Бялата риба била токсична?

  • 2 709
  • 17
Момичета, снощи приготвих бяла риба. Докато вечеряхме, съпругът ми си припомни, че е чел статия, в която пишело, че бялата риба, приготвена при температура над 80 - 90 градуса била токсична. Някой има ли информация? Или да ме насочите къде мога да намеря такава. Предварително благодара!

Не че не я хапнахме, де... Laughing  Беше вкусна Laughing
Виж целия пост
# 1
И вкъщи сме хапнали доста бяла риба, за първи път чувам, че била токсична  Thinking.
Виж целия пост
# 2
И аз за пръв път чувам такова нещо ....
Виж целия пост
# 3
Ох - то кое не е??? newsm78
Виж целия пост
# 4
Е,хубава работа сега...Нали рибата е сред полезните храни?! Как така ще е токсична...Каква е логиката да е вредна?!  newsm78
Виж целия пост
# 5
Не съм срещала подобно инфо.  newsm78
Виж целия пост
# 6
Това, което се опитва да си спомни мъжът ми е, че става токсична ако се приготви при Т над 80-90 градуса. И на мен ми се иска да разбера със сигурност, защото тя е от любимите ми риби.
Виж целия пост
# 7
Като оставим настрана факта, че освен мъжа ти никой друг не е чувал за токсичността на бялата риба, пред теб се открива дилемата - или я ядеш добре сготвена и съответно токсична, или полусурова и се тръшкаш от салмонелоза, ботулизъм и каквито там още болести се пренасят със суровите храни.  Laughing
А може и да откажеш бялата риба. Пък ако имаш още, прати я насам, да не става зян...   Whistling
Виж целия пост
# 8
Чувала съм само за определен вид риба, която, ако не се готви на точно определени градуси и точно определено време, става отровна.
За бялата риба за пръв път чувам. И не ми се вярва.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Бяла риба не е ли доста общо понятие?? Защото аз се сещам за поне 7-8 вида риба, на които месото е бяло.
Виж целия пост
# 10
Мъжът ти да не си търси извинение да не яде риба? Thinking Joy
Аз май прихванах от съседната тема за мъжете и неяденето на разни неща... Joy
Виж целия пост
# 11
Мъжът ти да не си търси извинение да не яде риба? Thinking Joy
Аз май прихванах от съседната тема за мъжете и неяденето на разни неща... Joy

Аааа, не.. Изяде си я! Laughing
Виж целия пост
# 12
Сега разбрах защо не обичам бяла риба. Имала съм предчувствие.  Grinning
Виж целия пост
# 13
 Не е точно по темата, ама да се изкажа.Преди да готвя риба я кисна в прясно мляко поне 2 часа.Забравила съм точното обяснение защо, но беше нещо свързано с вредни вещества, които млякото извлича.Пък и става страшно сочна и вкусна и докато се готви не мирише.
Виж целия пост
# 14
 newsm78 За токсичност не бях чувала. Познанията ми по отношение на рибната консумация се изчерпват с видовете риба, които са с високо съдържание на живак и не бива да се консумират често. Ще проверя и това, но ми се струва пресилено  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия