Подправка "Lemon & Pepper"

  • 2 290
  • 23
В Щатите тази подправка е доста популярна, представлява настъргана лимонова кора, изсушена и смляна смесена с едро смлян чер пипер. Скоро я открих и много ми харесва вкусът и. Ако сте я ползвали ще се радвам да получа някоя рецепта. Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Към натрошено сирене  Peace
сиренето го натрошавам и слагам около 1 с.л. кисело мляко и бъркам да стане кремообразно. може и с масло...
слагам подправката.
после ядем с препечени филийки.

за пилешко на скара също много подхожда Peace
Виж целия пост
# 2
аз я слагам в супи, гювечи, ястия с яйца. И на мен ми е от любимите. Имам колекция от почти всички подправки продавани по магазините, друга любима ми е лук+червени чушки+къри.
Виж целия пост
# 3
Аз също я използвам много, но най-вече за пилешко месо.
Виж целия пост
# 4
И аз я ползвам много. Предимно за пилешко или риба
Виж целия пост
# 5
Аз също я ползвам тази подправка, в меса и риба, но тук е акцент и за това ти предлагам тази симпла, но много вкусна рецептичка Peace
Виж целия пост
# 6
Звучи интересно, как съм пропуснала  ooooh! Мисля че ще подхожда на всякакво месо на скара, просто добавяш в марината. Хреса ми и идеята на asyalein(както винаги  Heart Eyes  Laughing ). Само да попитам софиянките, откъде си я набавят въпросната подправка?
Виж целия пост
# 7
Искам предварително да се извиня за въпроса, но бихте ли ми казали къде в БГ можем да открием тази подправка.
Фен съм на подправките и ме заинтригувахте. Ако ми покажете и как изглежда ще Ви бъда много благодарна  Hug
Виж целия пост
# 8
Купувам я от ужасния магазин Европа, в стандартно стъклено шишенце е, не се сещам на коя фирма обаче....
Виж целия пост
# 9
Erica - благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 10
Ерика, и аз ти благодаря, Hug  ще видя обаче кога ще имам път дотам  Tired
Виж целия пост
# 11
аз си я правя... Wink

настъргвам кората на необработен лимон и добавям току-що смления пипер.
прясна е доста аромантна, правя само колкото ми трябва.

пробвала съм да правя пилешко филе на скара, като добавих и кора от лайм.
ароматът беше божествен Crazy
лаймът има леко канелен оттенък...

незнам дали подправката е типично американска (по-скоро се съмнявам), но италианският деликатесен магазин предлага дипове с тази подправка  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Ох, вярно, че може да се направи, все пак е само лимонова кора и черен пипер. Това ми е по-лесно от ходенето до Европата  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Моята специално освен лимон и пипер има и нещо като вегета, но ако не можеш да си я купиш готова, идеята да си я направиш е добър вариант. Някъде четох , обаче, че кората се пече след настъргването newsm78
Виж целия пост
# 14
не я бях чувала,но като ходя до Пикадили ще проверя дали я има там,пък ако не -прочетох как да си я направя Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия