Екзотично име?

  • 18 659
  • 105
Здравейте,

Ние определено имаме проблем с името. Чакаме момче и нито едно от българските не ни харесва. Sad Иска ми се да измислим нещо различно, нещо приказно дори, което обаче да не звучи смешно в България. Вие сещате ли се за такива имена?

Мерси за предложенията!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Честно да ти кажа, имам си "приказни" имена, които ми харесват...
Но не мисля, че вървят в български условия.

Ох, пак се сетих за темата за Кикаха  Laughing
Виж целия пост
# 2
поне дай няколко букви за насока
Виж целия пост
# 3
наистина е голям зор за българските мъжки имена.

ако знаеш английски има доста сайтове, в които можеш да търсиш и по значение. като не си обвързана с име или буква, можеш по значение и произход да си ги избереш Peace
Виж целия пост
# 4
Ох, извинявайте, ама това с буквите ми се струва малко смешно... Как да си избера буква? newsm78 То всяко име си има различно звучене, не е до буквата. (Само една буква знам, че не ми харесва и това е Ц).

Може би трябва да дам някакъв пример... Да кажем Уриел или Кай, но не знам как това ще се възприеме в България... Мислите ли, че ще бъде много странно? В другите страни не биха го възприели ака, защото всичко с латински корени е ОК, ама в Бг...
Виж целия пост
# 5
Ох, извинявайте, ама това с буквите ми се струва малко смешно... Как да си избера буква? newsm78 То всяко име си има различно звучене, не е до буквата. (Само една буква знам, че не ми харесва и това е Ц).



имах предвид че няма да го кръщавате на някого и да ползвате първата буква на името му Peace


 Crazy виж ти как попаднах тук
Уриел е от еврейски произход, означава Господен огън, по-разпространената му транскрибция е Ариел, в Израел е доста често срещано.
Виж целия пост
# 6
В момента сме ядосани на всички свекърви и тъщи, така че няма изгледи да го кръщаваме на някого. Laughing

Уриел е много красиво. Уриел е ангел, мисля... И Ариел е хубаво. Уфф... Много искам да е нещо необикновено!
Виж целия пост
# 7
да, Уриел е ангел и то от архангелите, най-висшите доколкото ми е известно. мое лично мнение е, че е много много хубаво да си кръщаваш детето на ангел Wink, още повече, че последната сричка "ел" (или "ил") е Божието име  Peace
Виж целия пост
# 8
Аз много харесвам имена на ангели и бих предложила двете, които са традиционни през гръцки-Михаил и Гавраил, Рафаил/имам колега от счетоводството с това име и му викат Рафи/ също се среща чат пат, но Уриел, те хубаво са го кръстили така ангела, но ти как ще казваш на сина си, Ури, що ли?Ариел също е име на ангел.
С риск да се изразя директно, мога да кажа,че авторката ще бере доста подигравки, ако избере Уриел, пък за горкото дете, не знам.Аз лично, ако имах момче бих го кръстила Михаил.
Виж целия пост
# 9
Уф, права си, не се бях замислила. Много е неприятно с тези подигравки... Гавраил е интересно. Макар че не си го представям...

А Кай как ви звучи? Днес ми дойде на ума. Simple Smile
Виж целия пост
# 10
Според мен ако не си харесвате български имена, то поне се спрете на някакъв среден компромисен вариант, който да звучи добре и в БГ, а и детето да не отнася подигравки.

Кай не е зле Peace
Вместо Ариел или Уриел, аз бих се спряла на Арон или Аарон, въпреки че значението е различно.

На мен ми харесва името Бриан, макар че едва ли бих си кръстила детето в БГ така.

Други предложения, за които се сещам-
Дариан
Елиас
Фабиан

и последно, заповядай във февруарската отчетна темичка Hug

Виж целия пост
# 11
Какво му е лошото на Гавраил, това ми е едно от любимите имена, Михаил също.Габ и Мишо, супер яко.На мен Кай не ми звучи изобщо хубаво, като име от детска приказка.
Виж целия пост
# 12
Ами, какво лошо да има приказно име?

и последно, заповядай във февруарската отчетна темичка Hug

daya9, малко закъснях вече и ме е срам... Embarassed Ама ще взема да заповядам, при вас е весело. Grinning
Виж целия пост
# 13
Какво му е лошото на Гавраил, това ми е едно от любимите имена, Михаил също.Габ и Мишо, супер яко.На мен Кай не ми звучи изобщо хубаво, като име от детска приказка.


нищо не му е лошото, всички свикнаха вече с габриел и затова не го възприемат. а на български си е гавраил.

на мен кай ми харесва, гледай все пак и с фамилията да се връзва. в една от книгите, които четох (или за бременността или за отглеждането не се сещам сега) бяха дадени няколко прости правила в зависимост от сричките на името и фамилията.ако потърсиш из нета може би ще откриеш нещо подобно
Виж целия пост
# 14
Ами, фамилията е Нинов и падна голям смях в мойта компания, какви ли не предложения не получих. Например, като разглеждах списъци с имена, попаднах на името Джинтоник и последва предложение:

Мохито Нинов

Но най-доброто си остава:

Тино Нинов

 Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия