Как да реагирам?

  • 1 515
  • 11
Отношенията със съпругът ми не са нормални. Старая се да запазвам спокойствие и да избягвам конфликтите, но  понякога просто не издържам. Мога да направя компромис с цинизмите и т.н., но това , което  ме вбесява е , когато каже на детето, че майка му не го искала, защото била изморена и т.н. Е, няма право да го прави, при условие, че не отделя и  по два часа на ден изцяло да го позабавлява и  да му обърне внимание пълноценно. Прави го само , когато сме на вън, ако е вкъщи, предпочита  да гледа телевизия, вместо да си поиграят. Как да реагирам, какво да му отговоря, когато пак започне да му внушава, че майка му не го искала. Това е просто абсурдно. Не може да очаква от мен да съм на разположение всяка секунда и когато това не се случва да  се държи по този начин. 
Виж целия пост
# 1
Не зная дали ще подейства, но защо не пробваш да поговориш с мъжа си, когато не си ядосана. Да му кажеш твърдо, че обичаш детео и го искаш, но е пределно ясно, че не винаги можеш да си на разположение. Вмъкни и намек, че когато мъжът ти е на работа, ти тоооолкова неща можеш да наговориш на детето за баща му. И че ще обрабтиш детето така, че да не вярва на глупостите му. Но това спокойно, не показвай, че ти е слабо място, че става страшно.
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми същото казва на брат си, но аз не се впрягам толкова. Започни и ти да казваш на детето, че баща му не го иска, да види дали е приятно.
Виж целия пост
# 3
 Планктон,а на колко годинки е детето ти ?
Започни и ти да казваш на детето, че баща му не го иска, да види дали е приятно.

Не мисля че е добра идея да се натоварва детето по този начин.Според мен по-добрата идея е да седнеш и да разговаряш със съпруга си.Праскова добре го е казала.Обясни му че и ти можеш да настройваш човечето срещу който си поискаш,но не го правиш за да не се получи така,че в един момент детето е между чука и наковалнята.
Виж целия пост
# 4
На колко годинки е детето
Виж целия пост
# 5
Е, няма право да го прави, при условие, че не отделя и  по два часа на ден изцяло да го позабавлява и  да му обърне внимание пълноценно.
А по час - час и половина на ден отделя ли му? Ти по колко часа отделяш на ден за детето, ама пълноценно?

Ти работиш ли и по колко часа на ден? Той работи ли и по колко часа?

Гледай да си оправите отношенията, понеже ако се разделите, той и по час на ден няма да гледа детето, а ще трябва да се справяш наистина сама с много, ама много повече задължения... Тогава съвсем ще забравиш думата "уморена" като напълно безсмислена, а и ще си единствената, която ще трябва да бъде на разположение...

Не знам колко е голямо детето ти, но го научи да се занимава поне по час на ден само (това също е много важно за развитието му, времето насаме примерно с конструктор развива въображението му и конструктивните му умения). Така ще вържеш математиката. След работа ти ще се занимаваш с него два часа пълноценно, баща му - един, и то само ще се занимава един час, и... дошло време за сън...

Ако визираш събота и неделя, гледайте да не се задържате в къщи в това хубаво есенно време, особено след като навън бащата се проявява като по-грижовен Simple Smile

П.С. Иначе ти съчувствам, и аз съм чувала подобни намеци веднага след раздялата, само че отправени към мен, не към децата, които бяха твърде малки... Моето бившо криво дърво не се оправи... Сега той има трето дете и си представям новата (която толкова драпа да го докопа и раздели с нас, за да дойде да живее и работи в София) на какъв хал е... След още две-три години и тя ще почне доста добре да  разбира какво съм преживяла аз...
Виж целия пост
# 6
Започни и ти да казваш на детето, че баща му не го иска, да види дали е приятно.
Не мисля, че това е добра идея  Naughty Как ще се почувства детето - майка му не го иска по думите на бащата, баща му не го иска по думите на майката... И какво ли ще му е в главата на мъничето - каша голяма.
А щом таткото говори такива неща, сигурно детенцето не е толкова малко, или пък се опитва да му насажда негативни мисли за теб  newsm78
А ти работиш ли, не работиш ли? Как така бащата да му обръща внимание. Нашия татко обръща и още как, като съм на работа, какво ще прави и на разходка, и в къщи го забавлява. Прибера ли се обаче нещата се обръщат малко, ама му е простено, все пак си е изработил един вид  Mr. Green
Според мен трябва таткото да се ангажира повече в заниманието си със детенцето.
Съвет много, много не дадох, пожелавам успех  Peace
Виж целия пост
# 7
Планктон,а на колко годинки е детето ти ?
Започни и ти да казваш на детето, че баща му не го иска, да види дали е приятно.

Не мисля че е добра идея да се натоварва детето по този начин.Според мен по-добрата идея е да седнеш и да разговаряш със съпруга си.Праскова добре го е казала.Обясни му че и ти можеш да настройваш човечето срещу който си поискаш,но не го правиш за да не се получи така,че в един момент детето е между чука и наковалнята.


Напротив, идеята е отлична, но не си я схванала , а именно - 1. кака му веднага се усети, че не е приятно и престана да говори така и 2. то е твърде малко и още не разбира, така, че въобще не се натоварва.
Виж целия пост
# 8
скуби,щях да ти напиша,но вече са ме изпреварили!ще цитирам Бебка и бебко:
Не мисля, че това е добра идея  Naughty Как ще се почувства детето - майка му не го иска по думите на бащата, баща му не го иска по думите на майката... И какво ли ще му е в главата на мъничето - каша голяма.


Колкото и да ме убеждаваш, Naughtyне мисля че това да се говори на едно дете такива неща е решение. Crossing ArmsМного извинявай,но това е ужасно! Peace
Виж целия пост
# 9
Изобщо не искам да те убеждавам /няма смисъл/, просто споделих с авторката как реших проблема с моите деца за нула време, тъй като именно голямото дете/възрастният човек би разбрал веднага вредата от подобни думи, докато малкото дете все още не разбира за какво става на въпрос. И тъй като авторката не споменава колко е голямо детето и, откъде решихте, че ще се травмира  newsm78
А вие си пишете колкото искате още, не смятам, че човек, който има значително по-малък опит от мен, може да ми дава подобни оценки.
Виж целия пост
# 10
не селя да те засегна.и всеки тук споделя мнение по въпроса.възрастния човек-да,но не мисля че детето би разбрало подобно нещо.Може да имам по-малко опит както се изразяваш,но имам глава на раменете си и мога да мисля и да преценявам дадена ситуация.
Виж целия пост
# 11
За мен лично най-добрия вариянт е да поговориш с детето, като намериш правилните думи които да достигнат донеговото детско съзнание/, т.е - че мама ходи на работа и наистина е изморена, но това по никакъв начин не означава че не те иска и че мама ще се радва ако/детето / и помага да вършат нещата в къщи заедно/в случай че детето е на такава възраст/ или нещо от този род.Мисля, че просто е небходимо да се стремиш да избиеш думите на бащата, като показваш на детето обратното със свойте действия и пример, че тати не е прав.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия