За полиомиелитната ваксина

  • 687
  • 3
Здравейте! Дъщеря ми е на 1г.и 9м. и преди около два месеца педиатърката й постави ваксина"Priorix"-полиомелитна. Този прием беше 5 поред от раждането й досега. Когато започнах да подготвям документите за детска ясла поисках картона на детето, за да направя копие на имунизациите, както са изискванията за прием в яслите. И какво беше учудването ми когато видях че въпросната ваксинация е зачеркната с коректор в картона на дъщеря ми а всъщност беше направена. Попитах сестрата защо е така а тя ми каза, че щели да я впишат по късно. Подготвих си документите и когато заведох детето на ясла директорката ми каза, че въпросният 5 прием отдавна е отпаднал. Фактът, че педиатърката се е опитала да изтрие данните от картона и това, че на всички въпроси ми отговаря с шикалкавене ме кара да мисля, че нещата не са съвсем наред. Моля ако има хора във форума, които са запознати или са лекари да ми отговорят има ли някаква опастност за детенцето ми от това че е ваксинирано един път повече от утвърденото, както сега така и в по далечен план. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
5я прием на полиомиелит е отменен от януари 2007г,така че всички деца родени преди 2005г си имат 5 приема.Не мисля,че ще има проблем за детето.Просто е било излишно,а педиатърката ти явно е разбрала по-късно и нещо се е шашнала.Истината обаче е, че на много места все още я поставят/5ти прием/.
Виж целия пост
# 2
Не, не е проблем.  Peace
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много! Поуспокоихте ме. Душичката ми се беше вързала на възел от страх. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия