Откога мога да давам цитрусови - портокали, грейпфурти? Също така прясно мляко?

  • 2 324
  • 23
Детето ми е на година и три месеца и се чудя за цитрусовите, а също така дали вечер преди заспиване мога да му давам прясно мляко вместо адаптираното? Струва ми се по-истинско все пак. А Аптамил 3 - има ли някой моите проблеми с разтварянето му?
Виж целия пост
# 1
На тази възраст може да даваш и цитрусови плодове, и прясно мляко.
Но, като всяка нова храна, ги въведи внимателно.
Виж целия пост
# 2
Давала съм цитрусови плодове,прясно мляко все още не.
А за Аптамил 3 -  заради  проблема с разтварянето му минахме на кисело мляко наскоро  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Да, можеш Peace
Не знам само до колко ще го засити само прясно мляко..може би с нещо към него Wink
Виж целия пост
# 4
Аз все още давам прясно мляко само под формата на кремче, а млякото, което пие е съобразено с възрастта му - НАН 3 или Нестеле Джуниър 1+.
Грейпфрут май веднъж, а портокал много рядко.
Виж целия пост
# 5
Започнах да давам прясно мляко на Ема около 1 година. Още купувам обаче и АМ - Фризо 3 и понякога давам и от него (защото си мисля, че има доста полезни съставки, от които не искам да я лишавам още). А за цитрусите няма проблем. Просто бъди наблюдателна.
Виж целия пост
# 6
Можеш, разбира се  Crazy
На тази възраст вече много малко неща не е желателно да се дават  Simple Smile

Виж целия пост
# 7
Можеш, разбира се  Crazy
На тази възраст вече много малко неща не е желателно да се дават  Simple Smile

 Peace Peace Peace Присъединявам се!
Виж целия пост
# 8
На тази възраст може да даваш и цитрусови плодове, и прясно мляко.
Но, като всяка нова храна, ги въведи внимателно.
Peace
Виж целия пост
# 9
Казали са ти вече - може. Бебето ми е на 1г.3м. почти, от около седмица и давам всеки ден по два пъти, прясно изцеден портокалов сок ( по половин портокал ). Понякога ябълка с морков а вътре капвам няколко капки лимон. Прясно мляко понякога и давам да пие, но не за замяна на АМ, макар, че когато пие АМ изпива значително по-малко количество отколкото, когато и дам прясно мляко.
Виж целия пост
# 10
Можеш внимателно цитруси. Аз давам АМ, ане прясно мляко. С него правя кремчета.
Виж целия пост
# 11
Ха сега да ви питам нещо Mr. Green
Бихте ли ми казали(тези които дават прясно мляко за пиене) на кутиите пише,че може да не се вари.Вие варите ли го преди да дадете на детето?
Това ми е въпросът Flutter Hug
Виж целия пост
# 12
Винаги кипвам прясното мляко в микровълновата, преди да го дам на Иво. Ако нещо не му е наред, се пресича.
Напоследък ми дойде повече акъл, и започнах да кипвам по съвсем малко количество. Ако не се пресече, давам млякото неварено, само леко затоплено (вадя го от хладилника). Така не се налага да го охлаждам, преди да го дам за пиене.  Crazy
Виж целия пост
# 13
Цитруси дадох след годинката
Виж целия пост
# 14
Ха сега да ви питам нещо Mr. Green
Бихте ли ми казали(тези които дават прясно мляко за пиене) на кутиите пише,че може да не се вари.Вие варите ли го преди да дадете на детето?
Това ми е въпросът Flutter Hug

Не, не го варя, дава директно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия