Бета блокерите по време на бременност !

  • 9 092
  • 15
Здравейте на всички тук!
Моля всички бъдеще майки, а и настоящи, които са пили някакъв бета блокер по време на бременност да споделят с мен.
Бременна съм в начало на четвърти месец. Още преди бременността имам аритмия и сърцебиения от време на време. Пия Пропранолол от 25 мг. първо по половин табл. на ден, а сега даже и по четвъртинка и пак се успокоява тази аритмия. Кардиолога ми каза да пия като не се чувствам добре. Аз се опитах да спра хапчетата като разбрах, че съм бременна, но един ден получих много продължителна аритмия и сърцебиене и пак започнах. Много се притеснявам да не навредя на бебето. Заключението на лекаря е, че нямам болно сърце. Правена ми е ехокардиография, холтер, велоергометър-уловени са надкамерни екстрасистоли и разни други неща, но не били опасни. Не знам вече какво да мисля и как да си помогна. Това ми е втора бременност. При първата пак имах прескачания, но се овладявах без хапчета. Благодаря на всички, които ще се отзоват!
Виж целия пост
# 1
аз също пих бета блокер от 5 месец и нямаше проблеми с бебето.Щом се налага така е по добре все пак нали кардиолог ти го назначава не си го избираш ти.Аз бях на атенолол по 5 мг.сутрин
Виж целия пост
# 2
аз също пих бета блокер от 5 месец и нямаше проблеми с бебето.Щом се налага така е по добре все пак нали кардиолог ти го назначава не си го избираш ти.Аз бях на атенолол по 5 мг.сутрин
Да, разбира се, че разчитам на мнението на кардиолога си. А и твоето ме успокоява за сега Stop
Виж целия пост
# 3
И аз пиех пропранолол, но не заради проблеми със сърцето, а заради гинипрал - лекарството за контракции, което трябваше да приемам и което причинява проблеми със сърцебиене и аритмии. Не съм го пила дълго - месец и нещо вероятно (спрях го постепенно, защото се оказа, че при мен гинипралът не даваше проблеми и се чувствах добре).
Виж целия пост
# 4
Попитай лекаря си за Бизогама (Bisogamma) Peace
Нямам твоите проблеми, но съм фармацевт и знам, че този бетаблокер е подходящ при бременност. Не съм сигурна за Пропранолола, обаче и мисля, че трябва да потърсиш мнението и  на друг кардиолог!
Виж целия пост
# 5
Попитай лекаря си за Бизогама (Bisogamma) Peace
Нямам твоите проблеми, но съм фармацевт и знам, че този бетаблокер е подходящ при бременност. Не съм сигурна за Пропранолола, обаче и мисля, че трябва да потърсиш мнението и  на друг кардиолог!
Днес като си се рових из интернет попаднах на това лекарство-пише, че е модерен бета блокер. Благодаря ти ще попитам като отида на консултация.
Виж целия пост
# 6
Никой друг ли не е имал подобен проблем? Моля пишете ми! Имам нужда да разбера как е било и при Вас!
Виж целия пост
# 7
Сега пък ми предписаха  Атенолол от 25 мг. по едно сутрин и вечер. Струва ми се голяма дозата, не смея да започна да го пия! newsm78
Виж целия пост
# 8
Сега пък ми предписаха  Атенолол от 25 мг. по едно сутрин и вечер. Струва ми се голяма дозата, не смея да започна да го пия! newsm78

Не съм убедена, че е най-подходящ бетаблокер. Има данни, за недостатъчно добра разтворимост, а оттам и ефекта няма как да дойде. Не знам кой ти го е предписал, но бих потърсила и друго мнение Peace
Виж целия пост
# 9
Атенололът е с PRF D. Това означава, че има недвусмислени данни, че оказва негативно влияние върху плода- в случая има опасност от ниско тегло, хипогликемия и тахикардия след раждането. И аз мисля, че трябва да се обърнеш към още един кардиолог. Има и други варианти от селективните бета-блокери, които са с по-нисък риск (цитираният по-горе бизопролол). Интересно ми е как ти изписват точно атенолол и пропранолол, за които има най-много данни за фетална токсичност... Обсъди варинатите с прокаинамид и хинидин. До момента няма отблеязан значим ефект върху фетуса, а се използват от доста време. Не конкретизираш нищо за типа на аритмията, за това спирам до тук. Обсъди подробностите с кардиолог  Peace
Виж целия пост
# 10
Благодаря ви много за отговорите...Ходих последно при един доцент от терапията във Варна. Вече и аз не знам към кого да се обърна. Може да погледнете една тема, която пусках преди време "Ужасна аритмия! Помощ!". Там съм обяснила доста за аритмията ми и ако желаете да коментирате...
Виж целия пост
# 11
На мен атенолола ми го предписа Виолета Димитрова от Майчин дом, потвърди го още един гинеколог.

Дозата беше същата, ако състоянието ти се подобри могат да я намалят.

Детето няма проблеми.

Искай второ мнение.
Виж целия пост
# 12
Последно бях при доц. Георгиев, мн.добър в областта си и горещо ми бе препоръчан. Човека се държа изключително любезно и се опита да ми обясни, че прескачанията на сърцето идвали от повишения адреналин, който съм имала, по-чувствителна съм била, вече съм се била взела за болна, това ми обясни като причина. А за пролапса, който се вижда, каза че е незначителен като бенката, която имам например. Не знам вече какво да мисля. В заключение написа - нервно вегетативна дистония, надкамерни екстрасистоли... Не се препоръчва лечение. Каза да спирам Пропранолола, въпреки малката доза, да избера да рискувам все пак състоянието на бебето или  да предпочета да се чувствам дискомфортно от аритмията, която не била опасна за мен. Попитах и какво да пия при нужда, пак нищо... Ами като не се чувствам добре? Откъде идва целия проблем, не се смятам за вманячена хипохондричка, или пък съм се превърнала точно в такава???
 
Виж целия пост
# 13
Аз също пих Атенолол от 6-ти месец на бременността заради високо кръвно. Предписаха ми го в Майчин дом – София. Бях страшно притеснена, но ме успокоиха в болницата. Преди това пих Допегит, но не ми помогна изобщо.  Атенолола ми закова кръвното на 120/80.
Синът ми не е имал проблеми, роди се 10 дни след термина с тегло 3.700.
Виж целия пост
# 14
И аз като Hedra пих бета блокер (но при мен Изоптин) заради гинипрала (срещу контракции) от 6-ти месец до края на 9-ти почти. Пие се, защото гинипралът е доста гадничко лекарство и предизвиква сърцебиене, поне при мен предизвикваше. Не знам доколко бета-блокерът предотвратяваше това сърцебиене, май не Grinning. И мене ме беше страх за бебето (в листовката пишеше, че не се препоръчва при бременни), но нямаше негативен ефект.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия