Яслата ни поболя

  • 3 978
  • 50
Момичета, направо съм полудяла вече  Cry Синът ми ходи на ясла от месец и половина, непрестанно боледува, човек не остана от него направо, че и мен заразява! Преди това изобщо не е боледувал, не знае що е антибиотик. Не знам какво да правя, тамън се пооправи за няколко дни, пускам го, след 2 дни пак е болен. Ходи в частна ясла, уж не са много деца, какво е това чудо, не знам. Някакви съвети как да го преодолеем?  Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 1
В началото винаги е така. Лошото е, че постоянно се налага да се дава антибиотик. Аз за себе си реших повече да не го правя и затова си записах детето в детска хомеопатична клиника и за момента съм много доволна. Мой колега ми даде техните координати и ми каза, че тяхната дъщеричка ( вече на 6 г) за 4 години е изкарала 4 гнойни ангини без никакви традиционни лекарства. Смятам и ние да се пробваме по този начин:)
Виж целия пост
# 2
Ходи в частна ясла, уж не са много деца, какво е това чудо, не знам. Някакви съвети как да го преодолеем?  Praynig  bouquet

Спри го от ясла. За цената на частна ясла предполагам ще можеш да намериш и вариант с гледачка, или гледачка + баба. След 6 месеца, или година, може пак да пробваш. Но дето ще се мъчите 6 месеца болни, за мене е по-добре да реагираш веднага и да го спреш - явно не му понася, може би е малък, може би се уморява, може би просто не му харесва.
Виж целия пост
# 3
Оооо, не, страшно му харесва, отива с огромно желание и се чувства добре там  Peace Нямаме баба тук, а вариантът гледачка не ми харесва, предпочитам да бъде възпитаван сред връстници, а не сам в един апартамент. Започвам работа и няма как да го спра, а и той наистина е щастлив там, другите дечица са прекрасни и той много ги харесва. Надявам се, че това боледуване е временно, вече не знам  Confused
Виж целия пост
# 4
затова си записах детето в детска хомеопатична клиника и за момента съм много доволна.
А можеш ли да дадеш коорднати?
Виж целия пост
# 5
Надявам се, че това боледуване е временно, вече не знам  Confused

Надявам се и аз да е така. И все пак съм на мнение, че за да се прекъсне цикъла от боледувания, трябва да прекара известно време здрав. А за тази цел не трябва да е на ясла през този период от време. Дали ще е месец, два или шест, това вече е въпрос на твоя преценка, в зависимост от останалите фактори около вас.
Каквото и да решиш, пожелавам много здраве и усмивки на детенце Peace
Виж целия пост
# 6
Леи, както казва един мой приятел- доктор-
детето трябва да си изгради имунитет.
Ще боледува. Няма начин да не боледува. Това е нормално.
Имунната система трябва да се закали и по- добре
това да стане сега, откалкото в училищна възраст.

Давай му повече витамини и имуностимуланти Peace
Виж целия пост
# 7
Надявам се, че това боледуване е временно, вече не знам  Confused

Надявам се и аз да е така. И все пак съм на мнение, че за да се прекъсне цикъла от боледувания, трябва да прекара известно време здрав. А за тази цел не трябва да е на ясла през този период от време. Дали ще е месец, два или шест, това вече е въпрос на твоя преценка, в зависимост от останалите фактори около вас.
Каквото и да решиш, пожелавам много здраве и усмивки на детенце Peace

Сърдечно благодаря, дано нещата се подобрят  Peace Преди да го пусна, ще му давам една седмица Изопринозин, после ще направим онази терапия с едни ампули, дето се пият до края на декември и стабилизирали имунитета. Благодаря за вниманието   bouquet
Виж целия пост
# 8
Боледува от какво?
Защо не поговориш с госпожите? За да е болен след 2 дни, значи причинителя/заразителя е на лице. Колкото и да е подсилен организма, има ли заразител, не го прескача.
Виж целия пост
# 9
Мислиш ли, че не съм говорила поне сто пъти с директорката? Оказа се, че всички други деца са на ясла, здрави.
Боледува от разни вирусни неща с високи температури, разстроиства, повръщания, гнойни ангини....Все бурни и гадни неща. Явно, обаче, се водят недоизлекувани деца. Сега директорката поиска от всички да занесат гърлен и носен секрет(изследвания). Ще видим къде ще му излезе краят  Tired
Виж целия пост
# 10
Спокойно, всички боледуват. Опааа, единствено тук във форума чух за такива които не боледуват, но те са 2-3.
Т.е. масата боледува - няма оправия!
Варианта с прекъсването не те устройва. Добре де, ами като почнеш работа и като трябва да си останеш вкъщи при болното дете. Това ще се случва всеки месец, да не казвам и по два пъти..., как ще се оправяш с работодателя?
Виж целия пост
# 11
Много неприятно е такова често боледуване.
Дано мине и замине и не ви достига вече  Hug
Виж целия пост
# 12
А на тези доктори, дето разправят за "каляването на имунната система" изобщо не им вярвам. Те говорят това, което е приемливо в днешно време. Какво да каже този доктор, ако майката се връща на работа и няма кой друг да гледа детето? Нали и той не иска да губи пациенти!
Хубаво си говорят те за изграждане на имунитет, но нещо бъркат в сметката, според мен. Едно е детето да е в контакт с 5-6 човека и в обичайната си среда, друго е да е с още поне 10 бебета като него и постоянно да има източник на инфекции.  За мен има значение дали организмът ще е бомбардиран с вируси и бактерии на годинка, на три или на пет. Имунната система съзрява с времето и от самосебе си. Чела съм, че били нужни 7 години за относителното съзряване на имунната система. И по този случай, давай, "калявай" я от крехка възраст с постоянното излагане на инфекции! Получава се един порочен кръг - детето не се е оправило съвсем, имунната му система е разбутана не само от инфекцията, а и от изпитите лекарства и е по-податлива на следващи атаки, които има в изобилие в яслите и градините.

Ваша си работа. Но за мен това "каляване" на имунната система е един докторски мит. Само ще попитам нещо - защо децата, отраснали на село са по-здрави от градските деца? Не е само от чистия въздух и по-добрата храна.
Виж целия пост
# 13
Ужас е направо с тези болести!
Мойта дъщеря тръгна на ясла от 1 септември, от което време 3 седмици си седя вкъщи. 2 беше болна - висока Т, кашлица, запушен нос. Третата се водеше здрава, но не я пуснах, за да се съвземе малко. В понеделник като отидохме, отвътре се чува хор от кашляне направо. Да не говоря, че и едната лелка и тя кашля като магаре. Сега да видим колко време ще ходи. Мисля си, че до седмица пак ще сме на домашен режим  Sad Хем зле за детето, хем мойта работа отива подяволите така...

П.С. Аз съм дете израсло на село, хранено с домашни неща, никога не стъпило в ясла или градина и съм вечно болна, всеки вирус ме поваля. Моето дете също прекарва два дни седмично на село, яде домашно кисело мляко, зеленчуци, плодове, яйца - и тя е болнава. Още преди тръгването на ясла си беше такава. Според мен, нещата са индивидуални. Естествено, че не е прекрасно да са постоянно болни децата, но тръгването на ясла е решение, което се взимапоради комплекс от причини.
Виж целия пост
# 14
Получава се един порочен кръг - детето не се е оправило съвсем, имунната му система е разбутана не само от инфекцията, а и от изпитите лекарства и е по-податлива на следващи атаки, които има в изобилие в яслите и градините.
Това съм се замислила и аз напоследък. Когато се дават разни имуностимуланти и какви ли не медикаменти организма не привиква ли на готово с външна намеса, вместо да се приучава сам да се бори с вирусите и т. подобни? А в един момент, когано се спрат тези препарати, тогава какво ще стане? Организма няма да знае как да реагира, защото ще му липсва опит. Аз на малкия му давам само витамини от време на време и нищо повече! Имуностимуланти, антивирусни имунизации... не мисля да го тъпча с тях. И се надявам, да не се налага! Вярно е, има по-болнави деца, има крайни случаи - за тях - добре. Но за останалите? Да им се затормозяват дробчета и бъбреци, и всичко останало?!  newsm78 Но това е въпрос на личен избор!
Желая на всички дечица много здраве, весели игри и щастливи усмивки!

Ваша си работа. Но за мен това "каляване" на имунната система е един докторски мит. Само ще попитам нещо - защо децата, отраснали на село са по-здрави от градските деца? Не е само от чистия въздух и по-добрата храна.
Е, моето детство(в наистина детските години) е преминало поне 50% на село, при баба и дядо. Имам прекрасни спомени!  Grinning Но до 5 годишна съм била много болнава. Оказало се, че проблемът идва от сливиците. Извадили ги и трите и съм се оправила. От тогава много трудно се разболявам, но разболея ли се, трудно ми минава. Та чистия въздух и по-добрата храна са от много голямо значение. Защо, на село не им ли дават имуностимулатори? Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия