За и против Panadol

  • 1 397
  • 1

Детето ми е на година и три месеца и е болно за пръв път от грип. Има хрема, зачервено гърло и, според мен, умерено висока температура, като го пипам, не съм му я мерила. Предишната нощ, като плачеше много, му дадох за пръв път панадол и до сутринта не е плака. Знам, че сестра ми използваше много предпазливо това лекарство при нейните дечица, само при висока температура. Чудя се дали няма да злоупотребя с него, ако му го давам всяка вечер, докато се оправи детето. Доколко и кога е оправдано да се използва панадол?
Виж целия пост
# 1
За панадола- дава се при температура над 38, при инфекции протичащи също с температура и  при болки. Дозира се в зависимост от възрастта и на опаковката пише. Дава се през 6 часа. Използва се за лечение.
                      Против панадола- не се дава без причина например при раздразнение при никнене на зъби или при температура 37,2-37,5
 Не се дава и профилактично, защото всъшност е лекарство, което ако се използва безразборно ще алергизира детето и когато е необходима няма да може да се приложи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия