случи. Втория път пак ми предложиха ако искам да пробвам нормално, ама то човек един път се лъже - влязах си като бял човек за планово секцио.
Виж целия пост
# 12
И аз преносвах и двете си деца,и двата пъти ми сложиха вагинални таблетки за предизвикване на раждането.Тъй като ти е второ раждане,ще ти кажа,че с тези таблетки става много бързо целият процес от първата контракция до самото раждане.При мен беше за около 2 часа и половина при никакво първоначално разкритие.Казват,че с тях повече боли и са по-интензивни самите контракции,но аз не мога да преценя,понеже и двата пъти така съм раждала.И двата пъти исках епидурална анестезия,обаче при второто раждане успяха да ми сложат много малка доза,защото раждането започна много скоро след нея.Не се плаши,всичко ще мине.Пожелавам ти леко раждане!
Виж целия пост
# 13
На мен първият път ми предизвикаха раждане с хапче,което се поставя вагинално и след 30 мин започнаха болките и след 3 часа бях родила Peace
Виж целия пост
# 14
И двата пъти родих нормално без хапчета или системи.Вторият път докато ми сложат системата и се наложи да я откачат,защото раждането тръгна мн бързо .Леко раждане ти желая
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия