Абцес на пръстчето

  • 1 018
  • 1
Здравейте!
Преди година детето ми беше оперирано в "Пирогов" заради абцес на показалеца на дясната ръка.
От вчера заради възпаление на ушите детето пие Аугментин, Ехинацея Форте на д-р Тайс и слагаме капки Бивацин (всички те са предписани от педиатър). Тази сутрин въпросното пръстче е подуто и зачервено точно както беше преди година.  Тогава след операцията бяха избили гнойни мехурчета по дължината на целия пръст, а сега има в основата на пръстчето червени пъпчици. Гной още не се наблюдава.
Тази сутрин я заведохме в "Пирогов", лекарят ми каза, че щом е на антибиотик, той ще лекува и пръстчето. Аз обаче си мисля дали това възпаление не е нежелана реакция от някое от лекарствата, които приема в момента, защото пак казвам, не виждам гной.
Ще съм Ви много признателна да ми кажете възможно ли е това или пак става въпрос за абцес?!
Виж целия пост
# 1
Малко е възможно да е от лекарствата- реакцията ако е алергична щеше да е по-обща. Добре е да мажете 2-3 х дневно тези пъпчици с Йодасепт течност в продължение на 3-4 дни, за да не се инфектират или отново да се образува абцес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия