какво става когато свършат 40-те дена болнич&

  • 844
  • 4
Този месец ни се случи да сме доста често болни, все за по два-три дни съм била болнични,и заради детето, и заради мен, но ме притеснява това, че за цялата година имам право на 40 дена да ползвам, а вече почти са толкова и ако пак се разболеем не знам какво ще правим. Съпруга ми не може да излиза да гледа детето, имам вариант да викам баба на помощ, но сега ще ми се наложи да си продължа болничния, защото аз съм болна, на работа не ме искат докато не се оправя напълно и не знам какво следва когато свършат 40-те дена?
Виж целия пост
# 1
Няма страшно могат да се взимат болнични. Личният лекар те изпраща с талон за ЛКК, на комисия, която издава болничен. И така всеки път, когато се наложи до края на 2008
Виж целия пост
# 2
След като свършат 40 дена болничи издадени еднолично от лечният лекар,можеш да ползваш още 180 дни издадени чрез ЛКК ( лекарска комисия) на която те изпраща личният ти лекар.
Виж целия пост
# 3
Благодаря  Hug , и дано не се налага  Praynig
Виж целия пост
# 4
Не знам дали тази година има промяна, но миналата беше така - 40 дни може да ти изадде еднолично личния лекар, като в тях се включват както тези, за гледане на дете, така и лично за теб. След това имаш още 20 дни, т.е. общо 60 за 1 календарна година и болничния се издава вече от ЛКК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия