Бихте ли говорили за това с децата си?

  • 3 121
  • 46
И така възпитавате ли, говорите ли и изобщо по някакъв начин внушавате ли на децата си как да придобият сексуален опит. Мислите ли, че за да са щастливи трябва да имат повече сексуални партньори и това винаги ли е задължително условие? Във всекидневието неминуемо възникват теми от този сорт.
Мислите ли че е невъзможно или много трудно да откриеш щастието си от първия път, че е необходимо да имаш по-голям опит, база за сравнение и т.н. И че ние като родители сме длъжни да говорим за това с децата си, да им разкрием тези възможности. Не да ги премълчаваме или пък не дай си боже да им втълпяваме фалшив морал, дори и без да искаме.
Склони ли сте да отговорите на въпроса "ти колко гаджета си имал/а преди да срещнеш мама/татко".
Виж целия пост
# 1
Далече е още това време за мен, детето ми няма още 5 годинки, но мисля, че ще говоря за това, тъй като моята майка беше от другия тип, консервативните и не говорещите за това с децата си и съдя по себе си колко трудно ми е било всичко да научавам сама от опита си в живота, отколкото да взема поне малко готов смлян опит от добронамерено лице, каквото се очаква, че е родителя към детето си.
Виж целия пост
# 2
Говоря, защото с мен навремето не говореха. Допуснах грешки, слава Богу не съдбовни, а просто грешки на младостта. И само защото срещнах подходящ човек не продължих да греша пагубно. Смятам да предпазя децата си, доколкото зависи от мен, от подобни грешки и те ми вярват и ме разбират. Ние въобще си говорим много и сме много близки и разговорите на тази тема не са табу за нас.
Виж целия пост
# 3
Мойте родители и до сега не ми казват... Едва ли и аз ще кажа  Blush
Виж целия пост
# 4
Няма тема, която не бих дискутирала с детето си. Тази не прави изключение.
Виж целия пост
# 5
Не, в никакъв случай. Казвам, че това е грях.
Виж целия пост
# 6
Родителите ми открито коментираха абсолютно всякакви въпроси с мен. Мисля да постъпвам по същия начин и дори по-открито от моите родители, защото те изчакваха някаква "подходяща" /за онези години/ възраст, която сега е с далеч по-нисък праг /като гледам как 10-годишни деца са наясно с всички "подробности" и на 13 г. вече ги е срам ако са девствени/...
Виж целия пост
# 7
все пак едно е да дискутираш темата, друго е да говориш за себе си - по този начин даваш малко или много някакъв пример
Виж целия пост
# 8
Детето ми е толкова малко, че засега само
сме му показвали, че това, което има мама
между краката, тате го няма, и толкова. Но
след време ще доразясним подробностите.
Не ми се иска да лъжем и едва ли ще лъжем.
Разговорите за секс са нормални и в моето,
и в семейството на мъжа ми, и не са неудобни.
Виж целия пост
# 9
Децата ми са още много малки,за да говоря с тях на тази тема,но като дойде времето мисля да не съм от родителите които премълчават такива теми и децата им го научават от другаде.В моето семейство това никога не е било неудобна тема за разговор,и ще се постарая сега също да бъде така.
Виж целия пост
# 10
Според възрастта, да.
Обаче акъл не се наемам да давам.
Виж целия пост
# 11
все пак едно е да дискутираш темата, друго е да говориш за себе си - по този начин даваш малко или много някакъв пример
Всичко зависи от гледната точка и от начина, по който си поднесла информацията. Няма нещо в живота ми, за което да се срамувам толкова, че да не го сопделя с детето си, ако някога поиска да го научи. Иначе съм съгласна с Анда. Различните детайли са за различни възрасти. Не бих разказвала на седемгодишния си син, който боготвори баща си за предишните ми бурни страсти. На този етап мога само да маркирам.
Виж целия пост
# 12
Ще говоря с тях, като му дойде времето, разбира се. Но никога не бих им внишавала, че непременно трябва да изтръшкат целия випуск, за да са куул hahaha Моята майка от рано ме подкова теоретично, за да мога когато и да започна сексуален живот, да съм подготвена Simple Smile В общи линии и двете бяхме на мнение, че една жена трябва да опита от всичко без ограничения Peace Което разбира се включва и разнообразие откъм интимни партньори. Обаче каква стана тя? И двете сме омъжени за първата си любов Blush Живот, какво да правиш? Така че коя съм аз да й обяснявам, че трябва да преспи с петима, за да разбере що е то оргазъм, като не е вярно. Човек не знае кога ще срещне истинската си половинка. Така че да, склонна съм да отговоря на въпроса Peace Не се притеснявам от себе си. Но някак не ми се вярва синовете ми някой ден да ме попитат - мамо, с колко си спала преди татко Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Да. Дъщеря ми е на 19 г. Откакто си има сериозен приятел - все и казвам колко още сериозни ще смени докато намери подходящ. Като реши да го смени с поредния сериозен - запознавам се, преценявам и си казвам мнението и до там. Тя си решава.
Виж целия пост
# 14
Мисля че е много важно да се говори с децата, защото по-добре от нас да получат сексуалното си възпитание отколкото от улицата и неподходящи приятели. Това дали за да си щастлив трябва да имаш повече партньори не мисля обаче, че има нещо общо. При всеки е много индивидуално, ако има любовно разочарование ще съм до него, но няма да му внушавам да пробва с повече за да има повече опит едва ли не. При едни става от първия път, при други от н-тия, важното е да съм до детето си в такъв момент, ще ми тежи ако не споделя с мен, за това и аз ще съм откровена с него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия