ВИП стаите в болниците

  • 2 319
  • 22
При какви условия може да се вземе ВИП-стая в болницата след раждане?Само заплащане или и друго?Чувала съм,че в такава стая може да си вземеш придружител.Може ли "придружителят"да бъде по-голямото дете?(Понеже моето няма кой да го гледа,пък може и да не се отбие)И може ли да си вземеш бебето в стаята ако по принцип в дадената болница няма такава практика(бебетата са отделно)?Ако няма достатъчно стаи кой е с предимство?
Виж целия пост
# 1
Незнам за кьде става вьпос,може би навсякьде е различно,но аз мога да ти отговоря на някой от вьпросите за АГ-Варна.Условието е само и единствено заплащането PeaceПридружител може да има при тебе(пак срещу заплащане).Бебето може да си е при тебе,ако се чувстваш добре.Но незнам по вьпроса с по-голямото детенце.Мисля,че трябва да питаш в конкретната болница, в която ще раждаш.Успех и леко раждане  bouquet
Виж целия пост
# 2
Предполагам, че на различните места има различни практики.
Там където аз раждах, Пловдив, частна клиника, заявих, че ще искам ВИП стая още доста преди термина ми. Един ден поисках посещение из помещенията, за да съм наясно къде отивам и какво е положението и тогава, след като разбрах, че има възможност за такава стая, предявих желание към нея. В стаята има тв, мивка, маса и столове, както и две легла. Много чисто и уютно, въпреки че се намираш в клиника. Едното легло е за родилката, другото за евентуалния придружител. Мъжа ми остана да спи при мен 2 вечери, като дори му предлагаха и на него храна и то доста добра. За ВИП стаята допълнително не съм плащала, платихме само за двете вечери, в които мъжът ми спа при мен, като храната си влизаше в цената 50лв.
Бебето си беше при мен от самото раждане. За дете незнам...
Виж целия пост
# 3
Със сигурност на мястото,където евентуално ще раждаш биха ти дали подробна информация.За дете обаче много се съмнявам...
Все пак доколкото виждам,след 6 месеца започвате с бебеправенето,а до раждането може да настъпи някоя новост.
Виж целия пост
# 4
Aз бях във ВИП стая срещу заплащане и даже бях и сама в стаята-доволна съм.
Виж целия пост
# 5
във АГ-Варна вече са ти описали как стоят нещата -заплащаш ,имаш придружител до теб -никой не ограничава кой и колко ще си стои при теб.За дете ,а в твоя случай направо си става въпрос за едно едва-едва порастнало бебе newsm78едва ли има такава алтернатива.Обаче нищо не пречи да проучиш ,да се уговориш ако трябва ,да си издействаш нещо специално за теб.От опит глава не боли ,пък и ще си наясно как ще се развият нещата.Успех  bouquet
Виж целия пост
# 6
Все пак доколкото виждам,след 6 месеца започвате с бебеправенето,а до раждането може да настъпи някоя новост.

Най-много да се отбие,но това няма много да помогне.Таткото е на работа по цял ден и ако пропусне 2-3 дни,губи редовни клиенти,а бабите не са много надеждни...
От Харманли съм и миналата година правиха ремонт в болницата(наложи се в последния момент да се юрнем до Хасково)След ремонта незнам какви са условията,преди нямаше въобще ВИП стаи,а бебетата и майките бяха отделно.
Виж целия пост
# 7
Чак сега видях,че вие ще започвате с опитите за бебе след 6 месеца(помислих,че си бременна и след 6 месеца ще раждаш ooooh!)Ми то до тогава е толкова дьлго време,има голяма вероятност детето вече да се е отбило(ще бьде кьм 3 годишно).Не ме разбирай погрешно,ама тя твоита работа"рибата в морето,тигана на огьня"(и аз иньче ти пожелах леко раждане Embarassedкат не гледам)
Виж целия пост
# 8
Аз не бих допуснала присъствието на външно дете в родилно отделение. И не мисля, че някой здравомислещ и отговорен доктор би ти позволил подобна лудост. какво означава "няма да се отбие" - ми ще отбиеш първото преди да почнеш да правиш следващото и готово - няма проблеми. Не може да водиш развъдник на бацили - какъвто е едно малко дете, контактуващо с други, излизащо, ходещо, лапащо неща, при новородено. И какво, серийно ли ще ги кърмиш? Кое до колкото се добере, кое колкото успее да се пребори да изсмуче? Вярно, кучетата, прасетата и редица други животни постъпват точно така с децата си - на принципа на свободната конкуренция, пък което оцелее, но хората обикновено не правят така...
Виж целия пост
# 9
Така или иначе,дали ще са в контакт от 1вия или от 3тия ден,разликата не е чак толкова голяма,че да причиня на детето си такова нещо(отбиване).А по-горе писах,че не е кърменето основният проблем и отбиванетот няма да реши нищо.
Виж целия пост
# 10
Има вероятност да не ти разрешат, защото голямото дете ще ходи, ще пипа, ще пречи на лекари и сестри. Наистина няма значение дали голямото и малкото дете ще са в контакт от първия или от третия ден, но голямото ще се побърка три дни затворено в една стая. А и може да се наложи да отанеш с бебето по-дълго в болницата. Пък и разни дребни неща като хранене за голямото дете ( дори да не си го отбила, няма да може да е само на кърма, все пак ще е на около три години), водене до тоалетна, разходки. Ако бебето е постоянно при теб няма да може да извеждаш голямото дори в двора на болницата. А и средата в болницата си е потискаща. Наистина за едно дете е най-добре да си е до мама, но понякога трябва да се направи компромис.
Виж целия пост
# 11
Аз не бих допуснала присъствието на външно дете в родилно отделение. И не мисля, че някой здравомислещ и отговорен доктор би ти позволил подобна лудост. какво означава "няма да се отбие" - ми ще отбиеш първото преди да почнеш да правиш следващото и готово - няма проблеми. Не може да водиш развъдник на бацили - какъвто е едно малко дете, контактуващо с други, излизащо, ходещо, лапащо неща, при новородено. И какво, серийно ли ще ги кърмиш? Кое до колкото се добере, кое колкото успее да се пребори да изсмуче? Вярно, кучетата, прасетата и редица други животни постъпват точно така с децата си - на принципа на свободната конкуренция, пък което оцелее, но хората обикновено не правят така...
Не е по темата, но katiABV не знаеш за какво говориш, ама въобще. Аз кърмя и двете си деца, вижда се кога са родени и с каква разлика. Нарича се кръмене в тандем, пообразовай се малко!
Виж целия пост
# 12
Вярно, кучетата, прасетата и редица други животни постъпват точно така с децата си - на принципа на свободната конкуренция, пък което оцелее, но хората обикновено не правят така...

Точно кучетата и прасетата първо натирват едното поколение да се спасява и тогава правят и кърмят следващото  Mr. Green Не съм виждала куче да кърми новородено кученце и куче на 1 година..
Хората сме по-висши същества и следователно можем да се справяме с по-сложни ситуации  Crazy

Ама много глупости пишеш  ooooh!
Виж целия пост
# 13
Не е по темата, но katiABV не знаеш за какво говориш, ама въобще. Аз кърмя и двете си деца, вижда се кога са родени и с каква разлика. Нарича се кръмене в тандем, пообразовай се малко!

Възхищавам се на такива майки!  bouquet
А как направи така,че първото да не се отбие докато си в болницата с второто?
Виж целия пост
# 14
just_an_ODDalisque, според мен се тревожиш от рано Simple Smile Децата се променят много бързо, пък и условията в болниците, за щастие, вървят към по-добро Simple Smile
Аз лично за себе си ще търся вариант да ме испишат максимум един ден след раждането (ако всичко е наред с мене и с бебето) и визможност таткото и баткото да ме посещават в това време. Предполагам, че ако всичко е наред все ще се намери кой да гледа детето 1-2 дни. А голямото кърмаче няма да се отбие толкова лесно, дори и ако седмица-две те няма Simple Smile
katiABV, това за "развъдниците на бацили" е толкова глупаво и необосновано, че чак ми е забавно, явно според теб малките деца са едва ли не заплаха за здравето на човечеството, в едно с токсичните им изпражнения, в пъти по-опасни от кучешките и котешки такива Simple Smile Здравомислещите и отговорни доктори по света отдавна позволяват на по-големите деца да посещават дори недоносени и болни бебета в интензивното. Дори при най-малката възможност бебето се вади от кувьоза и родителите, другите деца в семейството, бабите и дядовците биват окуражавани да го гушкат! С очите си го видях това в САЩ, сина ми беше 1 нощ в интензивното. Там има само 2 изисквания-всеки, който влиза да си измие ръцете със сапун и да няма повече от 2-ма човека при всяко бебе едновременно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия