Въпрос към мамите, чиито деца са на хомеопатично лечение...?

  • 1 710
  • 7
Бих искала да се посъветвам нормално ли е още да е със сополи детето ми след хомеопатично ле4ение?
От 1.10 лекуваме ларингит при класически хомеопат!Беше цял ден детето ми на едно лекарство с потенция 200. Не се повлия добре до ве4ерта, напротив сваляхме висока температура - 39 през ноща! И на другия ден сутринта на 2.10 пак го заведох - akonitum 200. Повлия се относно температурата. На 6.10 - понеделник пак го заведох, защото сополите и кашлицата останаха и пресипналия му глас още от предното боледуване, което беше около 16.09. /помня датите защото все съм с болнични/. Даде му туберкулинум -висока потенция явно 1 път, защото беше на място в кабинета и ми каза 3 пъти на ден да давам туберкулинум 30! В сряда пак се чухме с лекаря - да продължавам да давам по 3 пъти на ден,/оплаках се, че има сополи/  от същото и в петък пак да се чуем. Сополите ту спират за малко през деня ту почват жълто-зелени и течни. Незнам какво да правя?
Заслужава ли си да продължавам да търся лекаря? Чувствам, че вече ще изнемогвам и финансово. От 2 години си лекувам детето си там, но таксата страхотно е качена ве4е.
на 1.10 - дадох 25 лв преглед + 5 лв за лекарство 200
на 2.10- ми взе 20 лв преглед +5 лв другото лекарство 200
на 6.10 - отново 20 лв преглед!
И все още не сме здрави напълно...пак със сополи...
Посъветвайте ме моля ви! Направо се чудя какво да предприема, а наистина държа с хомеопатия да го лекувам. Всмисъл всичко друго само не и химия. Май изкрейзвам вече...
При вашите хомеопатични лечения така получавало ли се е? Нормални ли са според вас таксите за преглед които съм дала?
Направо ще се побъркам вече... В семейството ми по принцип не срещам разбиране относно хомеопатията - и все път е здрава борба и с тях- мъжа ми, родителите му, които се наложиха последната седмица те да го гледат, защото не мога постоянно да съм в болнични....
И като срещам съпротива и от тяхна страна- чувствам че психически изнемогвам....
А детето утре ще го пускам на д.градина....явно със сополите, които си влачим....
Предварително ви благодаря за всички отговори , които ще получа....
Това означава, че най-вече сте изтраяли да ми прочетете оплакванията....които по принцип нямам навика да споделям тук, но сега ве4е .... Crazy
Виж целия пост
# 1
Не мога да коментирам лечението, но при моите деца, подобни остри състояния отшумяват за два -три дни с хомеопатия, лекували сме и ларингит, преди няколко месеца...

Хремата би трябвало вече да е минала, дори и без хомеопатия, нали казват: 7дни се лекува хремата с лекарства и една седмица  - без.  Grinning

Относно таксата: според мен, би трябвало да ти взима само за първоначалния преглед, за това боледуване, а проследяващите да са без да се плаща, да се плаща само лекарството или някаква символична такса, но не пълна...

Не пишеш в кой град си, предполагам в София, нито пък при кой хомеопат сте....А колко е голямо детенцето?

А за хремата: ето и нашата хомеопатичка, какво ми каза за хремата при последното боледуване на децата, цитирам дословно: "хремата са сълзи", а за отита: " като му се караш, и го болят ушите от чутото, винаги, когато не иска да чуе нещо или пък от чутото го заболява",... Wink
 
Успех!   Peace
Виж целия пост
# 2
blagodarq, съжалявам за така проточилото се лечение.
Таксите няма да коментирам-никога не съм плащала такива пари, а сега съм на абонамент, което е далеч по-изгодно.
По принцип е нормано да се засилят симптомите, дори да се повиши Т след приема на хапчетата, така че е възможно първият път да е било лечебна криза.
Хремата-не я мисли въобще. Това е изчистване на организма. Дъщеря ми беше две седмици с хрема (от 24-25.09 до 05.10), като три дни от тях буквално не можеше да диша. Постепенно тя отшумя и в момента само отхрачва (около два-три пъти дневно). Пи хомепопатични разбира се, даже вдигна за два дни и 38 градуса Т (и след нея в същност тръгна на подобрение). Все в реда на нещата.
Това, което мога да те посъветвам е, да пробваш да капеш на детенцето сребърна вода или прополис (само че разредена клеева тинктура, иначе много щипе).
Най-лошото е липсата на разбиране от страна на семейството ти. Разбирам те напълно, защото минах по този път, с тази разлика, че съпругът ми бе плътно зад мен. Родителите ми също трябваше да гледат децата по време на такова "еретично" лечение, и имахме ного остри моменти, но с времето те сами се убедиха, че това нещо лекува, а също и че майката и таткото са тези, които избират лечението на децата си!
Така че те съветвам да отстояваш твърдо позициите си, и да им дадеш да попрочетат нещичко.
Разузнай на други класически хомеопати цените, както и отзиви за тях. Струва ми се прекалено висока тарифа (тази, която си обявила тук).
Виж целия пост
# 3
По въпроса за цените - при мен беше 20 лв за първоначален преглед (който беше супервизия, т.е наполовина по-ниска цена, защото присъстваха студенти. На нормален преглед цената била 40 лв.)  После за две проследявания - 15 лв за всяко, пак супервизия. А лекарствата - първия път беше 3 лв, втория - 5 лв, а третия - два лв. първият и вторият път лекарството беше едно и също, а третият беше друго, с по-ниска потенция от първите две.

blagodarq, успех! Дано по-бързо намериш правия път и детенцето ти да оздравее бързо!     bouquet
Виж целия пост
# 4
blagodarq, бързо оздравяване желая! По повод на проточилото се заболяване - случвало се е да се проточват симптоми и при нас, хрема  кашлица, а понякога и по-неприятни неща. Гадно е, наистина, но явно има и такива случаи.

По повод цените - не мога да коментирам много, тъй като плащам абонамент. Предвид броя посещения обаче, не мисля, че ми излиза по-евтино. А лечение с традиционна медицина на подобно проточило се заболяване също няма да излезе по-евтино. Наскоро племенника ми беше на гости една седмица, възстановяваше се от бронхит. Ето какво излезе лечението, като това беше (уж) заключителна фаза (казвам уж, защото няколко дни след това пак се разболя):

Първа седмица
прегледи при доктор - 2 х 10 лв.
лекарства - 2 сиропа, капки за нос, витамин Ц на ампули - 30 лв.

Втора седмица
антибиотик плюс още един сироп плюс вит. Ц - 50 лв.
доктор - 2 х 10 лв.
изследвания - гърлен и носен секрет - 35 лв.

Даже и да ползваш джи пи то си по здравната каса, едни капки за нос и един сироп са 20 лв...

No comment... Да са ни живи и здрави децата, само това се моля...
Виж целия пост
# 5
и ние се лекуваме с клас.хомеопатия-започна с кашлица и останаха някакви хрипове в гърлото и малко сополи.онзи ден бях при д-ра и я питах още ли да чакам подобрение /от 14.10/ и тя каза да изчакам.не е вдигал Т ,но поне кашлицата премина,защото бухаше много зле.Даде ни само веднъж Сулфур и това е.И да-всеки преглед или виждане струва 20 лв, #Crazy
,което е наистина много.Лекарствата не ги плащам,те са включени.Моя съвет е да се консултираш с др хомеопат или да се оставиш в ръцете на сегашния.Всичко е във вярата и доверието м/у хомеото и пациента.
И на мен ми се налага да се боря с таткото и роднини,но съм много опърничава,налгам се и вярвам че ще успеем.
Успех.
Виж целия пост
# 6
За хремата силно препоръчвам промивки с физиологичен разтвор - една банка, от която изтеглям със спринцовка разтвора и го вкарвам под налягане в едната ноздра. А какво излиза от другата ... - всичко. Не че това ще спре хремата, но ще изчисти пътя за последващото прочистване.
Аз също водих борба с моите роднини, клекнаха, защото виждаха резултатите, но недай боже да се изкашля повече от веднъж над очакваното, веднага срещам укорителни погледи и напомняне, че този път може би греша ... Постоянно ми натикват пред носа статии или ми се разказват случки срещу хомеопатията и ми се описват ужасяващи последствия...
Ето сега, например, съм много притеснена, защото с острите състояние се справяме чудесно, но в момента имаме проблем с често прилошаване и главоболие на 6 г. ми дъщеря. Даже и сутринта ми се оплака от главоболие. Лейуваме се, естествено хомеопатично, но поради постоянните съмнения и упреци, аз изпитвам на моменти колебания, дали едно такова състояние (различно от вирусче, хремичка, температурка ...) може да се лекува успешно??? Изобщо не ми се иска да се отказвам, но ето, главоболието продължава, зачестява ... Дано е лечебна криза, но ще направя и изследвания.
Между другото вашите хомеопати изпращат ли ви на изследвания при проблем? - кръвна картина, снимка на бял дроб, ЕЕГ, Невролог ..., за да чуяти и тяхното мнение, нищо, че са алопатични лекари???
Виж целия пост
# 7
Между другото вашите хомеопати изпращат ли ви на изследвания при проблем? - кръвна картина, снимка на бял дроб, ЕЕГ, Невролог ..., за да чуяти и тяхното мнение, нищо, че са алопатични лекари???
Да, те не отричат цялата алопатична медицина. Има неща, като диагностицирането, с които алопатичната медицина се справя много добре.
Например-когато трябва да се види дали хернията е херния, или бронхита бронхит...и т.н.

П.С. Желая успех на лечението на детенцето ти!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия