Нова година'2009'- на топло и екзотично местенце

  • 12 071
  • 91
Има теми за нова година в Истанбул, в Европа, в Бг...На мен ми се иска някъде на топличко, да има слънце, плаж, екзотика.Веднага се сещам за Тайланд  Nature Sunny, но ми е скъпичко...Ще го отложим за догодина-живот и здраве. Та се замислих за Малта, Египет или "добрата стара" Турция.Вие на къде сте се запътили?
Виж целия пост
# 1
tsve_te , tsve_teeee ако беше толкова лесно  Sad

Забрави за летни температури както в Египет, така и в Турция и Тунис. Не става  Rolling Eyes

Била съм в Хургада и Анталия за нова година - температурите са между 10 и 16 -18 градуса. МОрето за къпане се става. Духа студеничък вятър.. с две думи много по-студено е от например днешните бг температури. Crossing Arms

Мисля че за да се отиде наистина на море за НОва година, трябва да се гледа към Тайланд и други наистина далечни дестинации - Куба, Гваделупа, Доминиканската република. Аз там за момента не се виждам - само по 200 евро са летищните такси  Shocked

Виж целия пост
# 2
В Египет специално по Нова Година става за плаж през деня,но вечер излиза вятър и застудява;разликата между дневните и нощните Т е знаичтелна.Иначе дневните Т поне в Шарм са средно 24- 25 градуса.Казвам го не от една седмица престой,а защото съм живяла там.Т на морската вода е по-ниска от лятото естествено,но става за гмуркане- 20-23 градуса. Навалицата е голяма там по това време на годината именно, защото в Европа температурите са много по-ниски.
Иначе друг вариант е Мексико, разбира се,но не е евтино, нито близо  Tired
Виж целия пост
# 3
Тук из форума бях чела ,че и в Анталия са се къпали в морето на 1 януари и е било топло. Миналата година целият януари е ставал за плаж-около 25 градуса. Е, не е като жаркото лято , но все пак е многооо по-добре от -10 градуса и силен вятър, какъвто имаме във Варна цяла зима Cry
А знав ли някой какви са температурите декември-януари в Кипър? newsm78
Виж целия пост
# 4
Мисля,че намерих нещо полезно: http://www.bbc.co.uk/weather/world/features/top10_sunspots.shtml
Виж целия пост
# 5
Нова година във Варадеро, Куба, бих ти предложила аз.
Прекрасно изживяване Simple Smile
Вярно, малко по-скъпичко идва, но пък си струва! Дори си мисля, че е по-добрият избор от Тайланд.

Виж целия пост
# 6
old spot   bouquet Знам аз къде искам да отида... The Caribbean Islands Heart Eyes Heart Eyes Heart EyesАма мен хем ме боли, хем ме сърби.Хем на слънце искам да съм на нова година, ама и да не е много скъпо....
Пипинс Куба е страхотно предложение  Peace,но за съжаление няма да е тази година Cry
Виж целия пост
# 7
Аз бих могла само да те посъветвам да не е Малта. Нито е екзотично (по мое мнение и на хората, с които бях там), нито пък ще е топло по нова година. Е, може да не е студено, но за къпане едва ли ще става, пък и те плажове почти нямат. В Египет сигурно ще е фраш по нова година, като гледам какви цени са изкарали всички агенции Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Хем на слънце искам да съм на нова година, ама и да не е много скъпо....

През януари бяхме по Карибите ( Домин.република, Барбадос, Антигуа....) - чудно време за плаж.
За НГ определено няма да отида в Куба на двойни цени, но сме я планирали за март.
Виж целия пост
# 9
Tsve te,така е - Карибско море е прекрасно през зимата...и там съм живяла.Времето е още по-хубаво,стига да не мине преди това някой ураган.Но за тази година мисля,че всичко приключи. Там като станеше нощем 17 градуса и спях с чорапи и се оплаквах  ooooh!
Виж целия пост
# 10
В Куба не съм ходила оЩе, zа съжаление, но в Доминиканската бях 2 пъти и веднага бих отиШла пак, просто е супер там и съотноШението цена/ка4ество е супер  Peace Но най добре преz ноември или на4алото на декември, после става скъпо.  Money
Виж целия пост
# 11
В Египет специално по Нова Година става за плаж през деня,но вечер излиза вятър и застудява;разликата между дневните и нощните Т е знаичтелна.Иначе дневните Т поне в Шарм са средно 24- 25 градуса.Казвам го не от една седмица престой,а защото съм живяла там.Т на морската вода е по-ниска от лятото естествено,но става за гмуркане- 20-23 градуса. Навалицата е голяма там по това време на годината именно, защото в Европа температурите са много по-ниски.
Иначе друг вариант е Мексико, разбира се,но не е евтино, нито близо  Tired
Old Sport - не искам да споря с теб относно температурите, но те уверявам че по-минала година В Хургада на нова година беше студ! Не казвам че всяка година е така, но аз поне излязох "късметлийка". Разбира се в Луксор беше 30 градуса, но в Хургада - както постоянно повтаряше 1 мило момиче от групата - умрЕме от студ  Mr. Green

А миналата нова година в Анталия - така и не стана по-топло от 19 градуса, като през повечето време беше 16-17.

Казвам просто, че на тези дестинации хубавото време не е гарантирано! Може да е топло, ама може и да не е  Crossing Arms Като под хубаво време разбирам - подходящо за плаж.

Ето сега ми хрумва друга идея - мисля че в Дубай по това време на годината за плаж става и още как  Peace Само че отново на мен ми е скъпо ...  Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Мона Лиза, не става дума да спорим, а да сме обективни. Просто казвам, че Египет като цяло е много добър избор, ако човек търси слънце, близост и не прекалено високи цени. Хургада е по-открита и повече духа там, дори и през другите сезони. Но както сама казваш - в други части на Египет температурите са много по-високи.
Анталия никой не я определя като целогодишен морски курорт, доколкото ми е известно. Докато в Египет се ходи на плаж по всяко време на годината.Така,че не бих сравнявала двете дестинации.

Добавям и Йордания като идея.


Виж целия пост
# 13
Аz добавям Канарските Острови като идея, както и Капвердите (Кабо Верде)  Peace
Виж целия пост
# 14
Аз пък добавям идея, Нова година да мине мирно и тихо, а после да се ходи по морета и океани! Баси цените, баси чудото.... Гледах, не помня на коя от големите агенции, 8 дена в Мексико ли беше - 3000 евро  Shocked #Crazy Money ooooh! Това майтап ли е?
Ако не е Нова година, за 1000 евро на човек е пакета.
Същата работа е и с Тайланд. За там пък ако човек сам си резервира полети, хотел и т.н. може и под 1000 евро да слезе за 10 дена - без джобните говоря, разбира се.


Поправям се, за Куба е, но е за 16 дена, цената е 3095 евро + 200 евро летищни такси, визи и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия