качеството на извършените ремонти в детските градини

  • 624
  • 2
Здравейте!

За първи път започвам тема, надявам се да съм на правилното място.
Става въпрос за (най-после!) приключилите ремонти и по-точно за това как са те изпълнени. Обръщам се към всички вас с молба да отговорите на въпроса как намирате резултатите от ремонтите.
В нашата детска градина положението е трагично, без преувеличение. Просто не можех да повярвам на очите си. Първата ми мисъл беше - "те подиграват ли се с нас, или какво?". "Ремонтирани" са тоалетните и кухнята. Видях само една от тоалетните, но това ми стига. Първо, направено е без никаква мисъл, разположението на кабинките е променено, незнайно защо, сега обаче е доста по-зле. Второ, всичко вътре е криво, плочките  не са равни, фугите са с различна ширина, батериите на мивките са накриво - не знам какви "майстори" са се вихрили, но очевидно не са били плочкаджии.... Трето, изпълнено е с най-нискокачествени (евтини) материали - плочките на пода със сигурност не са "плочки за под в мокри помещения" (т.е. със защита срещу подхлъзване), и направо изтръпвам, като си помисля как някое дете може да се пребие; преградите между кабинките са направени от материали, които струват макс. 100лв (няма да ви ги описвам), и е въпрос на дни да се разпаднат...
Ами ще спра с описанието, няма смисъл повече.  Едно само е сигурно - не ти трябва да разбираш от строителство, за да видиш, че всичко там е сбъркано. Ремонтът не е донесъл никакво подобрение, по-скоро напротив.
С мъжа ми сме бесни, защото на всички ни е ясно за какво става дума. Твърдо сме решили да не оставим нещата така, да проследим по веригата, да потърсим отговорните. Знаем, че тези ремонти са възложени в резултат на спечелени търгове, които са проведени от общините. Ще се постарая да разбера каква е точно тръжната процедура, какъв  е бил бюджетът, как е избран изпълнител, каква е спечелилата оферта, кой "приема обекта"... Но вие бихте могли да ми помогнете като ми кажете какво е положението в другите ремонтирани детски градини (независимо от това в кой район сте)
Нашата градина е в район Красно село. Предполагам, че във всеки район е избрана една фирма, но може да са и повече от една. Така че не знам дали нашият случай е изключение, но това ще се разбере, ако отговорите на моя призив.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Сега за сега ремонтът в ДГ на дъщеря ми ми се вижда качествено направен, т.е. не е започнало нищо да се разпада  Mr. Green
Друг е въпросът, че смениха дограмата, а оставиха фасадата не санирана.
В момента мазилката продължава да се руши и не се знае кога може да пострада някое дете.
Виж целия пост
# 2
В нашата градина още не съм видяла с очите си какво е качеството на ремонта, но вчера разбрах, че "новата" тоалетна на една от групите вече е запушена, а докато бяха още сборни групи, в една от новите стаи избила тръба и всичко трябваше да се прави наново. Двор нямат вече - строителна площадка е и добре поне, че градината е в парка и ги водят там на разходка. Така щяло да продължи поне 2-3 години.Дъщеря ми е вече предучилищна и все ще избута 1 година така, ами горките дечица, които сега започват? Просто остават без двор  Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия