Кордон бльо

  • 4 009
  • 4
Въпреки че много обичам да готвя, не съм правила това чудо на кулинарията, нито пък знам какво означава, какво би трябвало да се слага и прочие.  Embarassed  Embarassed Някой може ли да ме осветли?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Това са телешки шницели, които са напълнени с кашкавал и шунка. Много са вкусни.
Името: Важни личности са получавали от ордена Saint Esprit, съЗдаден 1578 от френския крал Heinrich III, т. нар. "синя лента" (Courdon bleu) За особени Заслуги. След тях са били и иЗвестни готвачи. Един от тях е приготвил по тоЗи случаи пълнените телешки шницели, които ги кръстил на ордена.

Cordon bleu
4 шницела (по 180 гр)
сол, черен пипер
4 шаиби сирене Еmmental
4 шаиби шунка
2-3 с.л. брашно
2 яица
100 гр. галета
80 гр. масло
лимон

шницелите се посоляват с солта и черния пипер, пълнят се с по една шаиба шунка и сирене и се zатварят, напр. с кречка zа zъби. След това се овалят в брашно, раzбитите яица и накрая в галетата. Пържат се в маслото при средна температура около 5-6 мин на всяка страна. Поднасят се с реЗенчета лимон.


Варианти: могат да се напълнят и с парма-шунка и сиренето Mozzarella или с сиренето Gouda и гъби. Могат да се правят и с други видове месо.
Виж целия пост
# 2
Rоsa, ти си злато! Grinning   remybussi Благодаря ти много! Hug
Виж целия пост
# 3
Няма Защо Туфи, дано да ви се усладят. Laughing  Laughing  Laughing

P.S. Много са сладурски снимките на детенцето ти! Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Цитат на: rosa
Няма Защо Туфи, дано да ви се усладят. Laughing  Laughing  Laughing

P.S. Много са сладурски снимките на детенцето ти! Simple Smile

Благодаря! Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия