Холандска тема - 27

  • 20 286
  • 282



това сме ние: Hug

Morki 01.08 - Ан-Мари 30.03.2007
Мопси 10.12 - София 08.01.2007
Milika 06.04 - Ариена Слава 29.10.2007
megan79 - 09.02 Елисе 13.06.2006, Емма 25.06.2008 
Marieta 13.12 - Мартин 15.09.2005
Милен@ 07.01 - Александър Юлиъс 08.03.2004
kartinka 04.08 - Себастиан 22.07.2006
kariluis 01.12 -  Александър Ерик 06.07.2005
Mari-7 08.09 - Калина Кроон 07.03.2007
sterje 25.05 - Ванко 03.10.2002
звездичка 02.04 - Ерик 22.05.2007
eddita 21.01 - Максим 14.03.2007, Алекси 10.07.1996
Kalina_I 28.09- Александър 20.09.2007
SaraJK 20.02 -  Даниел- 25.10.2002, Рубен 20.01.2005 Томас- 12.11.2007
Илче - Виктор 26.04.2006
asotirova - Яков 10.01.2006
puh golqm - Ангел 17.06.1998
mimkata - Станислав 30.08
A.A.M.Belev - Алекс 28.09
fata morgana - Джордана и Мариза 15.08
windy [YES]
mimkata
мими 23
dimitiya
red_girl8602



полезна информация:
- Данъчната служба;
- Българско посолство в Холандия;
- NUFFIC- Холандска организация за международно сътрудничество в областта на висшето образование;
- Клуб на българските студенти в Холандия - Информация за кандидатстване в Холандия и контакти на много български студенти;
- Холандската служба по имиграция и натурализация;
- Министерство на правосъдието на Кралство Холандия;
- Правителство на Холандия;
- Целта на този сайт е да внесе повече яснота относно възможностит … Кралство Холандия;
- Всичко за Холандия
- българско училище в Холандия
- български магазин в Хага

предишни теми:

тема 1
тема 2
тема 3
тема 4
тема5
тема 6
тема 7
тема 8
тема 9
тема 10
тема 11
тема 12
тема 13
тема 14
тема 15
тема 16
тема 17
тема 18
тема 19
тема 20
тема 21
тема 22
тема 23
тема 24
тема 25
тема 26
Виж целия пост
# 1
Хоп, първа Party
Звезди, мерси Hug
Виж целия пост
# 2
Пу, втора!
Звезди,  Hug !
Милена, няма да разхищаваме виното, я.  Joy
Днес записах Софи на гимнастика, малко да поизразходва енергия, че е доста активна.
Знаете ли някъде да продават детски възглавници (малки)? Софи само ни краде възглавниците и си ги слага в леглото. В Пренатал няма (има само големи ).
Виж целия пост
# 3
Мопси-в Леен Бакер,Ксенос,даже и в Блоккер има малки възглавници.Не са скъпи и могат да се перат в пералня (което за мен е много важно,понеже съм алергична).

Аз имам един тъжен въпрос.Някой от вас има ли опит с организиране на погребение в Холандия?Или изобщо някаква информация какво се прави в такива моменти,на кого се звъни,кой се занимава с такива неща?
Моят свекър е много зле и е в болница.Свекърва ми ми се обади преди малко и плачеше.Не искаше да се обаждам на мъжа ми,обаче тя ми се стори много изплашена и му звъннах.Той е единствено дете и понеже работи на час и половина път от вкъщи,вероятно в случай на нужда ще трябва аз да реагирам, а нямам никаква идея какво се прави ( освен да се каже някоя успокоителна дума).
Свекитата откакто имат внуче много ме обичат,но изведнъж за месец остаряха с голяма скорост.Свекърва ми не кара кола, аз нямам книжка, а тя ме помоли да отида с нея до болницата,понеже се страхува да е сама.
Виж целия пост
# 4
kartinka, много сила ти пожелавам Hug Ние се бяхме свързали с погребално дружество и вече те поеха нещата в свои ръце, вкл. уведомяването на разни инстанции за смъртта. От нас се искаше да си кажем само предпочитанията и да разпратим картичките на хората. За сега не може да направите много освен да чакате и да проверите дали застраховката на свекър ти за погребение покрива всички разходи. Ако имате вече конкретно погребално дружество в пред вид още сега може да се свържете с тях и ако имате неизяснени въпроси, те ще ви дадат вече информация.
Много е труден един такъв момент за семейството, но поне погребалното дружество урежда доста от нещата вместо вас.
 Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 5
Пу, втора!
Звезди,  Hug !
Милена, няма да разхищаваме виното, я.  Joy
Днес записах Софи на гимнастика, малко да поизразходва енергия, че е доста активна.
Знаете ли някъде да продават детски възглавници (малки)? Софи само ни краде възглавниците и си ги слага в леглото. В Пренатал няма (има само големи ).
Сладурка си ти голяма Hug
За гимнастика не знам, но си мислех дали да не запиша Алекс на курс по танци Thinking Не за друго, просто в списъка за извън- училищни мероприятия за деца на неговата възраст имаше само това и балет. Е, на балет няма как да го пратя Joy Но на танци... Thinking Половинката, обаче е категорично против Crossing Arms Crazy
А възглавници купихме от Икеа, като му обзавеждахме стаята yes
Виж целия пост
# 6
kartinka Hug Hug

 аз също ще записвам догодина Ерик на танци Crazy.... но трябва да е навършил две.... търсих акво друго може да се прави в момента, ама освен плуване друго няма... а аз  не съм за бански  Joy
в тази връзка днес бяхме на консултация и там успях да направя един словесен двубой... относно маргарина и вит. Д Crazy , но се оказа, че ще имаме посещение  в къщи и ще ни информират с какво могат да се занимават холандските деца Mr. Green ( подчерта го ушепрободно) Rolling Eyes
оказа се,ч е за 4 месеца сме порастнали с 9 см и 2 кг Flutter

запознахме се със две съседки - много л
безнижени , вдовици на 65+ Whistling..както каза мъжО ми... има места където живееш години и не знаеш кои са ти съседите, а тук за 2 дена с всеки си се здрависал Party Party


Виж целия пост
# 7
И аз да се запиша! Тук в Бг се чустваме страхотно,едни жеги са,по къс ръкав ходим! Но това не ми попречи да се разболея,та сега съм на антибиотик! Иначе се готвим за първата годинка на Анна! Всичко е поръчано,дано нещо не се провали в пос;едния момент! Е чао за сега и  Hug за всички!
Виж целия пост
# 8
Привет и от мен.
Цитат
Абе, Мопси, те нали пият и плюят на дегустацията. Как да се напият, а ако ти ще си го пийваш за да не става зян е друг въпрос 
ами сори но много смешно ми стана Joy hahaha Joy.Този уъркшоп иначе ми изглежда много аристократичен Wink.
Мопси да разправяш после как върви като се запишеш.
Миленски мерси,че разказа за курса.За толкоз кратък срок много неща са ви показали.За второ дете нямаме планове.Чудя се дали някога ще се навия на още.Не,че не ми се иска но не ми стиска.
Най-голямото парче торта винаги да е за шефа на половинката ти Mr. Green.С повишението после ще е по-лесно  Wink.За рождения ден на Ариена няма да сме много хора,само фамилията най-вероятно.Търся менюта с разни хапки,предястия но въпреки огромното ми желание сама да приготвя всичко не виждам как ще стане.Чувствам се адски изморена напоследък и това определено рефлектира на всичко което правя.Имам още време дотогава,дано си заредя по-бързо батериите.
Картинка много силни дни ви пожелавам.
Звезди какво за маргарина?Аз такова чудо в нас не купувам.
red_girl8602 бързо оздравяване ти желая и много красиви моменти на рожденият ден на Анна.Тук времето е предимно преобладаващо Joy
Лека на всички.

П.С Момичета за Коледа ще си разменяме ли картички?
Виж целия пост
# 9
Здравейте, мили момичета! Много ви благодаря за информацията относно климата в Холандия!
Лека вечер ви желая и всичко най-хубаво!
Виж целия пост
# 10
Ами всеки се заплеснал и сме пропуснали рожденият ден на Ванко. newsm59  party023  bigdance2Стерече да ви е жив и здрав малкият юнак и много  newsm67  ura danceповоди за гордост.
Виж целия пост
# 11
Звезди какво за маргарина?Аз такова чудо в нас не купувам.
  така и трябва... хич не е полезен  Peace
Виж целия пост
# 12
Аз предпочитам танците пред каквито и да било спортове.До нас намерих една танцова школа, но е за деца над 4 години.
В предишната работа на мъжа ми имаше много купони,все с половинките.И като се развихрят тия ми ти огромни холандки по 2 метра,дето ходили на танци, а мъжете,горките,стоят и потропват на едно място,все едно играят ролята на дървото, на което му растат корени.Много смешна гледка.
Та, от тази гледна точка съм много за това момчетата да се научат да танцуват,оказва се много полезно.
Аз да се похваля-докато бях бременна научих мъжа ми да танцува танго,понеже преди да забременея ходихме на  едно от служебните партита и се наложи да танцувам с танцъора от трупата,понеже мъжа ми не умееше и го беше срам.Сега даже му харесва и не ме настъпва повече.Да си намериш партнъор за танци,дето да ти пасва на ръста си е голям проблем,сериозно.
Виж целия пост
# 13
От доста време не се е появявала Стеречето Thinking Със закъснение, но от сърце пожелания за здраве, радост и щастливо детство  bouquet

red_girl8602, весело изкарване на рождения ден Hug На теб- бързо оздравяване!

Милика, то доста от хапките може да ги купиш вече готови- има какви ли не пълнени маслини, кубчета от кашкавал и хляб, пушената сьомгата, моцарела, др. Щом ще сте семейно, няма нужда от престараване Grinning
Изглежда е от времето, защото и аз се чувствам много уморена Tired Чудех се дали да не си взема някакви витамини Thinking

Звезди, може съседките сами да ти предложат да гледат Ерик от време на време Wink Нали и аз си имам една такава съседка. Много е мила, но от време на време е и малко досадна с постоянното любопитство Crazy А като дойде на кафе я оставям само тя да говори и така не се застоява много Joy

Картинка, браво на теб за тангото yes
Виж целия пост
# 14
Звезди, може съседките сами да ти предложат да гледат Ерик от време на време Wink Нали и аз си имам една такава съседка. Много е мила, но от време на време е и малко досадна с постоянното любопитство Crazy А като дойде на кафе я оставям само тя да говори и така не се застоява много Joy

добре са дошли Crazy... хич няма да откажа гледане, след тази почивка в Бг ми идва доста нанагоре сега Embarassed

kartinka
 така е ама трябва да ти идва отвътре да танцуваш... Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия