Иска да се приспива само на гърда;дайте идеи

  • 1 107
  • 19
Здравейте,
за приспиването е изписано доста, но изпробвах всичките ми познати методи,и направо полудявам денем. Бебката не иска залъгалка в никакъв случай, вече и лашкането почти не помага; сложих играчки-действа в 1 процент от случаите; дори и в количката на разходка трудно заспива-то е едно мрънкане, реване....Вечер заспива веднага след ядене, и няма проблем; обаче през деня полудявам-напоследък виси по час на гърдата. Днес я сложих в кревата, уж беше заспала, отвори очи и рееееев. Доскоро спеше по корем, заради коликите, и като я потупам по дупето заспиваше,сега и по корем не иска. Дайте идеи  и съвети моля.
Виж целия пост
# 1
Водичка даваш ли?
Виж целия пост
# 2
и ние сме така заспиваме само на гърдата не иска нито шише нито залагалка. Като я оставя на креватчето се събужда и започва да реве.
Виж целия пост
# 3
Ами... Може просто да не й се спи толкова. Да има нужда от забавление, не от сън. На тази възраст синът ми спеше 3 - 4 пъти през деня за по 5 - 15 минути. Н никога не съм го приспивала - нито като малко бебе, нито сега. Спи, когато му се спи.
Виж целия пост
# 4
Ами не си пада много по водата-пие 1-2 лъжички максимум, най-вече давам след хранене да си плакне устата. А че й се спи съдя по това, че мрънка, търка очите и нослето, прозява се. Не ми се иска да я приспивам на гърда, най-малко заради преяждането-едвам се отървахме от коликите.
sisi_alex04 -моята е същата-оставя я, събужда се и рев. Ти какво правиш в този случай? На кърма ли сте?
Виж целия пост
# 5
заспиването на гърдата е напълно нормално Peace
Виж целия пост
# 6
Дори и когато сме на разходка, например?
 newsm78
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми и до сега заспива основно на цица  Grinning
Чудя се, като спрем с кърменето, как ще заспива.
Виж целия пост
# 8
Бу6онка, Момчил заспиваше на гърда до 1.4 г . Mr. Green Когато беше на 3-4 м ,като твоята сладурана имахме такъв период. За излизане процедирах така. Обути ,облечени и двамата в коридора до количката..... :crazy , давах да суче, слагах в количката и веднага тръгвахме ,защото ако спрях да люшкам започваше рев  Mr. Green........Чудеса ти казвам  #Crazy . Ще мине и при вас   bouquet
Виж целия пост
# 9
Темата като че ли е повече за кърмаческия, но няма значение.  Съвсем нормално е толкова малко бебче така да заспива. Моят юнак до 2 г. заспиваше с кърмене, но пък на разходка не беше проблем да заспи, особено в слинг.
Особено ако още я мъчат колики е нормално да иска да се кърмите по-дълго  Peace
Виж целия пост
# 10
Все едно че моето бебе описваш - вечер заспива без проблем, но през деня само на цица и задължително трябва да спя с нея, защото махна ли се веднага се събужда.. Навън също е трудно, вече я возя в кошчето за кола и е малко по-добре, че има видимост и зяпа наоколо преди да и се доспи и пак понякога мрънка, но повече заспива отколкото в коша за новородено.
 Аз се надявам, че е период и ще отмине, нека мамите с по-големи бебета кажат кога се научават да спят сами.

Защо не дойдеш пак в отчетната ни темичка? Simple Smile
Виж целия пост
# 11
По мои наблюдения от познати бебета и от личен опит съм забелязала, че третият и четвъртият месец са малко критични откъм заспиване. Моя бебишор по това време го приспивах за около час - на ръце или с яко друсане в количката, плюс пеене - и спеше за около 20 минути. След този период нещата се пооправиха. Още не заспива самичка, де, пак се друсаме в количката, само на ръце вече отказа, не й е удобно. Но заспива за около 5-10 минути и спи между половин час и час и половина.

Моето мнение е, че бебишорите така или иначе трябва да спят, някои не могат самички и трябва да им се помогне. Щом заспива на цица - ами даваш цица. Ако заспива с люшкане - люшкаш. И така... Иначе имаш едно изнервено недоспало бебче, което мрънка и къса и твоите нерви. А ако се окаже този период малко по-дългичък, отколкото се надяваме - какво да се прави... Няма да се кърмите до първи клас, все някога ще отмине Simple Smile

Не се отчайвай, приспивай го, както му е удобно и отвреме-навреме пробвай някой друг метод. Бебетата се променят, променят и предпочитанията си и по някое време ще намерите друг начин за приспиване, който ще е удобен и за двечките Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Докато се кърмехме, все на гърда е заспивал, пък не ми е тежало това... Дори се радвах, че имам сигурен и незаменим метод да го приспя.
Не виждам какво те притеснява в това... newsm78
Виж целия пост
# 13
Здравейте, нашата дъщеря е на почти 3 месеца и само и единственно на гърдата заспива. Няма спасение, надявам се като порасне още малко и почне да се заиграва повече с играчки да се поуспокои малко. иначе вечер никога по рано от 24 часа по нейно желание не заспиваме без цица, лягам до нея давам гърдата и така заспива, а понякога и мама заспива така  Grinning.
Виж целия пост
# 14
Мдааа, ето допреди малко около час се приспивахме;спи й се, мрънка, обаче...и то за да спи 20-30 мин; както и да е, и аз вярвам че този период ще мине, но просто търся евентуално съвет,за да мога съкратя процедурата по приспиване; може просто да не съм се сетила за нещо,което й харесва,за да заспи; със сешоар става от време на време,но като го изключа-се събужда.
Не мисля, че темата е специално за кърмаческия подфорум, а за майчинските приоми за приспиване на бебчета; аз чета и кърмаческия, и отчетния форум; дъщеря ми е изцяло на кърма, така че просто исках да чуя мнения.
bleu, аз чета редовно там, но просто много майчета пишат, не може да се обръща на всеки внимание, така че затова спрях да пиша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия