Като сме бременни, да не сме грозни, че ни обличат само в "чували"?

  • 7 736
  • 35
 Здравейте бъдещи майки Simple Smile Бременна съм в 8-ма г.с. и още не ми личи, но забелязвам една кофти тенденция. Разгледах няколко магазина с дрехи за бременни, както и онлайн магазините посочени в нашите форуми. Продават грозни парцалки, много често от некачествени платове и винаги по-скъпи от обикновените, само защото са "специални"!?! Почти няма изключение от това настъпление на модата тип "Илиенци". А за La redoute (който е изключение) не ми се чака, а и има един основен недостатък - не мога да пипна плата, не мога да премеря харесаното и в крайна сметка, не знам какво ще получа Sad
Момичета, точно защото сме бременни трябва да се чустваме най-женствени, най-красиви и (защо не) дори най-секси! Има един период около втория триместър, когато ще сме особено чувствителни и раними на тема външност. Защо тогава ни е*ават Embarassed с грозни безформени "сукмани" в идиотски цветове и 100% изкуствени материи? Завършила съм конструиране и моделиране на облеклото, въпреки че после се "висширах" в УНСС, винаги съм искала да бъда дизайнер. Шия си понякога екстравагантни и красиви тоалети с голямо удоволствие и реших, че в бременния си период, ще продължа да го правя и ще се нося с хубави дрехи, в които се чувствам добре Sunglasses По едно време (от както станах безработна - по-желание от 2 месеца) се замислих на шега, дали да не започна бизнес с готино ушити дрешки за бъдещи мами. Това е в мечтите, де Wink Wink Wink
 Съгласни ли сте с мнението ми или знаете за магазини с наистина хубави и модерни облекла? Няма да се разсърдя някой да ме обори - все пак и аз ще се радвам да си купя хубава рокля, а не двуместна палатка с камуфлажни щампи Laughing Ще се радвам и да споделите мнения и да дадете адреси. Сигурна съм, че тази информация ще бъде полезна за нас, ИСТИНСКИТЕ ЖЕНИ Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 1
не знам къде си гледала, но аз много си харесвах дрехите като бременна, купувах си ги от малкия цум, имаше един магазин и на пиродска, но главно от малкия цум си купувах нещицата
Виж целия пост
# 2
не знам къде си гледала, но аз много си харесвах дрехите като бременна, купувах си ги от малкия цум, имаше един магазин и на пиротска, но главно от малкия цум си купувах нещицата
и моите бяха от малкия цум.
в мола на стамболийски също доста от магазините на известни фирми предлагат хубави дрехи за бременни и не бих казала че са грозни или торбести.
в премама на тодор александров също има доста хубави дрехи.
то е въпрос на фигура в крайна сметка- аз например доста напълнях така че не можех да си позволя да нося кой знае колко много дрехи. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
абсолютно съм съгласна с теб!!!
аз през цялата си бременост не промених стила си на обличане.
много ми беше смешно като гледах съседката ми която като разбра че е бремена и веднага сложи грозните широки гащеризони и започна да върви с корема напред newsm62
и все пак всеки си има собствено мнение
Виж целия пост
# 4
Клара, здравей Grinning
Там не съм гледала, въпреки че преди време обожавах един щанд за индийски дрешки Simple Smile и редовно го преглеждах. Имам много красиви неща, на нормални цени. В малкия ЦУМ, наистина има голяяямо разнообразие. А ти какви дрехи си купувала, специално за бременни ли? Ще е хубаво да споделиш фирмата или поне цените : Praynig Предварително благодаря!

Ели, благодаря за информацията Simple Smile. Мисля, че една бременна жена, дори и надебеляла повечко, може да изглежда страхотно. И аз съм надебелявала повечко от допустимото (и то не като бременна), но винаги с желание и малко талант съм поприкривала точно с добре ушити дрехи съвършенствата Wink
А ще споделиш ли цени, ако си спомняш?

denica_ah, здравей адашке Grinning И аз така викам: "НЕ НА БЕЗФОРМЕНИТЕ ГАЩЕРИЗОНИ!"  Wink Wink Wink
Виж целия пост
# 5
И аз не харесвам дрехите за бременни, затова си купувам обикновенни дрехи за небременни, но по-голям размер, за да ми станат. Само панталоните ми са за бременни, избрах си ги внимателно, платих малко повече за тях, но определено си заслужава. А за блузките, напоследък си купувам маркови, точно защото смятам, че бременната жена трябва да е най-красива, пък и размерът не е чак толкова голям, ще мога спокойно да си ги нося и след като родя Wink
Виж целия пост
# 6
аз не съм клара но да си кажа  Mr. Green - българска беше фирмата, не помня името- джинси и джинсова туника струваха 80 лева през януари 2007 г. а летен панталон беше около 40 лева.
има един индийски магазин на черковна и мадрид почти- също има много хубави дрешки- оттам си купих 2 роклички на сносни цени.
на графа от един индийски, близо до попа, също си купих много сипматична блузка с висока талия и ръкави ала василиса прекрасна  Laughing
да допълня и че в мадър кеър когато бях бременна имаше хубави блузки и дънки но общо взето само едното струваше около 80 лева.
Виж целия пост
# 7
Аз също съм разочарована от магазините за бременни. Панталоните са неудобни и вталени, на мен лично не ми стоят добре. Прави ми впечатление, че доста майки носят с широк крачул. За изкуствените блузки в Мола и Премаман за по 60 - 80 лв. бройката не си заслужава. В края на предната ми бренност отвориха Рени в Малкия Цум и сега много се надявах на техните дрехи, но останах разочарована.
Виж целия пост
# 8
Аз ходех само с бременни панталони или анцузи...нагоре блузка съвсем нормална, от по - еластична материя...Вече има много богат избор  Peace
Купих си няколко от Тера Нова, не са особено скъпи, и са от меко трико..
Виж целия пост
# 9
Ели,мерси! Вече съм много доволна, че написах тази темичка. Сигурна съм че ще помогне, на много бъдещи майки, които тепърва навлизат в тъмните и необятни дебри на бременността Wink

Rylie , здравей! И аз мислех за дрехи за "нормални" (хахха, как звучи). Това е вариант, определено! Но и тук може да се получи следния проблем - да наедрееш повечко и за теб по магазините да се намират само грозни бабешки блузи със седефени копчета и грозни едро-флорални щампи Rolling Eyes
Е, в такива случаи винаги можеш да направиш една шопинг терапия с покупка на обици или готин шал Simple Smile
Виж целия пост
# 10
lamby, и аз така мисля за панталоните и дънките за бременни. Извинявам се, ама дори на  небременно момиче, с нормална фигура дънките тип клин, му стоят като на стегнато увит винервурст Mr. Green За такъв тип кройка, трябва да си като Кейт Мос. А бременните не могат да се похвалят с такава "виталност". Иначе мерси за инфото и цените - учудващо всички имате доста добра памет за цифрите newsm10 newsm10 newsm10

Vessi_to , за Терра Нова си права - цените са нормални, дори евтини, но от лични впечатления- качеството не е на ниво. За панталоните съм съгласна, ако избереш идеалния за теб, определено се спасяваш 1/3та от бременността. Анцузите спасяват положението за разходка в кварталната градинка, съгласна съм. Но и ние ще искаме да излезем на парти, да ни заведат на коледен купон (идват празници  Gift  bigdance2 ) дори и без алкохола и цигарките Mr. Green
За това си трябват страхотни рокли с добра кройка или бляскав топ, с който да не приличаш на най-голямата коледна топка Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 11
За няколко месеца не трябват кой знае колко трайни дрехи, дори да се променят, имай пред вид ,че едва ли ще се облечеш след това с тях...А и рокли с високи талии има за празниците много..Освен Тера Нова, се сещам за рокли на Блага Благоева, които са предимно от качествени трика, имам 2 такива  Peace
Виж целия пост
# 12
Когато бях бременна носех само нормални дрехи, не съм си купувала от магазин за бременни. Влизала съм след това 1-2пъти в два магазина, но нещата бяха хубави, материите също (основно памучни) и определено дрехите ми харесаха. Не знам къде сте гледали вие, че ги определяте като чували.
Виж целия пост
# 13
Права си Vessi_to Grinning  Дано не ги нося и след раждането... А за Блага Благоева хубави неща съм чувала, къде могат да се намерят дрехи от тази марка? А цените - как са?
Виж целия пост
# 14
Освен качеството и добрия изглед, важно е и съотношението спрямо цената. А в България кредото изглежда е: "Нереално скъпи или невъзможно грозни - изборът е ваш!"  Mr. Green  А и доколкото разбрах вие Mirama ,не сте купували от магазини за бременни! Не ме разбирайте погрешно  Praynig - написах тази тема, за да си помогнем взаимно с конкретна информация за адреси,цени, качество и т.н
Разбирам, че има и позитивни мнения за добри магазини, на които искрено се радвам и с удоволствие бих се възползвала от координатите им Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия